Malwy - przesadzanie wiosną

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Malwy - przesadzanie wiosną

Post »

W lipcu wysiałem, a we wrześniu wysadziłem do gruntu młode malwy. Nie wiem, czy nie posadziłem ich zbyt gęsto - rozstawa ok 10 cm. Czy można przesadzić je wiosną w inne miejsce, a jeśli tak to kiedy? Czy już w marcu?
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wiem że nie bardzo lubią być ruszane......................
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Malwy - przesadzanie wiosną

Post »

Jeśli przesadzisz je wiosną to mogą zakwitnąć . Zostaw je tak jak są, najwyżej marniejsze egzemplarze przesadź, wykop tak żeby innym zrobić miejsce... Moje malwy rosły bardzo gęsto, po przesadzeniu część zmarnowała się... :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nie wiem, dlaczego Wasze malwy się nie przyjęły. Ja przesadzałam malwy i duże i małe, roczne i kilkuletnie. Wszystkie mi się przyjęły.
Może więc Wasze miały za mało wody? Albo uszkodzone korzenie? A może podgryzły je nornice lub inne szkodniki?
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Nie wiem od czego to zależy, ale ja nie miałam problemu z przesadzaniem malw. Wszystkie się przyjmowały, nawet te, które ciężko było wykopać i uszkodziłam korzeń-potrafią mieć bardzo długie korzenie :roll: Zauważyłam natomiast inną rzecz. Niektóre krzaki po dwóch latach od posadzenia wykańczały się, inne rosną nawet od siedmiu. Jeśli nie musisz przesadzać z tego powodu, że przeszkadzają innym roślinom to zostaw, one pięknie wyglądają w grupie.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

W każdym raziem odległość 10cm dobra jest dla siewek, ale dorosłe malwy muszą rosnąć w odległości ok. 50cm od siebie. Przecież to duże rosliny! Moje malwy wiosną mają srednicę nawet większą niż 50cm.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Pawle, ja również przesadzałam malwy wiosną i dobrze to zniosły .
Zrób to wcześnie , jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą czasem takie są już w marcu
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Post »

Gdzieś czytałam , że malwy należy przesadzać wcześnie , zanim utworzą pędy kwiatowe .
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
Aopolods
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 mar 2009, o 17:20

Malwa (kłącze)

Post »

Witam.

Zakupiłem malwy odmiany ‘Chaters’ i mam problem z sadzeniem bo są one w formie kłączy a nie nasion, dlatego chcę się spytać kiedy takowe malwy trzeba sadzić do ziemi.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aopolods
Wprawdzie nigdy nie sadziłam zakupionych kłączy malwy, ale mam na sumieniu przesadzanie kilku kłączy w swoim ogrodzie.
Ponieważ te przesadzane przeze mnie dwa dni temu kłącza są zahartowane-gdyż zimowały w ogrodzie i wiosennie wypuszczają już liście - nie martwię się o nie.
Trudno powiedzieć, jak przechowywane było to Twoje kłącze
;:24
Ja bym posadziła już do gruntu i ewentualnie w razie wielkich spadków temperatury delikatnie czymś okryła...zasadniczo malwy nie należą do wrażliwców mrozowych.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ile czasu kiełkuje malwa?
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Tomku, nasiona malwy kiełkują dosyć szybko ,ale muszą mieć odpowiednie warunki-ciepło i wilgotno.Wydaje mi się ,że z siewem należy jeszcze poczekać ponieważ malwy należą do grupy "roślin dwuletnich" tzn w tym roku ,w którym były wysiane nie kwitną.Dlatego zalecany jest wysiew nasion w czerwcu ,siewki ukazują się po ok 2 tyg.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Malwy - przesadzanie wiosną

Post »

Czy malwy zakupione w formie kłączy wysadzone tej wiosny jeszcze w tym samym roku zakwitną?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”