Narcyzy,żonkile - cz. 1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

No to będzie się działo :shock: ;:136 . To ja już czekam na fotki :P . Ja kupowałem same pełne narcyze po 1 / 1.10 / 1.20 zł za sztukę :roll: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Szukałem pełnych , ale jak trafiło mi się 80 szt. wielkokwiatowych za 15 zł , to wziąłem 2 paczki. Pełnych mam tylko dwie sztuki , i to takie marne jakieś :( Fotki oczywiście będą , jak tylko zacznie się dziać , zrobię fotoreportaż :tan
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Ja mam prawie same pelne teraz bo kilka odmian z tych co dałem fotki chyba miał nie będę bo tata przy sprzątaniu garażu wyrzucił pare cebulek... :roll: , ale w zamian dostałem z 30 pełnych :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Odwiedziłem dziś moje włości , żonkile sadzone w ubiegłym roku pięknie wybiły i czekają tylko na słońce , ale z tych starych to nawet jeden listek się jeszcze nie pokazał :( Coś tam jednak musi być nie tak.

Jak trochę ziemia obeschnie spróbuję je przesadzić , pomimo że to niewłaściwa pora. W ubiegłym roku przesadzałem różę w sierpniu , w upale i też mi się udało (musiałem , bo sąsiad likwidował grządkę i chciał ją wyrzucić ) więc żonkile też muszą to przeżyć :uszy
Awatar użytkownika
anic3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 maja 2008, o 14:01
Lokalizacja: Opole

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

moje żonkile posadzone jesienia juz wypuszczają, czy to prawidłowe zjawisko? boję się ,żeby bidulki nie zmarzły jak przyjdzie mróz, :(
wypuściły także krokusy, ale tym sie nie martwię bo one wczesnie kwitna jak jeszcze jest snieg, więc myślę że im nic nie grozi
wsadziłam równiez duzo tulipanów, szafirków i hiacyntów ale one jeszcze śpia w ziemi :)
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas"
Philip Otto Runge
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

@ Anic3 ? narcyzy najczęściej wypuszczają listki już na jesieni ? i z takimi dwu-trzycentymetrowymi listkami sobie spokojnie są w stanie przezimować ? więc nie masz się zupełnie czym martwić.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

U mnie też narcyzy ruszyły :heja i szafirki łebki pokazują ;:138
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Zibi- Koniecznie zajrzy , chyba też bym nie zwytrzymał i bym poprzesadzał, tym bardziej że przynajmniej teraz odwilż jest :wink: .
Ja róże przesadzam jak jest potrzeba kiedy chcę i nic absolutnie im nie jest, to dzielne krzewy :wink: .

U mnie też już się pokazują, ale żeby wypuszczały liście na jesieni to jeszcze się z tym nie spotkałem :shock: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Ja też nie , sprawdziłem w dobrej książce i też o tym ani słowa , ale różnie bywa. Przez trzy lata za radą teścia nie wykopywałem mieczyków , i też rosły , więc chyba różnie bywa :?: :roll:
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

No widać tak to już jest, że co innym wydaje się normalne, nam dziwne :lol: . Może strefy klimatyczne to powodują, czy coś innego :roll: . No to z tymi mieczykami to juz mnie Zaskoczyłeś :shock: , u mnie na pewno by wymarzły .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Nie mów hop .... :wink: Daj im święty spokój i nie przekopuj , zobaczysz że odbiją :uszy Na forum fachowcy wytłumaczyli mi , że to przybyszowe i te mniejsze mogły przetrzymywać mrozy i to one odbijały wiosną. Możliwe , w ubiegłym roku wykopałem bo po powodziach miałem bardzo duże straty w cebulkach i muszę uzupełnić braki. Właśnie dzisiaj przyszły cebulki od Anity , tak z dwieście szt. , a to jeszcze nie koniec dostaw :heja :heja :heja
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Pewnie rzeczywiście chodzi o strefy klimatyczne ? w końcu pod Paryżem jest dużo cieplej (strefa 8) niż w Polsce (strefa 6)... Może chodzi także o termin sadzenia ? ja w sumie sadziłem narcyzy na dwa razy: pierwszy raz 15. października (cebule z własnego chowu), a drugi raz coś koło 15. listopada (kupiona pod wpływem impulsu mieszanka wypatrzona w osiedlowym sklepie, do którego oryginalnie poszedłem po mięso). No i te pierwsze wychyliły się nad ziemię już w listopadzie (i tak przezimowały), a te drugie dopiero podczas styczniowego ocieplenia (bo był w styczniu taki jeden tydzień, że temperatury w dzień przekraczały +10°C).

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Żonkile i narcyzy

Post »

Zibi - Przepraszam, miałem na myśli, że jak bym zostawił je w ziemii to na pewno by wymarzły :wink: , bo swoje pare, bo tylko z 50 szt co roku wykopuję :wink: . 200 sztuk.... ;:180 , to ja chyba się pójdę schować daleko... , albo sianem wypchać... :;230 .

Locutus - Aj faktycznie... , przecież Ty we Francji mieszkasz :) . No więc na pewno musi to coś w tym być :wink: , w każdym bądź razie na pewno zakwitną :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”