Petunie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Petunie

Post »

Zaczyna sie sezon jednoroczniaków tak więc pokazują się powoli najpopularniejsze na naszych balkonach i tarasach petunie . Zachęcam do zamieszczania ich zdjęć , zobaczymy jak duża różnorodność wśród nich występuje . Te zamieszczone przeze mnie są zakupione u ogrodnika , tylko ta malutka ciemnoróżowa jest mojej produkcji [ nasionka zbierane więc efekt zawsze jest zaskakujący - nigdy nie są takie jak roślina mateczna- uwielbiam takie eksperymenty ! ] . Mam jeszcze sporo takich które dopiero zakwitną [ oczywiście zbierane - samoprodukcja :wink: ] - jak zakwitną będę wklejać . Pozdrawiam wszystkich kwiaciarzy :wink: :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
vegasi
100p
100p
Posty: 108
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

Bardzo ładne te petunie :D
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

o ta trzecia(od gory liczac ) petunie tez mam 8)

Musze przyznac, ze po raz pierwszy mam petunie - nigdy ich nie kupowlam. Maz zrobil mi niespodzianke i kupil mi rozne jednoroczne cuda a w tym trzy petunie ( rozowa, biala i ta niebieska z cimniejszym srodkiem).

Zaskoczylas mnie Gerturdo, ze z Petuni mozna zbierac nasionka i wysiac i miec wlasne -> jupi!
Takie eksperymenty to ja uwielbiam.

A teraz - jak do tego sie zabrac?

Czy przekwitle kwiatostany petuni obrywamy? Czy raczej zostawic i pozwolic zawiazac nasionka - kiedy to nastepuje?
I kiedy najlepiej wysiewac nasionka? Styczen?
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Ditiso - [ bratnia duszo eksperymentatora :lol: ] , przekwitłe kwiaty u petunii usuwamy by nie traciły sił na wytwarzanie nasion , ale pożną jesienią - tak gdzieś w końcu września pozwalam swoim wytworzyć torebki nasienne , bo i tak zima za pasem i będzie je trzeba wyrzucić . Potem zbieram nasionka z dojrzałych [ takich suchych brązowawych ] torebek , wytrząsam na pergamin , przez 2 dni leżą sobie na parapecie , a potem wrzucam do jakiegoś pojemniczka . W końcu stycznia lub na początku lutego wysiewam je do pojemników po jogurcie - potem pikuję do wielodoniczek itd...[ trzeba tylko pamiętać żeby uszczknąć je ze 2 razy - wtedy będą rozłożyste , a nie wysokie i patykowate ] Na koniec dreptam i z niecierpliwością czekam jakie tez kolorki mi wyszły :wink:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

moja jest taka jedna z wielu skończy sie deszcz to pokaże wszystkie Obrazek
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Dziekuje Gerturdo za dokladna informacje - wysiewam rozne nasiona z ogrodu np. glicynii, cisow (nic nie wzeszly), pestki czeresni i jabloni. Zlotokap sam sie rozsiewa.

Az juz sie ciesze na wiosne 2009 - bo najbardziej lubie kwiatki.

P.S. Pelargonie tez sama rozmnazam - dokupuje czasmi jakis nowy kolor, a potem w zimie rozmnazam i na wiosne mam juz do skrzynek odpowiednia ilosc pelagronii.
Awatar użytkownika
Gabi_43
50p
50p
Posty: 66
Od: 3 maja 2007, o 18:24
Lokalizacja: Konin

Petunie

Post »

Od kilku lat nie sieję petunii do rozsadnika - wysiewają się same - przykrywam je tylko

( po wzejściu włókniną ).

Może kwitną nieco póżniej - ale za to jest mniej pracy w gorączkowy czas wiosenny. :D
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

A oto dwie następne , ze zbieranych przeze mnie nasionek - te akurat podobne do swych ubiegłorocznych mamusi - jedna ta ciemniejsza pachnie [ mamusia nie pachniała ] :wink:

Obrazek Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

A to kilka z petunii u mnie:).Później zrobię zdjęcia reszcie :). Obrazek
Obrazek Obrazekka

Kocham te kwiatki.Tak ładnie i bujnie rosną.A te pachnące to bajka.Wieczorami ich słodki zapach roznosi się po całym ogrodzie!I są tanie jak przysłowiowy barszcz;).A ich kolorystyka jest niesamowita!Same zalety:).
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

a to kilka moich Obrazek ;:49 ;:49 ;:49 Obrazek ;:48 ;:48 ;:48 Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Koniczynko - prześlicznie zaaranżowany balkon - proszę wklej jeszcze parę zdjęć - b. ciekawa ta ściana z drewnianych plastrów ;:7
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

ok jutro pstryknę kilka fotek i wkleję to taki mój pomysł ale niestety po zimie zaczynają odpadać a taki dobry miał być ten klej.
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Moje petunie w jednej ze skrzyń wyglądają już tak: obserwuje je bacznie, uszczykuje przekwitłe kwiaty i podziwiam... :-) Zaczęły pobierać nawóz z ziemi i ida jak oszalałe do przodu! :-)

Obrazek
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”