Ziemia pod siew

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
swk92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 28 sty 2010, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zduny

Re: Ziemia pod siew

Post »

Też mnie ciekawi zapach, po takim "smażeniu".
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ziemia pod siew

Post »

Kiedyś, gdzieś, dawno czytałam, że zbyt żyzna ziemia do wysiewu zniekształca łodygi. Poza tym myślę, tak po swojemu, że nie warto od "urodzenia" pędzić, nawozić, karmić witaminami. Niech nabierze swojej własnej, siły, przystosuje się do warunków, zahartuje. Co z tego, że nasionko w ekspresowym tempie wykiełkuje, a potem - przeniesione do ogrodu - umrze zdziwione, że w prawdziwym świecie jest inaczej. Ale ok, jakaś filozofia mi wyszła, a chodzi mi o to, że jestem zwolenniczką siewu w jałowej ziemi, a dokarmianie potem, jak zdecyduje się rosnąć. Jak nasiona są słabe, to może i podpędzone wyjdą, ale roślina będzie kapryśna i słaba, chorowita. Polecam siew w ziemi pozbawionej nawozu. liczy się wilgotność ziemi i powietrza, chyba że ktoś chce wyprodukować coś szybko, wtedy niech nawozi ziarenka.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Ziemia pod siew

Post »

Mamba masz rację :D Czytałam o tym nawozie i zapytałam z ciekawości.Dziękuję za odpowiedż ;:196
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ziemia pod siew

Post »

Arabello, a ja z kolei zaczęłam czytać o nawozach "na start" i już sama nie wiem ..., niby mądrze piszą ... Ja po prostu jestem przyzwyczajona do starej działkowej szkoły, całą wiedzę o ogrodnictwie mam od działkowych sąsiadów i z tego, co sama zaobserwowałam. Teraz mi te nawozy namieszały w głowie, musiałabym spróbować takiego jednego cuda, żeby mieć zdanie, przyznaję, że skrytykowałam produkt, którego nie znam :oops:
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Ziemia pod siew

Post »

Moje zdanie jest takie : Kupić normalną ziemię do wysiewu ,wysiać nasionka , jeżeli będzie potrzeba można zastosować nawozy dolistne . One działają szybciej i samemu się decyduje czy zasilić czy nie . Są jeszcze wspomagacze wzrostu np atonik też dolistne .
Lucyna a jak zastosujesz ten nawóz i zaczną Ci wylatywać siewki i będziesz myśleć czy to nawóz może zgorzel a może mają za sucho. Przecież nie wysiewasz nasion pierwszy rok zawsze się udało, zrób to po staremu no chyba że lubisz innowacje . Najpierw przetestuj ten nawóz w kilku doniczkach .
Życzę wszystkim szybkiej wiosny .
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ziemia pod siew

Post »

A ja myślę, ze to czysty biznes! Wiele produktów na naszym rynku kupujemy, bo chcemy ... jak najlepiej. Tak naprawdę są zbędne. Reklama żeruje na naszych słabościach ;-) Chcemy np, żeby kotek był zdrowy - kupujemy Wh.....s. A tak naprawdę kotek chętnie zjadłby kawałek surowej ryby ;-) Kupujemy bobasowi obiadek w słoiku, a osesek chętnie by zjadł z nami krupniku (może mniej osolonego) ;-) I w tym przypadku kupilibyśmy chętnie młodocianym roślinkom nawozu, ale ...one lubią lekkie ubogie podłoże, jak zmężnieją - wtedy trzeba je dobrze karmić!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ziemia pod siew

Post »

Ale jednak nie będę z "dopalaczy" korzystać. A niech tam sobie hodują, czy jak to piszą - "produkują" rozsadę. Poczytałam, pół niedzieli mi zeszło, no i wniosek - nie. To dla producentów, nie ogrodników :wink: :wink: :wink:
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Ziemia pod siew

Post »

Marcin masz rację. Zrobię tak,jak zawsze :D
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ziemia pod siew

Post »

hafciarz pisze:i od razu do piekarnika wkładamy do pieczenia "kopiec kreta" :D :D
Buhahahha, oczywiście zapraszamy na szwedzki stół, czyli kupujemy stół w Ik.a, a goście przychodzą i podziwiają mebel :wink:
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
maciek_maku
100p
100p
Posty: 117
Od: 24 sie 2009, o 16:05
Lokalizacja: Polska

Podłoża do wysiewu

Post »

Witam wszystkich ogrodników
Chciałbym się zapytać w związku z tym że nie znalazłem pasującego tematu-jakie jest najlepsze podłoże do wysiewów nasion?? Czy jest to torf odkwaszony-czy też może sam piasek-albo jedno i drugie zmieszane z sobą?? Podzielcie się swoimi doświadczeniami- zasadziłem nasiona różnych palm, kawy, schafflery do zwykłej ziemi kwiatowej ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem.Czy podłoże do np palm różni się znacząco od innych?? Posadziłem nasiono kasztanowca ale niestety w ziemi kwiatowej zgniło (może za czesto podlewałem).
Dzięki z góry z rady i odpowiedzi
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Ziemia pod siew

Post »

Ja osobiście wysiewam wszystkie nasionka do zwykłej ziemii kwiatowej , jak widz ejakieś baryłki itd , czy wiekszy kawałek kory to rozkruszam , albo wyrzucam . Przykrywam odrobina tej samej ziemii , ale przesianej przez drobniutkie siteczko :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
likamati
50p
50p
Posty: 78
Od: 10 kwie 2008, o 11:32

Re: Ziemia pod siew

Post »

Witam ,
macie może doświadczenia z ziemią uniwersalną z PNOS Ożarów?
Kupiłam ją wczoraj i chciałam wysiać nasiona ale strasznie mi się nie podoba.
Wygląda jak czarna glina można by było z niej ulepić figurki....
Nie wiem czy siac do niej nasionka czy dać sobie spokój ikupić coś innego.
Lika
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ziemia pod siew

Post »

Witajcie. Czy jeżeli wysieje nasionka w specjalnej ziemi do wysiewów, następnie młode siewki przepikuje, to mogę wsadzić w tą ziemie? Czy to jest tylko do wysiania i potem nadaje sie do wyrzucenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”