Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na czym polega pikowanie siewek?

Post »

Jak trochę podrosną możesz je przesadzić do gruntu, tzn. chodzi o to, żeby były na tyle duże i silne, by nie zniszczył ich np. większy deszcz, wiatr, oraz by ich ktoś przypadkiem nie zdeptał, by nie uszkodziły ich wiosenne przymrozki - co już nam nie grozi w tym roku :D itp... Wszystko zależy od gatunku ale tak bardzo ogólnie to moim zdaniem siewka powinna mieć ok. 10 do 15 cm aby można ją było wysadzić do gruntu.

O ile nie jest to jakaś szczególna roślina i na opakowaniu nie ma specjalnych zaleceń.

A możesz napisać co to za roślinka?
Awatar użytkownika
litlegirl
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 maja 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski

Re: Na czym polega pikowanie siewek?

Post »

Obrazek

Część wysiałam do pojemników i mają około 5-7 cm, a część nasionek wysiałam do gruntu i jeszcze nic nie urosło :)
goleb
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 kwie 2011, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Post »

Czy należy fertygować cynie po pikowaniu do ziemi uniwersalnej Hollasu z zawartością nawozu 0,6 kg/m3 ?
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Post »

Obrazek
Ja się nie bawię i nie boję o cynie. To są bardzo wytrwałe kwiaty co do pikowania. Pojawią się 4 listki- i po 15-m maja wysadzam do gruntu.
Wysiewam w pojemniczki własnej roboty po mleku, zszyte zszywaczem biurkowym.
Są rewelacyjne kwiaty.
Kwitną do mrozów.
Zauwazyłam, że po usunięciu starych kwiatów-roślina lepiej kwitnie. Mam wrażenie, że wypuszcza nowe pąki kwiatowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Post »

Cynie wysiewam do skrzynek pamiętając o niezbyt gęstym wysiewie aby wzrastające rośliny nie konkurowały o światło do czasu wysadzenia w grunt.Siewek nie pikuję,rozsadę ok.10 cm. wysadzam po minięciu zagrożenia majowymi przymrozkami.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Post »

Ja cynie wysieję w kwietniu bezpośrednio do gruntu.
Drugą część wysiewałam w domu,
ale już nie będę tego robić,
ponieważ te siane bezpośrednio do gruntu
doganiają z kwitnieniem te "domowe".
Pikuję w maju na miejsce stałe.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Post »

Ja muszę robić rozsadę cynii w domu, ze względu na ślimaki, którym te kwiaty wyjątkowo smakują. Nawet sałata tak im nie podchodzi. W minionym sezonie jakiś zjadł mi w ciągu jednej nocy pół paletki rozsady, a stała na środku tarasu, więc musiał ze 3 metry pokonać by się do tych cynii dobrać.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Cynie po pikowaniu i co dalej ?

Post »

U mnie wprawdzie nie mam kłopotu ze ślimakami-odpukać,ale wszystkie rośliny kwiatowe jednoroczne wysiewam do skrzynek(a sieję co roku ich sporo) a następnie bezpośrednio wysadzam w odpowiednio przygotowaną ziemię.Wolę ten sposób niż siew bezpośredni,jest to dla mnie mniej kłopotliwe.Mam ten komfort że posiadam glebogryzarkę i po kilku przejazdach te najbardziej uciążliwe kłącza chwastów wychodzą na zewnątrz.Wystarczy przejść później i z miękkiej gleby je usunąć.W czasie dalszego wzrostu cynii czy innych jednorocznych wychodzące chwaty usuwane są na bieżąco.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”