Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

W wątku o moim ogrodzie jest zdjęcie narcyzów tak potraktowanych w ubiegłm roku , w tym roku mam już bukiet kwiatów.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

To już nie wiadomo jak robić należy po eksperymentować samemu chyba. Też dostałam w doniczce tulipanki i żonkile. Zasuszam je właśnie i będę wsadzać na jesieni. Zobaczymy co z tego wyniknie. Mam jeszcze szafirki ale nie wytrzymam i jak tylko śnieg stopnieje chyba je wsadzę :P
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Kupowane kwitnące krokusiki ,żonkile i inne do czasu gdy nie miałam działki oddawałam koleżance ,która cebulkę z bryłką ziemi zaraz po przekwitnieniu wsadzała do ziemi i zawsze kwitły w następnym roku . Wiosną ub. roku posadziłam między innymi żonkile miniaturki i już kwitły . Obrazek Obrazek
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
Grecia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lis 2015, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Post »

Ja również zawsze po przekwitnięciu cebul w doniczkach, wysadzam je do gruntu. Wszystkie jak do tej pory w sezonie pięknie kwitną. Ważne żeby nie dopuścić do ich zbytniego wyschnięcia w domowych warunkach.. a w gruncie już same sobie poradzą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”