Ziemia pod siew

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ziemia pod siew

Post »

Ja kupuję ziemię do wysiewów z włóknem kokosowym, jest w małych 5 l.woreczkach (muszę polować, bo zawsze mają jej niewiele), nie pamiętam firmy.Co roku jest w pobliskim ogrodniczym i bardzo ją sobie chwalę.Używam jej potem również do pikowania.
To prawda, niektóre podłoża niby do wysiewów, a są zbyt ciężkie i zlewne.Można dodać do takiej włókna kokosowego, które kupuje się sprasowane w suchej kostce i namacza, później miesza z ziemią.Ja dodaję włókna kokosowego do następnego etapu, czyli przesadzania przepikowanych młodych roślin.
asia_olk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 mar 2017, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia pod siew

Post »

Hej,
wczoraj kupiłam uniwersalną ziemię w markecie i ręce mi opadły. Może się i nie znam za bardzo, ale tam są same farfocle. Potrzebowałam akurat do zasiania nasionek i do tego przesiałam, ale co z resztą? Czy ona się w ogóle do czegoś nada? Ta co nieruszana jest, nie to zostało po przesianiu. Do pierwszych sadzonek kupiłam też uniwersalną, ale bio bez torfu i różnica jest olbrzymia. No ale akurat ta się skończyła i wzięłam inną? Poradźcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”