Pelargonie z czym w kompozycji?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Napiszę tak kluska skoro tak potężnie się rozrastała to może zupełnie nieświadomie zakupiłaś odmianę Grosso?
Ona rzeczywiście lubi wyrastać okazale.
Ja mam dwie odmiany wspomnianą Hitcote Blue i Nico (ta jest srebrzysta) obie zimują u mnie dobrze bez okrywania posadzone przy południowej ścianie.
Nie wyobrażam sobie ogrodu bez lawendy ale do skrzynek jeszcze jej nie sadziłem,być może to błąd... ;:218
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Kupiłam lawendową :D Nie jest co prawda tak ładna jak Magdy, bo ma węższe płatki i jest ich bardzo dużo, przez co wydaje się być zbyt kosmata i jest dosyć wybujała, ale jest!
Posadziłam po raz kolejny z lawendą (2 odmiany z lidla Felice i Felice Purple) macierzanką cytrynową Doone Valley, macierzanką bezodmianową ciemne listki fioletoworóżowe kwiatki, bodziszek popielaty Ballerina i lobelia jasnoróżowa . Kupiłam też białą pelargonię i zrobiłam podobne zestawienie, jednak bodziszka dodałam korzeniastego album, bo taki mam, ale jest ciut za wysoki, więc się rozejrzę, może kupię niższy na podmianę, i dodałam szałwię lekarską Iceterina (ale zrobiłam sadzonkę od mojej i tak mikronowej) i cząber. Jak wszystko się ładnie zagęści, to pokażę zdjęcia.
Pelikano możesz pokazać jak Twoja Lavender wygląda po rozwinięciu całego kwiatu?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Mam na balkonie posadzone pelargonie bluszczolistną, zauważyłam , że niektóre liście żółkną co może być tego przyczyną ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Pelargonie z czym w kompozycji?

Post »

Są otwory w skrzynkach/donicach? Może zalał deszcz, pelargonia nie znosi nadmiaru wody i stale nadmiernie wilgotnego podłoża.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonie z czym w kompozycji?

Post »

Czy ktoś sadził pelargonię razem ze stokrotką afrykańską do jednej donicy/skrzynki? - czy lubią swoje sąsiedztwo?
anita-maria
50p
50p
Posty: 63
Od: 5 mar 2010, o 00:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stokrotka afrykańska (osteospermum)

Post »

Myślę, że to dobry pomysł. Obydwie rośliny mają podobne wymagania.
Jeśli donica duża, możnaby dorzucić bakopę albo heliotropa.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonie z czym w kompozycji?

Post »

Dzięki za szybką odpowiedź. To super, że mogą być razem - donica niestety nie jest duża - zmieszczą się w niej tylko 2 roślinki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”