Pomidory kiedy do gruntu ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Pomidory kiedy do gruntu ?

Post »

Witam serdecznie !!!
Na forum jestem nowa i w dziedzinie działki też stawiam swoje pierwsze kroki. Dostałam od znajomej nasiona pomidorów były wysiane w połowie marca do skrzynek. Teraz są tak duże że praktycznie wychodzą mi ze skrzynki. Dlatego pytam kiedy można pomidora wsadzić do gruntu ?
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Witaj, najpierw powinnaś popikować pomidorki w oddzielne pojemniki. Do gruntu wsadza się 15 maja po tzw. " zimnej zośce ", gdy kończą sie ostatnie przymrozki. Pozdrawiamy:)
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

Pomidorki są już popikowane dzisiaj własnie je poprzesadzałam ale wydaje mi się że są strasznie duże. Czyli jeszcze dorby miesiąc aż je wsadzę do gruntu....
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Jeśli zostały wysiane w połoie marca to idealnie. Nie martw się.
Awatar użytkownika
liki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 2 kwie 2008, o 10:23
Lokalizacja: Kraków

Post »

Kiedyś dostałam od znajomych sadzonki pomidorów były bardzo duże a był to dopiero początek maja i zaczęły już pomału żółknąć w pojemnikach bo miały za mało ziemi więc nie miałam wyjścia i wysadziłam je do gruntu . Z kilku drutów zrobiłam pałąki i na noc nakrywałam je folią . Coś jakby inspekt przeżyły przymrozki . Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
Clear
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 mar 2008, o 11:31
Lokalizacja: Tarczyn/Rembertów

Post »

No właśnie niektóre listki już są pożółkłe ( nie liścienie które odpadły już dawno) hmmm jak będzie ciepło to je wsadzę na początku maja i zastosuję trick z folią ;)
lotta
500p
500p
Posty: 596
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Niektóre przymrozki są około minus 3 stopnie i taka osłona zadziała, a czasem zdarza się minus 9 przy gruncie. Wtedy trzeba by bardzo solidnie to czymś okryć. Problem jest jeszcze jeden - niska temperatura gleby w kwietniu. Początek maja to jednak już sporo cieplej.
Jeśli są wysokie to daj im patyczki, jeśli masz ich niedużą ilość to może przesadź do większych doniczek na razie ?
ewunia1968
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 11 wrz 2007, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Truskolasy

Post »

Witajcie! Mój mąż chcial mi sprawić przyjemność i kupił mi nasiona pomidora koktajlowego.Pisze na nich żeby wysiewać do polowy marca ,a ja je dostałam dopiero wczoraj.Czy jeżeli je teraz wsieję to zdążą dojrzeć przed przymrozkami?
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

ewunia1968 pisze:Witajcie! Mój mąż chcial mi sprawić przyjemność i kupił mi nasiona pomidora koktajlowego.Pisze na nich żeby wysiewać do polowy marca ,a ja je dostałam dopiero wczoraj.Czy jeżeli je teraz wsieję to zdążą dojrzeć przed przymrozkami?
Zdążą! Pomidory na rozsadę do gruntu siejemy pomiędzy 15 marca a 10 kwietnia. Spóźnienie o jeden tydzień nie będzie miało większego znaczenia. W drugiej połowie sierpnia będziesz miała swoje pomidorki.
Mietek.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Wysiej, nie rób przykrości mężowi :wink: mają szansę urosnąć do czasu wysadzenia do gruntu i zaowocować i dojrzeć przed przymrozkami-oczywiście jesiennymi.
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam... :D
A tak nawiasem mówiąc, kiedy Państwo planujecie przenieść swoją rozsadę do tuneli. Jak mnie pamięć nie myli w ubiegłym roku o tej porze, niektórzy juz posadzili flance do gruntu w tunelu. Osobiście planuje wyczekać do 25 kwietnia może pogoda sie ustabilizuje. No chyba, że wcześniej nastąpi poprawa.

pozdrawiam
Markwal :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Markwal u mnie juz 20 szt pomidorów siedzi od kilku dni w foliaku. Jutro wysadzę następne.
Adam1977
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 kwie 2008, o 18:26

Pomidory

Post »

To moje pomidory cóż ja mam z nimi dalej robic :?: prosze o pomoc :lol: Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”