Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  
Autor Wiadomość
Mariola54
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2007, o 22:20 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
DorkaWD napisał(a):
Lista roślin które do tej pory kupiłam (a jeszcze mam na oku to i tamto ;-) )Kochia (cyprysik letni), Dmuszek jajowaty, Szarłat wiechowaty, Ślazówka ogrodowa, Maciejka, Dziwaczek, Nemazja, Cynia daliowa, Trawa lampasowa (różowa), Mak (mieszanka pełnych kwiatów), Thunbergia, Werbena zwisająca, Groszek pachnący, Nasturcja pnąca, Mina, Asarina pnąca, Stokrotka Karwinskiego, Sanvitalia rozesłana, Serconasiennica, Bieluń (drzewiasty i wspaniały), Kobea (biała i fioletowa), Hibiskus trionum, Rodochiton, Koleus (mix kolorów), Słoneczniki (dwa pełne, jeden kolorowy, jeden mini), Lawenda, Bazylia cytrynowa, Lebiodka (oregano), Melisa, Mięta (niby co roku rośnie dziko w ogrodzie ale dla mnie jest jej zawsze mało ;-) ), Szpinak olbrzymi!!! (wreszcie będę mieć swój szpinak - chyba z tego cieszę się najbardziej ;-) ;-) ;-) )(

Dorka i wszystkie te kwiaty chcesz siać na 'parapecie'???

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2007, o 23:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
lila31 napisał(a):
Izko moja lewkonia to :Lewkonia jednopędowa Matthiola incana annua odmiana "Exelsior".
Na opakowaniu wygląda bardzo ładnie, kłos kwiatowy 30 - 35cm, zobaczymy.

Dorka będziesz miała co robić z rozsadami, ale to cieszy, gdy się samemu wyhoduje młode roślinki.

Powiedzcie, jak ratujecie swoje rozsady gdy nie ma słońca? Chodzi mi o ich "wybieganie", nie jestem pewna czy tak się to zjawisko poprawnie nazywa?
Czy doświetlacie je w jakiś sposób?

No i cały czas aktualne jest pytanie o kapustę ozdobną.

Gdzie Ty kupiłaś Lilko takie nasionka? Na moich jest napisane tylko :Lewkonia letnia - Matthiola incana" i nie wiem, czy to ta jednopędowa :( Boję się, ze znów bedę miała karłowate, mało ozdobne i prawie nie pachnące rośliny :cry: A ja je głównie dla zapachu sieję ...

Jak rozsada mi "wybiega", to tylko częściej obracam skrzynkę, żeby się za mocno nie wyciągnęła w jednym kierunku. Po wysadzeniu do gruntu zazwyczaj dochodzi do siebie.
Chyba, ze wysiejesz w lutym, a wiosna przyjdzie w maju, to moze mogą zostac takie cherlawe :?

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2007, o 23:35 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1
Izo na opakowaniu lewkonii, tam gdzie zdjęcie, jest napisane tylko "Lewkonia", natomiast pozostałe informacje są na odwrocie. Producent REKWIAT.

Izo po tych wszystkich mądrych radach z forum, to stałam się mocno "wybrednym" klientem. Pani za ladą osobiście sprawdzała wszystkie daty ważności. Niestety ostróżki hiacyntowej nie miała, zrobiła dziwną minę, gdy zapytałam o takie (wg niej) dziwadło.

Za to udało mi się, chyba pierwszy raz kupić nieźle zrobioną ziemię. Nie jest to, co prawda, ziemia do siewek i rozsad, ale aż miło się przesadzało kwiaty domowe. Bazą jest torf sphagnowy, kreda, mikroelementy i piaseczek, aż miło brać do ręki.

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2007, o 23:41 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
No to masz więcej szczęścia niż ja. W moich sklepach dominuje firma Legutko, o której pomału wyrabiam sobie coraz gorsze zdanie, a przyzwoitej ziemi do rozsad jeszcze nie spotkałam. Jest taka sama, jak do roslin doniczkowych :(
A pani ze sklepu tak bardzo się nie dziwię, bo o ostróżce hiacyntowej dowiedziałam się dopiero na tym forum :wink: :lol:

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2007, o 23:48 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1
chatte napisał(a):
A pani ze sklepu tak bardzo się nie dziwię, bo o ostróżce hiacyntowej dowiedziałam się dopiero na tym forum :wink: :lol:

Izo ja też, ale to nie przeszkadza, że chciałabym ją kupić. :D

anamaria
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 00:24 
50p
50p
Witam.
Mnie sie udało kupić ostróżkę hiacyntową (firmy Fleurelle) w ub. roku i nie posiałam jej, bo już nie miałam gdzie. Wprawdzie nasiona przeterminowały się, ale spróbuję je wysiać teraz w skrzyneczkę. Może coś wzejdzie :?:
Oto co przeczytałam na opakowaniu:
Ostróżka hiacyntowa Delphinium ajacis hyacinthiflora jest rośliną szybko rosnącą, o wzniesionym pokroju. Kwiaty zebrane są w zbite, gęste kwiatostany. Mieszanka odcieni różowych, niebieskich i białych. Jest ozdobą rabat, nadaje się również na cięcie. Wysiewać od kwietnia do maja na rabaty. Kiełkuje w temp. 10 st. w ciągu 18-25 dni. Udaje się na każdej, niezbyt suchej glebie. Dobrze rośnie w pełnym słońcu i w półcieniu. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 00:48 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1
To jak Ci ładnie urośnie, zbieraj nasiona, jeżeli będą.
W następnym roku, jeżeli nie dostanę nasion w sklepie, to będę wiedziała kogo prosić o kilka. :D :D :D

panda7
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 10:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Mariola54 napisał(a):
Dorka i wszystkie te kwiaty chcesz siać na 'parapecie'???

częśc do doniczek a część do gruntu...
a jak w domu nie będzie już miejsca to częścią młodych roślin będę obdarowywać znajomych ;-)
(nie wiem jak Wy - Dziewczyny drogie, ale ja bardzo lubie dawać i otrzymywać kwiaty... ;-) )

aniawoj
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 10:14 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
lila31 napisał(a):
Bazą jest torf sphagnowy, kreda, mikroelementy i piaseczek, aż miło brać do ręki.

Lilu czy to podłoże nie ma zbyt wysokiego pH ???

Zobacz profil Wyślij e-mail      

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 11:24 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1
Aniu odczyn podłoża 5,5-6,5 taki jak trzeba.
Zresztą wejdź na stronę Pasłęka (producent) tam są opisane ich podłoża.
Wpisałam w Google "torf sphagnowy" i znalazłam.

Nela
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 16:00 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Kupiłam nasionka pokrzywki- dwa różne rodzaje. W jednej było tyle nasionek, że mogłam się podzielić- a w drugiej- bardzo mało, szkoda, nie ma co dzielić...
Obrazek

Obrazek

panda7
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 16:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Nelu zdradz nam gdzie było więcej ;-)

Nela
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 16:29 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
W tej pokrzywce tęczowej jest więcej nasion.
Na zdjęciu drugim jest pokrzywka rokoko, w torebce niewiele nasion./ta torebeczka foliowa jest wyjęta ze środka papierowej/

panda7
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, o 16:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Dzięki Nelu!
masz jakiś sprawdzony sposób wysiewanie tych pokrzywek?
Też kupiłam i nie wiem co z tym robic - to takie maluszki...

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 208 ]  Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: aloz, man211, Mariusz DLW, persymona i 24 gości