Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Kasiu-vimen przede wszystkim chcę ci podziękować za tę stronkę i wyrazić podziw, że udało Ci się odnaleźć to jedno zdjęcie w tak ogromnych czeluściach sieci ;:180 Właściwie muszę powiedzieć, że moja dalia i ta dalia ze zdjęcia są identyczne. Ale strasznie mało jest w sieci informacji o tej odmianie i nie mogę znaleźć innych zdjęć, żeby porównać. Możliwe, że to jest nasza dalia, tylko trochę mnie niepokoi wielkość kwiatów. Podają średnicę 15-20 mm, a ja bym chyba umieściła swoją w granicach 10-15. Na razie jeszcze czekam na następne kwiaty, ale tak duże to one z pewnością nie będą.

kluska, witaj w moim daliowym ogródku! Cieszę się, że zaglądasz tu do mnie. Wiesz, że ja jednak nie będę pisać do tej firmy. Poi prostu się nią rozczarowałam, bo większość odmian się nie sprawdziła. Po prostu będę się zaopatrywać gdzie indziej. Może i przysłaliby mi w ramach przeprosin jakieś karpy, ale byłyby to pewnie przypadkowe odmiany, a ja już raczej takich nie chcę. Akurat w ostatnich dniach otworzyła się kolejna dalia od DeeRee. Miała być Zoey Rey, z której przy zakupie bardzo się cieszyłam, lecz okazało się to czymś zupełnie innym.

???
I tu znów muszę prosić o rozpoznanie odmiany. Długie, wyjątkowo wiotkie i pokładające się pędy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie no ludzie, Zoey Rey to na pewno nie jest :;230 :;230
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu - akurat wcale nie szukałam, tylko przymierzałam się do zamówienia na przyszły sezon i wrzucałam dalijki do koszyczka ;:224 I tak przez przypadek trafiłam. Ale oczywiście trzeba poobserwować, żeby potwierdzić. Informacji faktycznie brakuje, jeszcze znalazłam ją w tym katalogu. http://www.dahlia-mds.co.uk/Archive/v/N ... 0.jpg.html
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,mam dwa krzaki "Zoey Rey" . Potwierdzam, ta odmiana miała wiotkie pokładajace się pędy.Wczoraj zrobiłam pierwsze zdjęcie,kwiat jest taki sam jak u Ciebie.Niestety,nie posiadamy nadal Zoey Rey. :(
Obejrzałam Twój daliowy wątek - piękne fotografie i spora przemyślana kolekcja ;:215 Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Galeria. Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Witaj Wando
Twoja kolekcja coraz piękniejsza. Widzę Tutti Frutti. Widziałam ją w tamtym roku na wystawie. Też tak obficie Ci kwitnie?
U mnie w tegorocznych daliach z 90% pomyłek... Chyba przemyślę radę Kluski :wink:

Napisałaś, że Orfeo prawie identyczna z Purple Gem? Wg mnie dość inne, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor.
Mój Orfeo jest bordowy, a Purple Gem ciemno różowy ;:218 Poza tym ten drugi rośnie prosto bez podpórek, a pierwszy bez podparcia leży.
Tak czy inaczej obie odmiany są fajne, bo dość obficie kwitną :)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

vimen, już się przymierzasz do zakupu na przyszły rok ;:oj jeju, ja sobie zostawiam na to długą i nudną zimę. Na razie czekam niecierpliwie na każdy kwait dalii, bo niespodzianek mam sporo. Niektóre nie zdobyły mojego serca, będę wybierać odmiany o wiele rozważniej niż teraz. Kasiu, zrób tej naszej dwukolorowej sporo zdjęć, gdy zakwitnie, okej?

lanceto, ta dalia mająca być Zoey w ogóle mi się nie podoba, na przyszły rok ją wyeliminuję. Gdyby miała solidniejsze pędy, może bym ją zostawiła, ale męczyć się z nimi znowu nie zamierzam. ;:185

Narine, rzeczywiście Tutti Frutti jest bardzo żywotna. Kwitnie właściwie bez przerw, wydając coraz to nowe cukierkowe kwiaty. Bardzo bym chciała, żeby przetrwała zimę, bo chcę ją rozmnożyć na więcej krzaczków.
Co do Purple Gem i Orfeo to cieszę się, że o nich wspominasz. Myślę, że u mnie to jedna i ta sama odmiana, bo jak piszesz, Purple Gem powinna być znacznie jaśniejsza. Mam po prostu dwie Orfeo. Znów pomyłka od DeeRee.

Maxime kwiat jest tak bardzo regularny, że aż wydaje się sztuczny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Creme de Cassis po prostu przepiękna ;:167
Obrazek

Obrazek

Senior's Pride no cóż, muszę to powiedzieć: jest to mało urodziwa bidulka :wink:
Obrazek

Obrazek

England's Glory -ogromny kwiat, imponujący
Obrazek

Obrazek

Janet Beckett
Obrazek

Obrazek

Mingus Joshua z profilu
Obrazek

Obrazek


Syrię już pokazywałam, kwitnie nieprzerwanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Nie poddawałam w wątpliwość mojego Orfeo, ale teraz patrząc na Twoje zdjęcia i Pana Stanisława, zaczynam mieć wątpliwości czy mój to rzeczywiście on...? Środek ma inny i płatki bardziej poskręcane. Sama już nie wiem..
Niestety zdjęcie mam tylko z zeszłego roku. Byle jakie, robione telefonem. Aż wstyd pokazywać przy Twoich fotografiach :oops:
W tym roku jeszcze mi nie kwitnie, bo została złamana przez psa...

Obrazek

England's Glory jest na mojej liście. Przepiękna.

Alauna Clair Obscure zachwyciła mnie w tamtym roku na wystawie. Ucieszyłam się, że ją dostałam w zwykłym markecie. I nawet nie ma pomyłki :) Kwiaty ma piękne, ale pokrojem i wysokością dość mnie rozczarowała. Miała mieć ponad 100cm. Moja ma góra 50cm... Chyba, że to ten rok jej nie służy. Jak Twoja?

Podobnie jak Ty, zaczynam zostawiać tylko te odmiany, które szczególnie mi się podobają. Przede wszystkim przez brak miejsca.
W tamtym roku oddałam, po wielu wahaniach, min Arabian Night i Take Off. I co?.. Aż się uśmiechnęłam pod nosem, bo w tegorocznych pomyłkach znów do mnie trafiły ;)
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu, Jane Beckett piękna!

Ja też mam dużo pomyłek, szczególnie z tych marketowych. Tak samo zamierzam pozbyć się tych, które mi się nie podobają i wymienić je na ładniejsze :)
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Dziewczyny tylko jak wykopiecie, to nie wywalajcie na kompost. Dajcie ogłoszenie...

Wandziu mam taki jakiś niedosyt dalii, że już oferty zaczynam przeglądać. Niestety na większości stron jeszcze nie ma oferty dalii - trzeba czekać do jesieni. Poza tym cały czas kombinuję jak zrobić zakupy u Anglików, żeby eM nie zauważył... ;:224 Do tej pory mi wypomina, ze w zeszłym roku sobie dalii w funtach nakupiłam... Aczkolwiek oferta Litwinów też jest ciekawa. Od Anglików niestety przychodzą nie bulwy, ale sadzonki, wiec trochę miejsca trzeba zarezerwować na ich przechowanie.

Janet Beckett bardzo ciekawa - i kolor i kształt. Maxime też fajna - a jak Ci się wydaje sztuczna to zobacz moją Caballero :lol:

Zmoderowano, zapraszam do działu ofert forumowiczów. Iwona
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Narine, odmian dalii jest chyba nieskończenie wiele, a niektóre wydają się identyczne, nawet nie wiem, po co daje im się różne nazwy. Łatwo się w tym wszystkim zagubić. Ale kilka jest tak charakterystycznych, że łatwo je rozpo0znać. Na przykład właśnie Alauna Clair Obsure. Ja mam podobne spostrzeżenia jak ty. Kwiat jest duży i można by się spodziewać dużego wzrostu, lecz moja też jest niewysoka. Tak jak u Ciebie. Trochę to dziwnie wygląda. Sama nie wiem, czy ta odmiana tak po prostu ma, czy to nam tak nie urosły w tym roku.
Co do Arabian Night to akurat mnie się ona podoba i będę chciała mieć co najmniej dwa krzaki obok siebie, jeśli będzie łaskawa utworzyć dużą karpę, nadającą się do podziału.

Amanita, myślałam początkowo, że żadnej dalii się nie pozbędę, lecz widzę, że niektórych nie będzie mi żal.

vimen, ciekawa jestem, czy Anglicy, Litwini lub inni nie mają pomyłek w swoich daliach, bo gdy czytam u różnych osób o nietrafionych odmianach, to zaczynam wierzyć, że trudno o stuprocentową pewność, niezależnie od tego gdzie się kupuje.

Shooting Star pierwszy i drugi kwiat były wyrodzone. Czy to oznacza, że następne też takie będą i czy w ogóle kiedyś ta dalia już nie będzie wyrodzona? Może za rok już będzie OK?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Jeszcze raz England's Glory - kwiat wielki, ale u mnie osiągnęła wzrost zaledwie około70cm.
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu oczywiście, ze mają pomyłki. W tym roku mam z dwóch źródeł czeskich i już widzę dwie pomylone. W zeszłym roku miałam od Anglików i na ponad 20 sztuk miałam 3 pomylone, ale całkiem ładne odmianowe, wiec bardzo nie płakałam :D Wszędzie się mogą zdarzyć pomyłki - byle nie zdarzały się notorycznie i przy większości zakupów... Pomyłek nie będzie jak weźmiesz od sąsiadki co ma jedną czy dwie odmiany. Ale co tam - mój Creme de Casiss jest właśnie z takich omyłkowych zakupów, więc korzyść i tak jest :D
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Moje dalie, które miały mieć 120 - 140 cm, też mają po 70-80. Dziwne to.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”