Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Ireno dzięki za informacje :wit .


Przemku sugerujesz żebym się jednak jeszcze wstrzymała ? Nie wiem nawet jakiej wielkości są nasiona bo nie otwierałam torebki ale zawsze mogę wysiać je w dwóch partiach, teraz i za miesiąc ;:224 .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Witaj Ewelino! :wit Już od dawna przestałem na naszym forum namawiać kogokolwiek by sztywno trzymał się terminów wysiewów. ;:185 ;:223 Nasiona żeniszków są raczej drobne choć w porównaniu do nasion lobelii są dużo większe. Wysiew w 2 terminach jest dobrym rozwiązaniem. Teraz jest jeszcze bardzo mało światła dziennego więc wysiej nasionka jak najrzadziej. W marcu można już siać gęściej.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Przemku ja myślę, że większość z nas śpieszy się z wysiewami bo jest po prostu spragniona wiosny i przynajmniej takie sianie daje nam odrobinę zieleni o tej porze roku ;:108 . Ja w razie W mam możliwość doświetlenia siewek ;:108 . Myślę, że zrobię tak jak pisałam, czyli wysieję w dwóch terminach . Dzięki serdeczne za wszystkie informacje :D . Pozdrawiam :wit .
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

przemek1136 pisze:Jeśli chodzi o produkcję rozsady żeniszka to warto wiedzieć, że trwa ona ok. 10 tygodni. Nasiona wysiewa się przeważnie w marcu lub nawet w kwietniu
Tak potwierdzam to co Przemek napisał.
Nie spieszcie się z wysiewem żeniszka, niepotrzebnie sobie tylko przez to robotę robimy. Wystarczy siew w marcu.
Ja wysieję na początku marca, nie wcześniej. Latanie z paletami do tunelu i okrywanie na noc, pikowanie, przesadzanie, a potem przetrzymywanie ich w tych wielodoniczkach, które wysychają w kilka godzin aż do momentu wysadzenia-czyli do maja-bo wcześniej nie można to jest szaleństwo, którego można uniknąć. A siewki rosną naprawdę szybko w marcu i mają o wiele lepsze światło.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Elu podejrzewam, że większość roślin najlepiej wysiać dopiero w marcu ale wiesz jak jest kiedy rączki swędzą ;:306 . Widziałam Twoje regały z wysiewami i jestem pod wrażeniem. Nie każdy ma jednak tunel :( , tylko pozazdrościć .
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Ja wczoraj posiałam żeniszka. Uspokoiliście mnie, bo bałam się że już za późno na siew. Nasiona kupiłam w zeszłym roku, ale nie zdążyłam wysiać, więc w tym roku poszedł na pierwszy siew. :wit
Pozdrawiam
Dorota
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Pierwszy raz siałam żeniszek; gdzieś tydzień temu, ciekawe czy coś z tego mi wyjdzie :) ale trzeba próbować.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Witajcie :wit . Ja dopiero dzisiaj wysiałam żeniszki. mam nadzieje, że mi wzejdą i będą rosły ;:224 . To mój pierwszy raz z tymi roślinami. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Też wysiałam w sobotę żeniszek . Nasionka mam własnoręcznie zebrane z żeniszków takich bardzo niskich może przez producenta sadzonek skarlanych. Jestem ciekawa czy wzejdą i powtórzą swój bardzo niski wzrost. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Agrokasia
200p
200p
Posty: 497
Od: 14 kwie 2010, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Amarylis, Twoje żeniszki na pewno urosną jak trzeba. Producenci często stosują środki skarlające. Przerobiłam to, więc nigdy nie kupuję gotowej rozsady.
Awatar użytkownika
Faairy
50p
50p
Posty: 66
Od: 1 cze 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Hej :wit pochwalcie się jak wyglądają Wasze żeniszki teraz.
Pozdrawiam Ania :)
annafrodyta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 gru 2017, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

Witam!
W najbliższym czasie planuję wysiew żeniszków. Mam zakupiony niebieski i różowy , w sklepie widziałam jeszcze kolor karminowy w związku z tym mam pytanie do osób, które go posiadały:
Czy jest to inna odmiana, czy jak to często bywa po prostu różowy, a kolor karminowy to raczej chwyt marketingowy. Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam Anita
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Żeniszek meksykański (Ageratum houstonianum)

Post »

On jest raczej ciemno różowy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”