Jednoroczne kwiaty ozdobne - 1cz.(06.12-07.02)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

DorkaWD pisze:Lista roślin które do tej pory kupiłam (a jeszcze mam na oku to i tamto ;-) )Kochia (cyprysik letni), Dmuszek jajowaty, Szarłat wiechowaty, Ślazówka ogrodowa, Maciejka, Dziwaczek, Nemazja, Cynia daliowa, Trawa lampasowa (różowa), Mak (mieszanka pełnych kwiatów), Thunbergia, Werbena zwisająca, Groszek pachnący, Nasturcja pnąca, Mina, Asarina pnąca, Stokrotka Karwinskiego, Sanvitalia rozesłana, Serconasiennica, Bieluń (drzewiasty i wspaniały), Kobea (biała i fioletowa), Hibiskus trionum, Rodochiton, Koleus (mix kolorów), Słoneczniki (dwa pełne, jeden kolorowy, jeden mini), Lawenda, Bazylia cytrynowa, Lebiodka (oregano), Melisa, Mięta (niby co roku rośnie dziko w ogrodzie ale dla mnie jest jej zawsze mało ;-) ), Szpinak olbrzymi!!! (wreszcie będę mieć swój szpinak - chyba z tego cieszę się najbardziej ;-) ;-) ;-) )(
Dorka i wszystkie te kwiaty chcesz siać na 'parapecie'???
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

lila31 pisze:Izko moja lewkonia to :Lewkonia jednopędowa Matthiola incana annua odmiana "Exelsior".
Na opakowaniu wygląda bardzo ładnie, kłos kwiatowy 30 - 35cm, zobaczymy.

Dorka będziesz miała co robić z rozsadami, ale to cieszy, gdy się samemu wyhoduje młode roślinki.

Powiedzcie, jak ratujecie swoje rozsady gdy nie ma słońca? Chodzi mi o ich "wybieganie", nie jestem pewna czy tak się to zjawisko poprawnie nazywa?
Czy doświetlacie je w jakiś sposób?

No i cały czas aktualne jest pytanie o kapustę ozdobną.
Gdzie Ty kupiłaś Lilko takie nasionka? Na moich jest napisane tylko :Lewkonia letnia - Matthiola incana" i nie wiem, czy to ta jednopędowa :( Boję się, ze znów bedę miała karłowate, mało ozdobne i prawie nie pachnące rośliny :cry: A ja je głównie dla zapachu sieję ...

Jak rozsada mi "wybiega", to tylko częściej obracam skrzynkę, żeby się za mocno nie wyciągnęła w jednym kierunku. Po wysadzeniu do gruntu zazwyczaj dochodzi do siebie.
Chyba, ze wysiejesz w lutym, a wiosna przyjdzie w maju, to moze mogą zostac takie cherlawe :?
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Izo na opakowaniu lewkonii, tam gdzie zdjęcie, jest napisane tylko "Lewkonia", natomiast pozostałe informacje są na odwrocie. Producent REKWIAT.

Izo po tych wszystkich mądrych radach z forum, to stałam się mocno "wybrednym" klientem. Pani za ladą osobiście sprawdzała wszystkie daty ważności. Niestety ostróżki hiacyntowej nie miała, zrobiła dziwną minę, gdy zapytałam o takie (wg niej) dziwadło.

Za to udało mi się, chyba pierwszy raz kupić nieźle zrobioną ziemię. Nie jest to, co prawda, ziemia do siewek i rozsad, ale aż miło się przesadzało kwiaty domowe. Bazą jest torf sphagnowy, kreda, mikroelementy i piaseczek, aż miło brać do ręki.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

No to masz więcej szczęścia niż ja. W moich sklepach dominuje firma Legutko, o której pomału wyrabiam sobie coraz gorsze zdanie, a przyzwoitej ziemi do rozsad jeszcze nie spotkałam. Jest taka sama, jak do roslin doniczkowych :(
A pani ze sklepu tak bardzo się nie dziwię, bo o ostróżce hiacyntowej dowiedziałam się dopiero na tym forum :wink: :lol:
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

chatte pisze: A pani ze sklepu tak bardzo się nie dziwię, bo o ostróżce hiacyntowej dowiedziałam się dopiero na tym forum :wink: :lol:
Izo ja też, ale to nie przeszkadza, że chciałabym ją kupić. :D
Awatar użytkownika
anamaria
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 6 wrz 2005, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam.
Mnie sie udało kupić ostróżkę hiacyntową (firmy Fleurelle) w ub. roku i nie posiałam jej, bo już nie miałam gdzie. Wprawdzie nasiona przeterminowały się, ale spróbuję je wysiać teraz w skrzyneczkę. Może coś wzejdzie :?:
Oto co przeczytałam na opakowaniu:
Ostróżka hiacyntowa Delphinium ajacis hyacinthiflora jest rośliną szybko rosnącą, o wzniesionym pokroju. Kwiaty zebrane są w zbite, gęste kwiatostany. Mieszanka odcieni różowych, niebieskich i białych. Jest ozdobą rabat, nadaje się również na cięcie. Wysiewać od kwietnia do maja na rabaty. Kiełkuje w temp. 10 st. w ciągu 18-25 dni. Udaje się na każdej, niezbyt suchej glebie. Dobrze rośnie w pełnym słońcu i w półcieniu. Kwitnie od czerwca do sierpnia.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

To jak Ci ładnie urośnie, zbieraj nasiona, jeżeli będą.
W następnym roku, jeżeli nie dostanę nasion w sklepie, to będę wiedziała kogo prosić o kilka. :D :D :D
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Mariola54 pisze:Dorka i wszystkie te kwiaty chcesz siać na 'parapecie'???
częśc do doniczek a część do gruntu...
a jak w domu nie będzie już miejsca to częścią młodych roślin będę obdarowywać znajomych ;-)
(nie wiem jak Wy - Dziewczyny drogie, ale ja bardzo lubie dawać i otrzymywać kwiaty... ;-) )
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

lila31 pisze: Bazą jest torf sphagnowy, kreda, mikroelementy i piaseczek, aż miło brać do ręki.
Lilu czy to podłoże nie ma zbyt wysokiego pH ???
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Aniu odczyn podłoża 5,5-6,5 taki jak trzeba.
Zresztą wejdź na stronę Pasłęka (producent) tam są opisane ich podłoża.
Wpisałam w Google "torf sphagnowy" i znalazłam.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Kupiłam nasionka pokrzywki- dwa różne rodzaje. W jednej było tyle nasionek, że mogłam się podzielić- a w drugiej- bardzo mało, szkoda, nie ma co dzielić...
Obrazek

Obrazek
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nelu zdradz nam gdzie było więcej ;-)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

W tej pokrzywce tęczowej jest więcej nasion.
Na zdjęciu drugim jest pokrzywka rokoko, w torebce niewiele nasion./ta torebeczka foliowa jest wyjęta ze środka papierowej/
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”