Hiacynt w szkle - pędzenie hiacyntów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
ela_k
200p
200p
Posty: 350
Od: 8 mar 2010, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Kupowałam specjalny flakon do pędzenia hiacyntów w wodzie. Cebulkę zawsze trzymałam we flakonie z wodą która powinna sięgać tylko do piętki kwiatka. Stawiałam go przykrytego kapelusikiem z gazety i ustawiałam go w piwnicy, dopóki nie puści listków. Gdy listki są już dość duże przenosiłam do domu. Zawsze używałam deszczówki.
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

elakrztuk ja swoje też trzymałam w deszczówce i nie udało się.Korzonki malutkie a nie takie jak pokazuje esony1 dlatego wsadziłam do doniczki i niech rośnie jak w naturze. A myślałam że mi się uda :?
Cieszmy się z każdego dnia
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Witam a oto moje hiacynty w szkle jeden wsadzony 6 stycznia a dwa około 15 stycznia mają się całkiem nieźle jak na moje oko:

Obrazek

Pozdrawiam :wit
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Leirion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lut 2011, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Odkopuję troche ten temat ;)
nigdy wcześniej nie hodowałam żadnych kwiatków od "początku" więc poruszam się troche w tym temacie po omacku. Zauważyłam że z mojej cebulki hiacynta z boku wyrasta jakiś dziwny ząbek - orzez co hiacynt w wazoniki troche krzywo stoi. i nie wiem co z tym zrobic - to pewnie ta cebulka przybyszowa, tak? ruszać to czy nie ruszać? :)
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Mi jak tylko w tym wazoniku zaczął kwitnąć, to od razu przesadziłem do doniczki z ziemią.
Leirion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lut 2011, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

no ja właśnie przesadzać do ziemi nie chce - inaczej kupiłabym sobie takiego w doniczce ;) jak na razie mam samą cebulę, bez niczego zielonego. jeden z moich hiacyntów, ten który wydawał się bardziej mizerny wypuszcza w piwnicy ładnie korzonki, ale ten u którego zauważyłam cebulkę przybyszową (jeśli to ona) ma tylko jeden korzonek i dalej nic. na boku zaczęła mu się pojawiać niebieskawa pleśń i tyle. Co z nim zrobić, żeby jakoś odżył?
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Mi się takiej zapleśniałej cebulki w zeszłym roku nie udało uratować. Tylko, że ja za bardzo kombinowałam, bo najpierw trzymałam w domu (gdzie była za wysoka temperatura) i tam cebulka zaczęła pleśnieć, a potem wyniosłam do garażu - gdzie może było za chłodno, a na pewno zupełnie ciemno i tam zapleśniała do końca.
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Tak prezentują się moje dwie cebule w szkle,biała zaczyna kwitnąć,niebieska,z małymi korzonkami nie spieszy się. Obrazek
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Ewo u mnie to samo biała mimo,że jeszcze całkiem nie wypusciła pędu kwiatowego już rozkwita a dwie pozostałe nie ale przypuszczam,że ma po prostu za ciepło :/
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Chmaro-u mnie ciepło miała okresowo-w czasie ostatnich mrozów piec szedł 24 h/dobę i było bardzo ciepło.Od wczoraj przeszłam na ogrzewanie tylko na drugą taryfę(23-6 rano i godzina po południu).
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Hiacynt w szkle

Post »

witam :)
Od niedawna mam też hiacynty. Jest problem w tym, że nie posiadam ogródka, więc ciągle muszę zimować kwiaty w domu.,
Kiedy i na ile wsadzić cebulki do lodówki?
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Pozwoliłam sobie odświeżyć wątek, bo już za niecały tydzień w biedronce znowu hiacynty z wazonikiem.
Już zapisałam sobie i 5-go stycznia z samego rana pędze kupić :)
Kto ze mną zaczyna hodować ?
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Hiacynt w szkle

Post »

ja już sobie odpuszczę uprawę w szkle, jeżeli się zdecyduję to wyłącznie od razu do ziemi. Po zeszłorocznym eksperymencie szkoda mi cebul.... :? cebula zakwitła, kwiat rachityczny, pachnący ale cebula po kwitnięciu rozsypała się w palcach. Wykorzystała wszystko co miała w sobie do zakwitnięcia i .... kaput. Korzonki były piękne, sięgały do samego dna wazonika z czego wnioskuję że dobrze by cebula rosła w naturalnych warunkach a wiosną można by było przesadzić do ogrodu.

Takie mam doświadczenia uprawy w szkle hiacyntów, może ktoś ma bardziej pozytywne doświadczenie i podzieli się spostrzeżeniami :)
pozdrawiam
Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”