Podyskutujmy o liliach

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

O kurczę, ja się wpakowałam w wątek hodowcy lilii, a ja dopiero pierwszy raz je posadzę, pisałam o towarzystwie dla liliii, o pierdołach, a nie mam pojęcia o rozmnażaniu z nasion, sorry mirzan, już mnie nie ma :oops:
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

To ja się wpakowałem w nie mój wątek.Nie zwracaj na mnie uwagi,patrzę na rośliny z innego punktu widzenia,co wcale nie znaczy,że mój jest lepszy.
Mnie po prostu cieszy lilia od samego początku,już zagladam jak ziemia pęka,
cieszy mnie każdy centymetr wzrostu.Czekam aż wytworzy pąki,nie mogę sie doczekać kiedy sie pąk otworzy,czasem udaje się otworzyć paluchami i podglądać.
Zresztą to otwieranie paluchami to normalka,otwieram,aby zapylić,zanim się sam
otworzy.Jak się sam otworzy,to OBCY może przylecieć i zmajstrować nieplanowane
potomstwo.Ile uciechy przy oczekiwaniu,czy nasiennik zacznie rosnąć,czy będą nasiona.I tak dalej.Nie ma czasu nawet pomyśleć,czy ładniej będzie pod różą,czy czym innym,ważne,aby był dostęp,i zakwitło coś,czego jeszcze w swiecie nie ma.Również
ważne,aby nikt cebuli nie zjadł,a inne problemy,jak kompozycje,to poza zasięgiem
mojego zainteresowania rośliną.
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

a babi52 milczy ....
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Mambo, nie znikaj! Właśnie wymieniliście z Mirzanem pojednawcze posty. Ot, różnica w podejściu do roślin.
Ja zawsze traktowałam je jako składową jakiejś kompozycji, aranżacji, bo akurat w tym widzę największy sens zabawy w ogród.
Bo ja się bawię, nie ukrywam. Respektuję jednak zdanie ludzi, u których uprawa roślin to profesja. Wiele się od nich uczę.
I nie chodzi tu tylko o konkretne porady... to bywa całkiem fascynujące :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Pewnie, tylko ja się zastanawiam, czy nie zaśmiecam komuś wątku, czasem temat mi się spodoba i piszę, piszę, a potem się opamiętuję, że piszę jako kompletny "lajkonik", a pewnie ludziom chodzi o konkrety, o cenne porady. A mirzan fajnie pisze, ja tam wolę się pokłócić niż "sypać cukier", kłótnia to inspiracja. Dziś informacje w tv odsunęły na dalszy plan ogród, na forum też żałobna wstążka, straszny dzień. Cześć im pamięci.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Jedna z moich Lilii Azjatyckich pokazała kiełek, a wyglądała marnie, zdążyła mi uschnąć, wypłukałam ją w mydlinach, ryzyk fizyk, ciekawe jaka będzie. Pomieszałam swoje Lilie, i nie wiem jakiego ona bedzie koloru. Jest sposób metoda aby szybciej sprawdzic kolor ?
Pozdrawiam Dana :)
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

mamciax2 pisze:Jedna z moich Lilii Azjatyckich pokazała kiełek, a wyglądała marnie, zdążyła mi uschnąć, wypłukałam ją w mydlinach, ryzyk fizyk, ciekawe jaka będzie. Pomieszałam swoje Lilie, i nie wiem jakiego ona bedzie koloru. Jest sposób metoda aby szybciej sprawdzic kolor ?
Nie ma .

Dziewczyny nie wierzcie Mirzanowi. On tylko kokietuje że nie ma duszy dekoratora . Ma i do tego ma szalone poczucie humoru.
Chyba się nie obrazi że zdradzę ( ;:196 )- przysłał mi piękne zdjęcie na Boże Narodzenie .Świerk udekorowany jak bombkami kwiatami lilii. Napis Wesołych Świąt podparty widłami do kopania, poniżej Mirzam z zegarkiem ( na ręce ) z czerwonym cyferblatem,obejmujący zieloną konewkę. Cudne . Pozdrowienie ogrodnika dla ogrodnika.
Jak mam chandrę zerkam na to zdjęcie i powraca dobry humor.
;:196 Kaśka
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Czy mogę wystawić donice z liliami na balkon? Sporo wykiełkowały. Na razie trzymam je na balkonie ale w prowizorycznej szklarence.
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Oczywiście że wystaw- nie wydelikacaj je w szklarence. Jakby zapowiadali duże przymrozki zawsze możesz na noc schować.
Kaśka
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

babi52 pisze:Kochani melduję posłusznie ze Poskrzypka - to takie pomarańczowe co zżera lilie , już żeruje. Dopadłam ją dzisiaj ucztującą na koronie cesarskiej - nie miałam litości. ;:224
Tak, tak Mag - zawsze twierdziłam ze nie ma to jak dystyngowane staruszki :;230
;:196 Kaśka

Babisiu, słodka lilijko - a możesz przypomnieć kiedy się te paskudy zbiera ? czytałam, że rano o którejś i po południu o którejś... ale ten SKS, cholercia... ;:224
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Babisiu, słodka lilijko - a możesz przypomnieć kiedy się te paskudy zbiera ? czytałam, że rano o którejś i po południu o którejś... ale ten SKS, cholercia... ;:224[/quote]

Według mnie,to najlepiej je łapać,jak uprawiają sex.Schylasz się raz,a łapiesz dwie.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Tylko troche ciężko czatować cały dzień na to sexowanie ;:224
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podyskutujmy o liliach

Post »

Ave pisze:Tylko troche ciężko czatować cały dzień na to sexowanie ;:224
Oj,ciężko...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”