Wysiew nasion sezon 2015-2024...

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Ja nie znałam nawet tych przypoludnikow.Zobaczylam na paczuszkę ,spodobały mi się i kupiłam.Dopiero jak zaczęłam czytać tu na forum to sporo osób zna te kwiatki i sieje od dawna.Ale masz rację Nina-- nie będę siala zbyt wcześnie na parapecie.Pamietam chyba dwa lata temu sialam wszystko co mi wpadło w ręce ,w lutym a potem tylko miałam z tym problem.Ach....Człowiek by chciał mieć wszystkie siewki dorodne i bujne już w połowie maja aby wsadzić i aby zaraz kwitło .
Pozdr. :tan
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Nina, piękne te Twoje kwiatuszki są.strasznie mi się spodobały.
Tak samo jak gazania.której nigdy nie sialam i sprubuje po raz pierwszy.Gazania to ma nawet podobne kwiatki,ale chyba nieco większe.od przypoludnika.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Ja już wysiałam do doniczek werbenę, żeniszek i petunie. Na swą kolej czekają jeszcze: aksamitki, nagietek, cynia wytworna daliowa, cynia meksykańska, aster chiński karłowy, słonecznik ozdobny, męczennica, portulaka wielokwiatowa, smagliczka nadmorska, lwia paszcza.
Przyznam, że pierwszy raz będę wysiewać, wcześniej tylko siałam aksamitki i to od razu do gruntu.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Majka, część roślin które wymieniłaś sieje się bezpośrednio do gruntu: nagietek, słonecznik, smagliczka. No chyba że masz szklarnię i dużo miejsca na te wszystkie rozsady. Lwia paszcza też może do gruntu i to wcześniej niż inne bo wytrzymuje przymrozki. Aksamitki też można do gruntu albo z rozsady nie pikowanej. Cynie też ale bez rozsady później zakwitną. Reszty nigdy nie siałam.
Pozdrawiam
Agneska
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Agneska zgadza się, wiem :) ale aksamitki wysieję do doniczek, chcę już w maju by były głównie na obwódkę ogródka.
Co do ilości miejsca na te wszystkie rozsady; to praktycznie go nie mam jako tako typowego pod te wszystie nasiona, sadzonki. Mam w domu na górze wolny pokój, jeszcze nie zagospodarowany - w stanie surowym i tam wszystko to trzymam. Mąż trochę puka się w głowę jak ostatnio zobaczył co ja tam mam i ile tego :wink:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Majka86 pisze:Mąż trochę puka się w głowę jak ostatnio zobaczył co ja tam mam i ile tego :wink:
To niech się nie puka tylko da forsę na te wszystkie sadzonki
to mu mina zrzednie. Po drugie satysfakcji nie wycenisz w złotówkach. :D
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Otóż to :) satysfakcja jest ogromna i przede wszystkim o to chodzi; ale sprawa finansowa również; wiem ile w zeszłym roku wydałam na aksamitki, surfinie, pelargonie czy goździki.

Pomału układam plan jak i kiedy wysiewać :)
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Ja właśnie ze względów ekonomicznych w tym roku wszystko sieję sama :) ale przyznam się ,że uwielbiam grzebać w ziemi i to jest chyba jednak głównym powodem, siałam wcześniej bo już w maju chciała bym mieć piękny ogród i chociaż trochę kolorów ;:138
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Wysiane i samodzielnie wyhodowane roślinki moim zdaniem są mocniejsze,lepiej kwitną.Mialam przykład w ubiegłym roku gdy kupiłam paczuszke ( na Fuercie) pelargonii.wysialam je w grudniu 2015 i na początku czerwca zaczęły kwitnąć.i kwitły aż do listopada.Mialy takie ilości pąków i kwiatów,że każdy mi zazdrościł.Nigdy przenigdy takiej ilości kwiatów nie miałam kupując u ogrodnika pelargonie.Pelargonie były mocne,zdrowe,wysokie.
Niektóre kwitły by chyba całą zima ,ale obcielam je na koniec listopada.co by sobie pospaly.
Z 9 nasionek które wychodowalam rozmnozylam do 25 doniczek latem u.roku.
Jedyne do czego mogłabym się przyczepić,to kolor.Na paczce było napisane mix kolorów.A z 9 roślinek --- 7 było czerwone i tylko 2 jasno różowe.
A to moje siewy ---- anemony,heliotrop,starzec,tytoń ozdobny,werbena ogrodowa,lobelia,zeniszek.gazanie,I ziola--- rozmaryn,oregano,tymianek i majeranek.wysiane 13--14 luty.Zapomnialam posiac petunie.co może dziś zrobić.


Obrazek

Proszę o poprawną pisownię. Iwona
Halinka
200p
200p
Posty: 212
Od: 20 lut 2010, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Posiałam 3 tygodnie temu ostróżki i sasanki. Do tej pory nie pokazała się ani jedna roślinka, w zeszłym roku też mi nic nie wzeszło w tym roku kupiłam nowe nasiona i też nic. Może coś źle robię Pomóżcie!
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Niestety z doświadczenia wiem,że trzeba patrzeć na to gdzie i jakie nasionka się kupuje, bo można tylko się zniechęcić jak nic nie wzejdzie, w tym roku mam tak z petunią strzępiastą. :wink:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

A moja strzępiasta (biała i amarantowa) trzyma się bardzo dobrze-wysiałam tylko kilka nasionek i chyba wszystkie mi wzeszły.
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Terminarz wysiewu nasion 2015, 2016, 2017

Post »

Halinka pisze:Posiałam 3 tygodnie temu ostróżki i sasanki. Do tej pory nie pokazała się ani jedna roślinka, w zeszłym roku też mi nic nie wzeszło w tym roku kupiłam nowe nasiona i też nic. Może coś źle robię Pomóżcie!

Ja nie mam przekonania do nasion z Biedronki.
Ze względu że pracuje w DE tam kupuje tylko i wyłącznie nasiona .Tam z dyskontów jakość nasion jest o wiele lepsza.i ...Tańsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”