Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Znienawidzisz mnie jak powiem, że "O, jak dobrze". Bo powiem w sensie, że dobrze, że nie jestem sama...
A poważnie. Kiedyś rozmyślałam nad tym co im może dolegać. I z moich filozoficznych przemyśleń wyszło mi, że może w kwietniu, kiedy podzieliłam karpy stare na kilka nowych i podlewałam je humusem, jak wszystko zresztą w ogrodzie oprócz hortensji, rhododendronów i azalii, może poszło im w liście.
zauważyłam na przykład, że krzewy owocowe, młode, jak podlewałam nawozem regularnie, to krzaki poszły w liście. W tym roku miały piękne owoce, choć niewiele, bo krzewy są młode.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Moje kany rosną w cieniu, a inna posadzona jest chyba zbyt "ciasno" z innymi kwiatkami. No cóż na błędach się człowiek uczy. Ps znienawidziłam Cię :evil: :twisted:
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

;:304 Ważne żeby kwiatki rosły. ;:108
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Zaczynają przekwitać, idzie jesień :(

Obrazek
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Kanny ścięte nie tylko mrozem, ale także już przycięte na wysokość 10 cm. Nie miałam możliwości zrobienia zdjęć, następnym razem postaram się to uczynić. Tak więc proces wzrastania sąsiadowych kann rozpocznie się od nowa z nadejściem wiosny. A ja zastanawiam się czy moje wykopać, czy nie? W końcu rosną zaledwie o około 10-15 metrów po sąsiedzku. Może warto zaryzykować i pozostawić je w ziemi ;:131 Pozdrawiam jesiennie ;:3
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Niedowierzałam,przyznaję niedowierzalam,że pacioreczniki moga przetrwać zimę w ziemi,w ogrodzie nawet przy specyficznym uwarunkowaniu.
To niesamowite doświadczenie.
Olu dzięki za relację ;:180

Ciekawa też jestem co postanowisz w sprawie własnej uprawy pacioreczników i jaki ewentualnie będzie efekt
pozostawienia ich w ziemi.
:wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Po wczorajszej rozmowie z sąsiadem postanowiłam: Zostawiam moje kanny w ziemi na zimę, sąsiad obiecał, że jak zmarzną to dostanę na wiosnę nowe karpy i najwyżej na następną zimę wykopię. Powiedział mi również, że w innej części jego ogrodu pacioreczniki wymarzają. A moje są ukryte pomiędzy żywopłotem a dość wysokimi hortensjami których nie ścinam ze względu na kanny. Będą miały coś w rodzaju osłony na zimę. Zobaczymy co z tego wyniknie :).
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

No i sezon na kanny otwarty. U sąsiada zaczynają wychodzić z ziemi pierwsze roślinki - 2 sztuki. U mnie w miejscu posadzenia kann nic się jeszcze nie dzieje. Czekam ;:209
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Ciekawe Olu ... :wink:
Ja swojej też nie wykopałam... :oops:
Najpierw z lenistwa ,a potem już nie miałam szans na wyjście z domu no i potem było już wszystko jedno.
Sprawdzam jak wygląda ziemia w tym miejscu i mam nadzieję,że kłącze żyje.
Wbijałam szpikulec i ..wyczuwam twarde zgrubienia ale może to tylko moja nadzieja.
Zobaczymy wkrótce ;:oj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

KaRo zima nie była jakoś specjalnie mroźna więc też mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze,
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
martatomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 kwie 2016, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Witam.Jestem nowa na forum.Mam pytanie.Na jesien wykopalam kanne i przechowalam ja w kotlowni-gdzie wydaje mi sie ze bylo dosyc cieplo.W marcu zasadzilam ja do donicy i podlewalam.Do tej pory niestety nic nie wzeszlo.Mam pytanie czy jest taka mozliwosz ze te cebulki mialy po prostu za cieplo i nie wyjda wcale?

Proszę o poprawną pisownię./Iwona
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

martatomek a w czym je przechowywałaś? Bo jak gołe to mogły wyschnąć, to znaczy bez trocin lub ziemi, ja mam trzy gatunki i jedne w lutym miałam w domu to i liścia ma druga w ciemnym i ciepłym garażu to dopiero teraz kiełki puszczają a trzecie marnie kwitły to ich jeszcze nie wyciągnełam a im też się nie śpieszy z rośnięciem. Więc wyjmij i zobacz czy gdzieś kiełków nie widać.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Dzisiejsze foto :)
Obrazek

w tym sezonie wszystko szybciej wyrasta, pogoda dopisuje.
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”