Kocanka na drugi rok

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Kocanka na drugi rok

Post »

Kupiłam w tym roku kocanki, rozrosły się pięknie :D Chciałabym się dowiedzieć czy można je ukorzenić w jakiś sposób (czy można je w ogóle ukorzenić), by przetrwały zimę i wytrzymały do wiosny przyszłego roku.

Obrazek
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Mnie się to udało dwa lata temu. Przed nadejściem mrozów pobrałam sadzonki wierzchołkowe i wsadziłam je bezpośrednio do podłoża kwiatowego ,przykryłam to folią i poczekałam aż się ukorzeniły [trwało to niestety dosyć długo]póżniej podlewałam tak ,jak inne rośliny .Wczesną wiosną znów pobrałam sadzonki .
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Danusiu dziękuję za odpowiedź :D W takim razie ja też podejme próbę ukorzenienia kocanek :D
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

dwostr pisze:Mnie się to udało dwa lata temu. Przed nadejściem mrozów pobrałam sadzonki wierzchołkowe i wsadziłam je bezpośrednio do podłoża kwiatowego ,przykryłam to folią i poczekałam aż się ukorzeniły [trwało to niestety dosyć długo]póżniej podlewałam tak ,jak inne rośliny .Wczesną wiosną znów pobrałam sadzonki .
Moje pytanie Danusiu,jak rozumię przeniosłaś te sadzonki do pomieszczenia ?
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Dobrze rozumiesz Jolu- sadzonki i póżniej młode rośliny trzymałam na parapecie w domu
Serdecznie pozdrawiam Danuta
onail
50p
50p
Posty: 78
Od: 27 lip 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Chyba też spróbuję, bo mam ładną drobnolistną sadzonkę. W sumie ryzyko niewielkie, a trochę można zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
mamciax2
200p
200p
Posty: 321
Od: 23 lut 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

Gdzie mogę kupić taką kocankę, super wygląda? W sklepach ogrodniczych na pytanie o kocankę polecają mi tą na suche, odnoszę wrażenie, że o tej niesłyszeli i niewidzieli.
Pozdrawiam Dana :)
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

mamciax2 te kocanki ,o które pytasz to kocanki włochate.
Dla pewności pytając o nie posłuż się nazwą łacińską -gnafalium-wówczas powinni wiedzieć o co chodzi.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

gnafalium?

Kocanki o ozdobnych lisciach takie jak na zdjęciu wyżej ja znam pod nazwą Helichrysum i o takie nalezy pytac jeśli szuka się nasion.Tutaj sa pokazane jej odmiany http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2313
Polecam jednak zakup ich sadzonek u ogrodnika lub w szkólce.
To tania sprawa,ma sie do wyboru i do koloru ich odmian o pieknych liściach.
Wyhodowanie ich z nasion jest moim zdaniem 'wyższa szkoła jazdy'
KUpuje zawsze sadzonki bo do kompozycji balkonowych czy w donicach sa niezastapione.
Tylko należy je posadzić w skrzynce lub innym średniej wielkości pojemniku w donicy- wiekszej nieco niż w chwili zakupienia rosliny ale dopasowanej do pojemnika w którym ma rosnąc.
Inaczej kocanki włochate zdominuja rosliny z którymi razem rosną.
Ich system korzeniowy w sezonie zamienia każdą ziemie w każdym pojemniku w jedną bryłe splatanych korzeni,pozbawiając inne rosliny mozliwości rozwoju.
Pozdrawia cynia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

Gnafalium w różnych kolorach co roku jest wszędzie pełno, na targu, w sklepach i sklepikach, często tych w pobliżu cmentarzy, gdyż sadzona jest również jako roślina okrywowa, na groby.na pewno i słyszeli i widzieli, tylko jak się pyta o nasiona to każdy kojarzy z suszkami :wink: bo najczęściej rozmnaża się ją i kupuje w postaci sadzonek.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

Popróbuję rozmnożyć na przyszły rok. To moje tegoroczne, sadziłam jako malutkie sadzonki.

Obrazek Obrazek
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

Jakaś ładna odmiana, bo takie zwarte.Ja najczęściej trafiam na takie, które muszę ciąć, wkurza mnie to i przestałam je sadzić.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kocanka na drugi rok

Post »

Selli7 nazwy nie znam, to odmiana o złotych listkach. U mnie rośnie od północnej strony, przez co z braku słońca, listki ma bardziej seledynowe niż złote. Ładnie się rozrosła i rozkrzewiła/sama/- w jednej donicy posadzona jedna sadzonka.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”