Trawnik w doniczce, problem

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zakol13
50p
50p
Posty: 64
Od: 7 lip 2011, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Trawnik w doniczce, problem

Post »

Witam. Kilka tygodni temu założyłem sobie 2 mini trawniki w doniczkach. Użyłem mieszanki o nazwie sklepowej Sahara. Podłoże to ziemia odkwaszona do trawników, głębokość ziemi to około 14cm. Trawa ładnie wzeszła ale teraz jest problem: trawa ma sucho ale wlewana woda przelatuje przez ziemie jak przez sitko i wylatuje dziurami u dołu doniczki, trawa zaczyna lekko przysychać. Kolejnym problemem jest efekt tępego noża :P tzn. końcówki są postrzępione i one szybko wysychają, pewnie wina leży w tępych nożyczkach, którymi 'kosiłem' ostatnio trawę.
Jakieś porady? może ktoś hodował trawę w doniczkach :) ?
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Trawnik w doniczce, problem

Post »

Ziemia nie chce przyjmować wody jak jest przesuszona, może w tym jest problem. Postaw to na podstawce i nalej na nią dużo wody, powinna wsiąknąć.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik w doniczce, problem

Post »

zakol13 pisze:Witam. Kilka tygodni temu założyłem sobie 2 mini trawniki w doniczkach. Użyłem mieszanki o nazwie sklepowej Sahara.
Popełniłeś 2 błędy.

Mieszanka o nazwie Sahara to zapewne produkt firmy Kalnas, ponieważ jest to nazwa zastrzeżona.

1. Mieszanka ta zawiera w składzie swoim kostrzewę owcza i trzcinową o bardzo długim systemie korzeniowym 1m
czyli pojemnik stanowczo za płytki i trawa z czasem będą podnosić ziemię ponad obręcz doniczki. Pierwsza staruje życica o dość ładnym jasnym zabarwieniu następnie gatunki właściwe dla tej mieszani czyli wspomniane kostrzewy (ciemne)
2. Mieszanka ta ze względu na w/w kostrzewy wymaga ziemi piaszczystej lekkiej o pH około 6.
Ziemie do trawników w tym wypadku obowiązkowo należy przemieszać w proporcjach 20/80 - ziemia/piach.
Sam odkwaszony torf z przeznaczeniem do trawników nie nadaje się do trawnika :) musi być mieszany w odpowiednich proporcjach z piaskiem w zależności od zastosowanej mieszanki. "Surowa" ziemia przesuszona, będzie twardnieć i pękać, natomiast utrzymywana o stałym zawilgoceniu będzie pożywką dla pleśni, co doprowadzi do zamierania trawy.

- Receptą jest ponowne założenie "trawnika" tym razem przemieszaj torf z piaskiem.

Miłej zabawy :)
Awatar użytkownika
zakol13
50p
50p
Posty: 64
Od: 7 lip 2011, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trawnik w doniczce, problem

Post »

A widzisz rozjaśniłeś mi sytuację :D

Dzięki, będę eksperymentował, aura nie pozwala na zajęcie się trawnikiem w ogrodzie więc pozostaje mi zabawa z trawą doniczkową :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”