Hiacynt w szkle - pędzenie hiacyntów

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Ja tylko dolewam. Od kilku lat kupuje te hiacynty w Biedronce i tylko jedna cebula mi nie zakwitła.
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Ja też kupiłam sobie w Biedronce 2 sztuki po 3,69 razem z szklanym naczyniem.Przez tydzień trzymałam je w lodówce a póżniej postawiłam na parapecie.Wypuściły już korzonki.Jak przeczytałam że muszą mieć ciemno to je od dzisiaj okryłam kapturkiem z gazety.Teraz poczekam i zobaczę jak będzie dalej.
A tak wyglądają Woda nie jest przeżroczysta bo to deszczówka.
Obrazek
Cieszmy się z każdego dnia
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Hiacynt w szkle

Post »

tu.ja pisze:
esony1 pisze:witam,
czy zmieniacie hiacyntowi w szkle wodę czy tylko uzupełniacie ubytki wypitej wody ?
Ja tylko dolewam. Od kilku lat kupuje te hiacynty w Biedronce i tylko jedna cebula mi nie zakwitła.
tak dla eksperymentu do jednego hiacynta dolałam trochę nawozu HUMUSU a drugi ma tylko w pojemniczku wodę zobaczę czy będzie jakaś różnica w rozwoju ( teoretycznie nie powinno być, obie cebule mają zgromadzone substancje odżywcze ).
pozdrawiam
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Mój hiacynt w ostateczności stoi na parapecie przykryty pudełkiem w jakim był kupiony :) i już ma ładne korzonki i i taki malutki biały czubeczek na szczycie cebulki.
Wczoraj o dziwo spotkałam jeszcze w biedronce te hiacynty wiec dokupiłam sobie dwa, na pudełku jeden jest jako biały a drugi fiolet a ten co kupiłam w tamtym tygodniu ma być różowy a jak będzie w rzeczywistoiści to sie okaże :)
A ja w ramach eksperymentu urzyczyłam im wody ustronianki mam nadzieję,że storczyki się nie obrażą hehe zobaczymy co z tego będzie.
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
izabelita
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 lis 2008, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Pierwszy raz pokusiłam się o pędzenie hiacyntów w domu i zachęcona Waszymi doświadczeniami od razu zrobiłam eksperyment; jednocześnie sadząc taką samą cebulę zarówno do doniczki z ziemią jak i do szkła (w moim przypadku zaadoptowany wazonik :lol: ).
Na razie rosną jednakowo, aczkolwiek ten w wodzie trochę się wykrzywił.
No i obydwa chyba za bardzo się wyciągnęły. Może za długo trzymałam je w ciemnej piwnicy.
W każdym razie teraz stoją już normalnie na parapecie. Oto one:
Obrazek
Mają być pomarańczowo-łososiowe, ciekawe czy faktycznie...
pozdrawiam,
Iza
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Hiacynt w szkle

Post »

oooo... całkiem spore są Twoje piękności i już mają pąki kwiatowe. Pospieszalskie :wink:

Napiszcie moje/moi drogie/drodzy jak wasze hiacynty.
Moje kupione w Biedronce 5 stycznia mają bardzo ładne korzonki i dopiero co pokazujący się czubeczek z "drugiej strony" ;:138 u jednego z nich ( kupiłam dwa hiacynty ). Sądzę,że nie wcześniej niż w połowie lutego będę mogła wąchać i podziwiać swoje śliczności.
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
ultraviolet
200p
200p
Posty: 310
Od: 1 kwie 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Upłynęło już 12 dni od momentu posadzenia mojego hiacynta w szkle, niestety na razie nic szczególnego się nie dzieje ( prócz niewielkiej ilości pleśni na cebuli i wyrośniętych korzonków) :( .
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Hiacynt w szkle

Post »

A co tam, też się pochwalę...tyle, że w doniczce a nie w szkle, bo przesadziłam jak tylko korzenie zaczęły się pojawiać
Obrazek
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Moje stoją już od 5.I. i mają korzonki ale i coś zaczyna wychodzić od góry.Nadal pod kapturkiem z gazety żeby miały ciemnol.
Cieszmy się z każdego dnia
Awatar użytkownika
Plufi
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 maja 2010, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Witam. 12.01.2011 zakupiłam w Biedronce cebulki hiacyntów wraz ze specjalnymi wazonikami. Od razu wlałam wodę i już wieczorem pojawiły się korzenie. Przy dwóch z trzech cebulek ukazały się już zielone, malutkie pędy. Stoją na parapecie w temperaturze 15 stopni Celsjusza. Później dodam ich zdjęcia. Doradzicie mi coś w sprawie tych hiacyntów?
Pozdrawiam, Justyna
Pozdrawiam Justyna :wit
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Hiacynt w szkle

Post »

wreszcie kupilam cebulki co prawda są w ziemi ale co tam jedną z tamtego roku pani mi podarowała i włozyłam ją do wody zobaczymy może wypusci coś zielonego
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Plufi
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 maja 2010, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Jakie ładne - niedługo pięknie zakwitną :)
Pozdrawiam Justyna :wit
Korynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 sty 2011, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hiacynt w szkle

Post »

Świetne, muszę coś podobnego zainstalować, ale mój kot ostatnio ma chrapke na moje roślinki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”