Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Ten kolor jest naprawdę taki granatowy? Nasiona jakiej firmy?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Sama nie mogę uwierzyć w to, że w roku ubiegłym siałam werbenę i nic nie wzeszło, a w tym roku posiałam z tej samej paczki (została połowa opakowania) - właściwie robiłam przegląd nasion i chciałam ją wyrzucić, ale...że jestem z tych, że nim wyrzucą muszą dobrze to przemyśleć to stwierdziłam, że jak posieję i nic nie wzejdzie - to też jakbym wyrzuciła i co ja widzę...wzeszło 9 szt. ;:oj - nabrała mocy czy co?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

To mogła być sprawa podłoża.Jeśli jest zbyt zlewne i zaskorupiające się, to nasiona zgniją.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Podłoże mam tej samej firmy co w roku ubiegłym (nawet kupowane w tym samym ogrodniczym) i też było mieszane z piaskiem zakupionym w zoologicznym - konsystencja według mnie taka sama, dlatego nie rozumiem jak to się stało - wszystko inne w ubiegłym roku bardzo ładnie kiełkowało tylko nie werbena - być może za bardzo mi wtedy na niej zależało - a teraz jak wrzuciłam nasionka od niechcenia -to widocznie ze strachu przed koszem wolała wykiełkować :;230 .
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Z podłożem różnie bywa, nawet tej samej firmy.Ja też czasem zachęcona jakimś, kupuję później to samo, a w opakowaniu kicha, bo inna partia, czy jeszcze inna przyczyna. :? Najlepiej 'organoleptycznie', jak mi się trafi dobre podłoże to 'oszczędzam', stosuję tylko do wysiewów i pikowania.Zawsze kupuję kilka różnych zanim trafię na dobre, albo mieszam różne i dodaję włókna kokosowego, które staram się mieć stale.
Ale faktem jest , że jak na czymś bardzo zależy, to można przedobrzyć w drugą stronę. Kiedyś piekłam ciasto na szybko i lepsze wyszło niż wtedy gdy się staram :wink:
annafrodyta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 gru 2017, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Witam serdecznie. Zamierzam na dniach wysiać werbenę mam zakupione trzy kolory i dodatkowo pozbierałam swoje. Zbierałam segregując kolorystycznie , przeczytałam cały wątek ale nigdzie nie było mowy, czy nasiona zachowują cechy rośliny matecznej, a te kupione są w jakiś sposób selekcjonowane. Może ktoś zna odpowiedź, bo jeżeli nie wiadomo co będzie to po prostu je rozsypie i nie będę się bawić w rozdział.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Anita
sniezka74
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 paź 2014, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Witam

Mało prawdopodobne żeby powtórzyła cechy rośliny matecznej, ja wysiałabym je w miksie.

Pozdrawiam Ela
Pozdrawiam Ela
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Moja też już w ziemi.
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

W tym roku znów się skusiłam na rozsady, bo mam obiecane przez męża, że założy mi doświetlanie na regale z roślinami. Posiałam tydzień temu mix werbeny ogrodowej i mix zwisającej. Ta pierwsza już kiełkuje, a zwisająca marudzi. Denerwuje mnie tylko, że nasiona są sprzedawane w miksie, bo zależy mi na konkretnych kolorach do kompozycji skrzynkowych. Kupiłabym na bazarku albo w kwiaciarni, ale tam zazwyczaj ogrodowa jest w czerwieniach, a zwisająca od razu w koszach w kompozycjach, niezbyt ładnymi według mnie.
agataz102
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 lut 2019, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Ile werben wsadzacie do skrzynki 60cm?
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Zawsze sadziłam w kompozycjach z innymi kwiatami, ale werbena ogrodowa nie rozrasta się zbyt mocno, myślę, że 5-6 sztuk spokojnie się zmieści. Werbena zwisająca rozkrzewia się dużo bardziej, więcej niż trzy na taką skrzynkę bym nie posadziła.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

Werbena "Obsession Lilac", nie mogę się doczekać kwiatków


Obrazek
Volvosia
100p
100p
Posty: 195
Od: 3 kwie 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna i okolice

Re: Werbena jednoroczna(Verbena ×hybrida )-uprawa,pielęgnacja,choroby

Post »

W zeszłym roku kupiłam werbenę. Przez całe lato ładnie rosła w dużej donicy. Na zimę wyjechała ta donica do nieogrzewanego budynku gospodarczego.

Jakieś 3 tygodnie temu wyrywałam zeszłoroczne rośliny/ korzenie. Zobaczyłam, że coś się zieleni i ma korzenie. Posadziłam do doniczki. Kilka dni stała w tym nieogrzewanym budynku, potem zabrałam do domu.

Obecnie doniczka stoi na parapecie nad grzejnikiem. Przez ten czas zastanawiałam się co to za roślina.

Dzisiaj mnie olśniło, że to może być werbena.

Jak dalej postępować, żeby werbena zakwitła?

Doniczka średnica 14,5 cm. Ponadto zobaczyłam jakieś białe, ruszające się robaczki. Co to może być?

Obrazek Obrazek

Obrazek
Asia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”