Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Cebulowe wypuszczaja zielone pędy

Post »

Moje tulipany też jakby stanęły w miejscu ale myślę,że jest im może po prostu za sucho bo u nas dawno nie padało.Z drugiej strony może dobrze,że zbyt szybko nie rosną bo trochę się boję,że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Awatar użytkownika
kalafior
100p
100p
Posty: 138
Od: 27 lut 2014, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze,Pomorze

Re: Cebulowe wypuszczaja zielone pędy

Post »

Prawdopodobnie 06.03 ma być powrót zimy ale po wcześniejszych rewelacjach trudno im wierzyć.
Pozdrawiam Tomasz
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Cebulowe wypuszczaja zielone pędy

Post »

U mnie zima już nie wróci, bo podbiał nad jeziorem kwitnie na całego. Ta roślina naprawdę wie, kiedy można się z ziemi wychylić. Oczywiście noce będą chłodne jeszcze długo, ale bez większych przymrozków i innych zimowych pieszczot.
Na razie strat w cebulowych nie widzę, czosnki przeżyły, irysy (te późniejsze) też, a reszta coraz śmielej zielone wypuszcza.
Tuxirka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lis 2017, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kwiatki sadzone końcem Września już wzeszły

Post »

Witajcie
W tym roku postanowiłam zrobić sobie rabatę cebulową. Dotychczas miałam tylko jednoroczne kwiatki sadzone późną wiosną więc nie znam się na tym kompletnie. Ale poczytałam w Internecie i kupiłam tulipany hiacynty czosnki i różne inne cebulę i wszystko wsadziłam w ładnych kompozycjach na rabacie. Było to końcem Września. Jakieś moje zdziwienie kiedy dzisiaj zobaczyłam że jedna z moich kompozycji zaczyna wschodzić i już jest około 3 cm nad ziemią. Tak naprawdę to nawet nie wiem które to kwiatki wzeszły chyba hiacynty czy już muszę się liczyć z tym że na wiosnę tych kwiatków nie będzie bo zmarzną
fuga90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lis 2017, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Post »

Ja też robię w tym sezonie rabatę. Moim zdaniem jest duża szansa, że jednak nie zmarzną. Daj znać za jakiś czas, jak u Ciebie wygląda sytuacja.
Regulamin
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Post »

Najprawdopodobniej cebule zostały posadzone za płytko i dlatego wylazły. Trzeba nasypać na nie ziemi, żeby cebula była przynajmniej na głębokości 12-15 cm. Zmarzną jak będą na wierzchu i zrobią im się brzydkie kwiaty. Tylko szafirki nie boja się zimna, a wszystkie inne nawet jak nie zmarznie cebula to kwiat będzie byle jaki.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Post »

Nie potwierdzam... U mnie jak co roku powyłaziły już narcyzy... A co roku kwitną pięknie.

Pozdrawiam!
LOKI
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Post »

A u mnie nawet powychodziła już jedna odmiana tulipanów - mają ok. 3cm. W zeszłym roku pierwsze wyszły 20 grudnia (wstawiałam zdjęcie w wątku o tulipanach) - nic im nie było - wiosną pięknie kwitły. Natomiast te, które zauważyłam przedwczoraj - to nie te same tulipany, no i jakby nie było o ponad miesiąc wcześniej wyszły (pomimo, iż w ubiegłym roku też już u mnie były i wyszły o normalnej porze) - a na pewno nie są posadzone za płytko. Chyba będę musiała je okryć gałązkami sosnowymi jak już przyjdą przymrozki i może doczekam się wiosną ładnych kwiatów.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Post »

No nie, tego już za wiele - wychodzą u mnie krokusy ;:202 - coś przyroda wariuje.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cebulowe rosnące jesienią i zimą

Post »

U mnie też krokusy :wink: ,śnieżyczki - przebiśniegi, narcyzy, irysy reticulata sadzone w zeszłym roku.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”