Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
miikaka
200p
200p
Posty: 206
Od: 12 lis 2007, o 11:14
Lokalizacja: Zielona Góra

Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Post »

Kupiłam właśnie w Biedronce krokusiki i hiacynta. Z hiacyntem to się wstrzymam ale czy takie "pędzone" krokusy mogę wsadzic do gruntu w ogródku?
Pozdrawiam
Mika
Mój mini ogródeczek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja czasami kupowałam hiacynty w doniczce, to je potem sadziłam do ogrodu, zwykle wiosną. a krokusów nigdy w doniczce nie miałam.
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Jak najbardziej sadzić do gruntu [ ale nie prędzej niż w marcu ] , mój mąż ma urodzinki w kwietniu i często dostaje krokusiki , żonkili , hiacynty i prymulki w doniczkach , a ja je potem [ jak już przekwitną ] myk do ogródka [ tylko prymulki nie wszystkie się przyjmują ] . Tylko warto im podsypać nawozu żeby sobie podjadły przed letnią drzemką .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wszystkie wiosenne kwiatki kwitnące które teraz kupujemy dla ozdoby po przekwitnieniu wsadzamy do gruntu ( wskazane dopiero na jesień)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

I co dalej z tymi hiacyntami? Zostawiamy na zimę w ziemi? Czy zimujemy cebulki w skrzynkach / piwniczkach itd...?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nalewko zobacz mój ostatni post tutaj odnośnie hiacyntów.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No to wygląda na to, że jak wetknęłam wiosną 2007 cebulki hiacyntów w ziemię koło leszczyny, to mogę się spodziewać w tym roku kwitnących roślin? Niespecjalnie o nie zadbałam, niczym nie przykryłam, ale zima jest jakaś taka niezimowa, więc jeśli nornice tego nie zeżarły, to kto wie? :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Marryann
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lis 2006, o 22:23
Lokalizacja: warszawa

Post »

Słyszałam że pędzone kwiaty wiosenne wszystkie tulipany, narcyzy, hiacynty które sie teraz pojawiają kwita dopiero po paru latach i sa o wiele wrażliwsze na choroby cebule często są słabe. Od paru lat babcia dostaje od nas hiacynty na swoje święto z uporem maniaka wysadza je pod domek, ale kwiatuszka ani razu od tylu lat nie bylo :( ale że ejstesmy cierpliwi a niektórzy z Was piszą że jest nadzieja to cierpliwie czekamy!
pozdrawiam anna
pozdrawiam Ania N
Awatar użytkownika
lipka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 26 sty 2008, o 16:09
Lokalizacja: Saarland

Post »

ja kazdego roku tez kupuje w doniczkach jakies kwiatki : narcyzy, krokusy, tulipany , hiacynty i potem cebulki wysadzam przy domu - wszystkie mi co roku pieknie kwitna . :D
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Marryann pisze:Słyszałam że pędzone kwiaty wiosenne wszystkie tulipany, narcyzy, hiacynty które się teraz pojawiają kwita dopiero po paru latach i sa o wiele wrażliwsze na choroby cebule często są słabe. Od paru lat babcia dostaje od nas hiacynty na swoje święto z uporem maniaka wysadza je pod domek, ale kwiatuszka ani razu od tylu lat nie bylo :( ale że ejstesmy cierpliwi a niektórzy z Was piszą że jest nadzieja to cierpliwie czekamy!
pozdrawiam anna
Witam,
ja co roku zawsze skuszę się na jakieś pędzone kwiatki cebulowe, najcześciej hiacynty i to kupowane w supermarketach... Robię tak - w domu je troszkę podlewam, daję ze 2-3 krople jakiegoś nawozu, czekam spokojnie, aż przekwitną, wystawiam na balkon, czekam, aż przeschną, oczyszczam i o nich zapominam. Na jesień wsadzam do gruntu. Z lenistwa ich nie wykopuję w ogóle. ;:61 Metoda może mało profesjonalna, ale co roku na wiosnę te hiacynty bardzo ładnie mi kwitną.
Awatar użytkownika
Evva
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 cze 2007, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja niedawno nie mogłam się oprzeć i kupiłam prymulkę aby trochę przybliżyć sobie wiosnę. Później, jak miną przymrozki wsadzę ją do ogrodu a na drugi rok zakwitnie. Zawsze tak robię a szczególnie jak na 8 marca dostaję kilka takich kwiatków. Nigdy nie miałam kłopotów z przyjęciem się ich w ogrodzie (sadzę je w półcieniu).
Pozdrawiam Ewa
KOCHAM BIEDRONKI ;-)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

kupiłam hiacynta, niestety więdnie. w marcu go wsadze do ogródka,może za rok zakwitnie :)
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Ja z reguły wysadzam cebulki z doniczek do ziemi, żeby powiększyć kolekcję o nowe odmiany, a efekt jest taki jak w przypadku tych narcyzów, które moja babcia dostała w lutym na imieniny:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff0 ... b784f.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”