Bratek ( Violax wittrockiana) ) Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Maksio79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 24 sie 2016, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

ewelkacha88 pisze:Witajcie . Nie wiedziałam, że bratki tak mocno się sieją ;:oj . Kupiłam wiosną kilka sadzonek do donic i już dawno je wyrzuciłam a teraz znajduję wszędzie małe sadzoneczki. Czy mam je tak zostawić i za rok też będą kwitły czy przepadną ?? Podpowiedzcie bo ja zielona w tym temacie ;:224 . Pozdrawiam :wit .

Jak ich nic nie zniszczy to jasne, że będą kwitły, no chyba, że masz jakąś bardzo wrażliwą odmianę. U mnie od dwóch lat siewki przetrzymują zimę i sobie tam rosną i kwitną. Inną kwestią jest ich barwa. Niekoniecznie muszą wyrosnąć takie jak posadziłaś.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Maksiu dziękuję za informacje. Fakt , kwitną w różnych kolorach ale to nie szkodzi :D . W takim razie może po okryciu przetrwają zimę. Pozdrawiam :wit .
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Ja też pokochałam bratki, posiałam je w tym roku w marcu i bardzo późno mi zakwitły. Tym razem posieję zaraz po świętach ;:215
Pozdrawiam
Dorota
Susanna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 lis 2016, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Przejrzałam zdjęcia i jestem zauroczona kolorami. Na następny sezon planuję samodzielnie wysiać bratki, kiedy zaczynacie wysiewać? W moim ogrodzie zachowała się jeszcze jedna samosiejka i to całkiem spora. Trzyma się nieźle mimo niskich temperatur.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Też chyba posieję w nowym sezonie.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Witajcie! Czy to możliwe, żeby moje bratki, które miałem w tym sezonie drugi rok w gruncie przezimowały i zakwitły na najbliższą wiosnę ponownie? :)
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Bratki generalnie są roślinami dwuletnimi ? i nawet jeśli potrafią zakwitnąć w obu sezonach uprawy, jeśli wysieje się je wcześnie, to na trzeci rok niespecjalnie bym liczył...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Ja zauważyłam jednak że i w trzecim roku próbują odrosnąć , nie wiem od czego to zależy, ale mimo to nawet jeśli uda im się cherlawcom przetrwać to i tak kwiat mają marny i niezbyt ciekawy.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

W każdym razie już pod koniec tego sezonu kwitło mi dosyć sporo bratków, które prawdopodobnie wysiały się jeszcze w zeszłym roku, więc najwyżej odszukam te, a te stare wykopię i dam na kompost, a co mi tam, przydadzą się jeszcze na coś :D A teraz pod koniec zimy posieję do doniczek, powinny wtedy zakwitnąć na drugą połowę roku :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Przekonałam się, że jednak bratki najbardziej cieszą mnie wiosną, w lecie gdy kwitną inne kwiaty nie zauważam ich uroku, a jesienią jakoś tak na siłę przed nadejściem mrozów, który szybko gasi ich witalność.Posadzone jesienią okrywa igliwie opadłe z sosen, ale i tak wiosną je pewnie wymienię, bo długo zbierają się po zimie.
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Bratek - Viola wittrockiana , Fiołek- Viola cornuta

Post »

Ale też tak porównując moje bratki z tego roku to przyznam szczerze, że wiosenne kwiaty są zdecydowanie znacznie ładniejsze, bardziej pełne, większe. Te kwitnące w początkach lata są takie sobie szczerze mówiąc :?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”