Pelargonie z czym w kompozycji?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Magdaleno, spodobał mi się Twój pomysł. Może masz zdjęcie. Mam trzy kolory szczawików i nie wiem , który wsadzić.

----------------------------
Pozdrawiam cieplutko . Ulka
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Dzięki Magdalena! :wit
Zaraz lecę wsadzić cebulki.Mam jeszcze jedno pytanie,czy nie było problemu z wygrzebaniem cebulek po sezonie?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Niestety nie mam zdjecia. Nie mialam problemu z wyjeciem cebulek. Tylko one sie namnozyly i po sezonie mialam kubek mniejszych cebulek. Wsadzilam je niedawno do skrzynki z pelargonia ale cos nie chca kielkowac. Chyba uszkodzil je jakis szkodnik. Dzis kupilam nowe cebulki bo chcialabym ponownie miec takie zestawienie. aha. Mialam tylko deppego zwyklego zielonego a pelargonia byla angielska.
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Obrazek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Odświeżam temat, bo pelargonie za chwilę pójdą u nas na zewnątrz. Mamy różne z serii Temprano, Corriente a do ziemi pójdą Calliope.
Link usunięty/K
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Zakwitły nam pelargonie..
Bardzo piękna jest Temprano Lavender o dużych pełnych kwiatach, na zdjęciu wyszedł jakiś wściekły róż, a w rzeczywistości jest niespotykany lawendowy jak na wklejce
Obrazek
i Temprano Maxime, czerwona jak krew, taka półpełna z dużymi kwiatami
Obrazek
Obie mają o wiele większe kwiaty niż przeciętne, często spotykane zwisające bluszczolistne. Piękna też jest biała z drobnym czerwonym oczkiem Corriente Luna.
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3226
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Ja najczęściej łączę pelargonię stojącą (tzw. krakowiaki) z pelargonią bluszczolistną i z lobelią -też zwisającą - zwykle niebieską z białym oczkiem i (czasami) białą stojącą. Mam tylko zdjęcie bez białej lobelii...

Obrazek

W tym roku jeszcze nie zagospodarowałam balkonu, bo wciąż wydaje mi się za zimno - ale kusi mnie, aby pelargonię pnąca pojedynczą zamienić na pełną. Nie wiem tylko co zrobić, żeby obficie kwitła...
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Ja natomiast sadzę p.angielskie z petuniami bo oba gatunki są tak samo żarłoczne więc podlewam tym samym nawozem i tą samą dawką.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Pelikano a gdzie zakupiłeś Lavender? Na PW lub do właściwego wątku zapraszamy?Adm.Uwielbiam taki kolor pelargonii!!!! Raz kiedyś miałam z Auchan i posadziłam go z lawendą, rozmarynem i macierzanką w kompozycji i niestety później mi się nie udało trafić takiego koloru, a pelargonie bluszczolistne mi kiepsko zimują i właściwie zaczynają kwitnąć na koniec sezonu. ;:306
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Ja kupiłam dziś lawendową na rynku, pierwszy raz na takie trafilam , jest piękna i jutro dokupię jeszcze jedną :D
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

A ja mam pytanie kluska do Ciebie.Posadziłaś pelargonię z lawendą? To chyba nie było udane sąsiedztwo z uwagi na fakt że lawenda lubi zdecydowanie bardziej suche stanowisko i o wiele mniej nawozu niż żarłoczna pelargonia?! Lawendę mam na rabacie szczególnie odmianę Nico i jest piękna sama w sobie choć najlepiej wygląda nasadzana w grupie.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

:) Posadziłam taki zestaw bo taki zobaczyłam w Mój Piękny Ogród. Tam była bardzo ładna skrzynka do tej kompozycji a ja mam takie tandetne, ale jeżeli chodzi o towarzystwo roślin, to jedyne co mogę zarzucić lawendzie, to że odmiana z Auchan jest niedobra, bo wyrasta wielgachna i kompozycja traci proporcje. Trzeba najlepiej kupić hidcote blue strein. Wszystkie rośliny rosły ze sobą naprawdę dobrze, a zestawu chyba najgorzej rozmaryn, ale był kupiony w normalnym spożywczaku. Niestety nie mogę znaleźć tej gazety, a zresztą czy mogę zdjęcie z gazety wrzucić je do sieci?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
jagusia111

Re: Pelargonie - z czym można posadzić?

Post »

Ja posadziłam kiedyś pelargonie ze smagliczką nadmorską i nie było to dobre połączenie. Smagliczka potrzebowała dużo wody, a dla pelargonii było to o dużo za dużo. Od kilku lat pelargonie sadzę same, ale po dwa kolory do doniczki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”