Petunie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Petunie

Post »

Odświeżam wątek i chwalę się swoimi petuniami - mam nadzieję, że zakwitną i będa cieszyć oko - chociaż radości z nich już mam mnóstwo bo jak na pierwszy raz z nasionek to i tak idzie mi całkiem nieźle chyba:)

Obrazek

Obrazek
Tala_555
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 21 kwie 2016, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Petunie

Post »

Moje petunie z nasionej wysiane w lutym baaaardzo wolno i nierowno rosna, niektore maja 3 cm :?
Stoja na widnym parapecie, podlewam ... czego im wiecej trzeba ? Chyba nie zakwitna mi latem, nie zdąrzą urosnąć :cry:

Jak im pomoc? Dodam rowniez ze popikowalam kazda siewke z osobna, nie kepkami jak pisza na opakowaniu ?, chyba to nie ma roznicy

Natalia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunie

Post »

Może mają zbyt zlewną, słabo przez to napowietrzoną ziemię. Korzenie potrzebują powietrza by się rozrastać, a tym samym część nadziemna.Ja bym je przesadziła do innego podłoża.
Tala_555
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 21 kwie 2016, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Petunie

Post »

Dzięki selli ale do jakiego ? Jaka mieszanke im zrobic żeby szybko rosly ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunie

Post »

Do takiego z większą ilością torfu, ma kolor bardziej brązowy,( nie czarna, mazista, ciężka), ale w dotyku lżejsza, albo kup taką do surfinii.Rodzaj podłoża ma niebagatelne znaczenie.Bardzo poprawia też strukturę włókno kokosowe, dodane do kupnej ziemi, są w ogrodniczych takie sprasowane kostki do namaczania.Ja dodaję je do podłoża do pikowania.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Petunie

Post »

Droga Tala_555 odpowiem za selli to raczej proste.Posadź je do ziemi torfowej odkwaszonej,ta ziemia jest puszysta,dłużej utrzymuje wodę w podłożu a na dno daj trochę keramzytu,garść na doniczkę a dwie garście na skrzynkę 50 cm.W skrzynkach woda szybko odparowuje z uwagi na małą objętość ziemi stąd wybór ziemi (rodzaju) jest istotny.Moje sadzonki w takim jw. podłożu rosną jak szalone.Oczywiście dostają też nawóz jednak tego rodzaju podłoże sprawdziło się u mnie.Torf odkwaszony o odczynie obojętnym pH 5,5 do 6,5.
W zeszłym roku do podłoża dałem nawóz w granulacie "burza kwiatów" było nieźle ale w tym roku zdecydowałem się na nawóz płynny mineralny tej samej firmy chcę zobaczyć różnicę między nimi stąd to rodzaj eksperymentu.
Inaczej się nie przekonam co petuniom odpowiada najbardziej.
Zawsze ważne są proporcje N,P,K.
Wszak nie od dziś wiadomo że petunie to ogromne żarłoki więc sprawdzony nawóz to podstawa bo inaczej będą się wyciągać i słabo kwitnąć a i sam kwiat będzie coraz mniejszy.

Obrazek
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Petunia40
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2017, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje Petunie

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunie

Post »

Petunia40 Gratuluje , polowa stycznia i już zaczynają kwitnąć , kiedy były siane ??
Pozdrawiam
Daro---
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Petunie

Post »

Coś cicho w tym wątku...wyszły z mody i nkt już ich nie ma???? Odświeżam więc pamięć o petuniach. :D
Uwielbiam je za ich cudny zapach w te gorące dni... Niestety białe nie przetrwały nawałnic nocnych.
Pokażecie też swoje :D
Obrazek Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Petunie

Post »

Śliczne te fioletowe, kiedyś zebrałam nasiona od sąsiadki i w kolejnym roku mi takie same wyszły, ale niestety potem już nie tworzyły nasion.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”