Szachownica cesarska(Fritillaria imperialis) Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Szachownica cesarska(Fritillaria imperialis) Cz.2

Post »

Część 1 -->zapraszamy tutaj

Witam wszystkich którzy lubią te kwiaty,może ktoś mi doradzi jak opiekować się nimi żeby zakwitły ponieważ pierwszy rok na jesieni ich wsadziłam na działce ,chciała bym kogoś poznać żeby porozmawiać o kwiatach na działce . Pozdrawiam czekam na odpowiedzi bo to moje początki na forum.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Witam na Forum!
Jeśli cebule były wystarczająco duże i posadziłaś je dosyć głęboko, to powinny zakwitnąć. Podobno odstraszają nornice, bo rzeczywiście, jak chyba zauważyłaś, mają dosyć specyficzny zapach. Nie radzę tez kwiatów ścinać do flakonu. Po takim eksperymencie bukiet stał na balkonie.
Waleria
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

W przypadku cesarskiej korony ważne jest dla kwitnienia aby cebula latem miała sucho - najlepiej wykopać i przechować do wrześnie w suchym torfie i posadzić na jesieni.
Awatar użytkownika
pestka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1809
Od: 1 gru 2008, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam pisze bo teraz trzeba poczekac do wiosny kiedy cebulki rusza zacznie sie wegetacja to zobaczymy co znich wyrosnie z tych moich carskich koron aby do wiosny :D pozdrawiam .
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Witaj Pestka!!!! Ja pierwszy raz carską koronę posadziłam w sierpniu 2007 też z duszą na ramieniu. Okazało się, że wczesną wiosną 2008 zakwitła jako jedna z pierwszychroślin na ranczo !!! Tobie też się uda!! Pozdrawiam -ulka
Ulka buziaki przesyła
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ulko, to ciekawa jestem, czy i w tym roku Ci zakwitnie ?
Miałam podobną sytuację, ale rok wcześniej ... Zakupiona jesienią 2006, cebula korony - zakwitła na wiosnę 2007 :

Obrazek Obrazek

A kolejnej wiosny, pokazała tylko liście :( :cry:

Pod koniec lata przesadziłam więc cebulę i teraz czekam z duszą na ramieniu, czy wiosną zakwitnie ... :wink:

Jeśli nie ... to będę podejrzewać, że przed sprzedażą, cebule są traktowane jakimiś przyśpieszającymi kwitnienie, środkami :roll:
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Aniu!!! Ta moja , która zakwitła nie była niczym wcześniej traktowana !!! Radosia wykopała u siebie i przywiozła do mnie :lol: :lol: :lol: :lol: Jeśli w tym roku u mnie nie zakwitnie to znaczy , że powód inny ;:145 Myślę pozytywnie i mam nadzieję, że zobaczę ją (cearską koronę) z dzieciakami wiosną :lol:
Ulka buziaki przesyła
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jak była wykopana, to zmienia postać rzeczy - dzięki za info, Ulko ;:168 .

Pozostaje mieć nadzieję i trzymać kciuki - muszą zakwitnąć ! ;:164 :lol:
ELBABA55
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 gru 2008, o 16:54

Cesarskie korony

Post »

Witam.Ja cesarską sadzę w sierpniu.O ile wiem nie lubi ona częstego przesadzania. W jednym miejscu może i chyba powinna rosnąc nawet 10 lat.Nie wiem jakim sposobem,ale w koło "matki"wyrastają młode roślinki,które bardzo szybko zakwitają.Cesarska jest bardzo żarłoczna,trzeba ją na wiosnę zasilić i drugi raz gdy zakwitnie.Uwaga-nie sypać nawozu przy samej łodydze.Pozdrawiam.[/img][/url][/b][/i][/u][/quote][/code][/list][/list]
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Ja posadziłam cebulki, ale nie pamiętam w którym miejscu. W zeszłym roku nie zakwitła i dlatego nie mogłam jej wykopać. Pewnie się zmarnowała.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Szachownica cesarska to bardzo piękna i wdzięczna roślina. Warto o nią zadbać: lato bywa u nas mokre i sprzyja ono chorobom grzybowym, dlatego też ważne jest aby podłoże pod cebulką był przepuszczalne. dobrym rozwiązaniem jest podsypywanie pod cebulkę żwiru lub drobnych kamyczków. Dobrze jest też, aby na początku wiosny zasilić kiełkującą roślinę - najlepszy jest kompost lub nawozy wieloskładnikowe. Po przekwitnięciu należy usunąć przekwitły pęd, który osłabia roślinę, która próbuje zawiązywać nasiona.

Pozdrawiam
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Po przekwitnieniu pęd jest nadal zielony,a przez liście roślina odżywia się.Wystarczy
usunąć zawiązujące sie nasienniki,a jeśli się nie zawiązują,to nie trzeba nic majstrować,niech sam uschnie.
Awatar użytkownika
Vivasvat
50p
50p
Posty: 65
Od: 15 paź 2007, o 09:59
Lokalizacja: Litwa, Kaunas (Kowno)
Kontakt:

Re: Cesarskie korony

Post »

ELBABA55 pisze:Witam.Ja cesarską sadzę w sierpniu.O ile wiem nie lubi ona częstego przesadzania. W jednym miejscu może i chyba powinna rosnąc nawet 10 lat.
Nie tak.
po prostu, jezely juz wykopalesz cebule, to skladowac trzeba tylko przy niskiej temperature i nie w suchem pomieszczeniu. U nich bardzo szybka utrata wilgotnosci, dla tego ze nie ma skorki. Liepiej jest, jezeli skladowac nie wiecej 2 tygodni.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”