Lilie azjatyckie - dyskusje

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

I właśnie o to chciałam się spytać, ale widzę zdjecie powyżej, z domu iż rosną z powodzeniem.

Czyli nie ma żadnych przeszkód, aby zakupić Lilie, do domowej uprawy, lub w późniejszym okresie, do wystawienia na balkon? Wyczytałam, że lubią słońce, ale nie wiem czy przeżyją mój północny balkon :roll:
Małgosia76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2009, o 21:40
Lokalizacja: Koszalin

Lilie

Post »

Dostałam LILIUM AZIATICHE - roślinka przekwitła i nie wiem co mam dalej z nią zrobić. Na etykiecie napisano, że jest to roślina pokojowa. Ciekawi mnie czy można ją hodować w ogródku.
Pozdrawiam,
Małgosia
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Jeśli to lilia azjatycka to w ogrodzie jak najbardziej może przebywać :)
Ale dla pewności pokaż zdjęcia to ci doradzimy.
Małgosia76
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 cze 2009, o 21:40
Lokalizacja: Koszalin

Post »

:cry: Zdjęcia nie zdążyłam zrobić, ponieważ kwiaty opadły.
Wydaje mi się, że to taki kwiat:
Obrazek

Czy już mogę ją posadzić w ogrodzie, czy może na jesieni - to moja pierwsza lilia i w ogóle nie mam pojęcia co z nią zrobić.
Pozdrawiam,
Małgosia
Karolina81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 31 maja 2009, o 11:31
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Czy lilie trzeba koniecznie wykopywac? Czytałam w pewnym piśmie, ze lilie moga pozostac w gruncie.
Karolina
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie może,ale musi mieszkać w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Małgosia76 - skoro masz taką lilię to tak jak pisał mirzan (znawca lilii) posadź do gruntu. Na pewno nie przemarznie. Na dno dołka wsyp kilka kamyków dla drenażu i zasyp mieszanką pisaku i torfu.

Karolina81
- wszystko zależy od odmiany. Z reguły lilii się nie wykopuje. w naszych ogrodach najczęściej są to lilie azjatyckie i one mogą zostać w ogrodzie na zimę. Jednak odmiany orientalne są delikatne i często wymarzają kiedy pozostają w ogrodach.

Kilka zdań o liliach pisałem też w swoim wątku ogrodniczym (były to odpowiedzi na pytania użytkowników)
O liliach
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Lilie azjatyckie - dyskusje

Post »

Witam :wit
Zakupiłem wczoraj lilię azjatycką "Burgundy" . Cebula ma już kieł :roll: Co mam z nią teraz zrobić, by się nie zmarnowała, nie zasuszyła, itp.? Włożyć do lodówki, posadzić do doniczki? Jest jeszcze za zimno na sadzenie lilii 8-)
Pozdrawiam
melody in home
50p
50p
Posty: 87
Od: 2 lip 2017, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Lilie azjatyckie - dyskusje

Post »

Myślę, że lepiej wsadzić do lodówki. Od razu odechce się jej rosnąć :wink:
U mnie w lodówce w pojemniku na warzywa od grudnia leżą lilie drzewiaste i orientalne zakupione na wyprzedaży w Be..xie po 1 złoty. Co jakiś czas je oglądam i całkiem dobrze się mają
pozdrawiam, Iwona
jagodka27
100p
100p
Posty: 171
Od: 22 paź 2017, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lilie azjatyckie - dyskusje

Post »

Julian a nie chcesz takiej lilii w domu na parapecie w doniczce?? Ja mialam kilka lilii co wypuściły kiełki już końcem grudnia w piwnicy i posadziłam na początku stycznia do doniczek a juz mam pączki na żółtych azjatyckich i wysoką na ok 1 metr chyba orientalną, przynajmniej taką kupowałam w jesieni.


A na wiosnę jak przekwitnie to do ogródka i na drugi rok już będzie normalnie tam kwitła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”