Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Czy mogę posadzić mieczyki w donicy razem z frezjami?
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Nie zgodziłabym się z Wami że nie ma niebieskich mieczyków. To są moje mieczyki i wierzcie mi zdjęcia nie oddają prawdziwego koloru-ja nie umiem robić zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anastazja- najpierw sprawdź warunki uprawy czy mieczyk i frezja lubią te same warunki glebowe. Potem zobacz czy kwitną w tym samym czasie i na końcu zobacz jaką dużą donicę powinnaś mieć.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Fioletowe też ładne. Tzn. wszystkie ładne ale ja do kompozycji potrzebuję kolorów białych, niebieskich i fioletowych. Zobaczymy co z nich wyrośnie wtedy podzielę się zdjęciami.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Ja wolę ciepłe kolory mieczyków.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Kupiłam następujące odmiany:
- Espresso 15 szt.
- Green Star 7 szt.
- Wine & Roses 16 szt.
- Mon Amour 6 szt.
- Fidelio 6 szt.
- Fiorentina 6 szt.
- Passos 12 szt.
Razem 68 sztuk... Kiedyś, jako nastolatka, posadziłam mieczyki Green Star i pamiętam, że były w sumie bezproblemowe, tylko przewracały się po deszczach :P Tym razem spróbuję jakoś poprzywiązywać je wstążkami do płotu...
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Ja nigdy nie przywiązuje (lenistwo), ale około 80 procent się nie łamie.
Pozdrawiam
Kasiek2016
50p
50p
Posty: 67
Od: 2 sie 2016, o 17:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Ja sadzę mieczyki w rzędach i każdy rząd po bokach ma wbite pale. Od jednego pala do drugiego rozciągam sznurek, który trochę zabezpiecza mieczyki przed złamaniem się. Podobno zamiast sznurka dobrze jest rozciągnąć cienki pasek rajstop damskich, bo nie uszkadza tak roślin, kiedy te opierają się na nich w czasie wiatru.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Mam taką fantazję aby podpatrzeć Wasze rabatki z mieczykami i się trochę zainspirować. 8-)
Ktoś coś? ;:224
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
tomisiu
50p
50p
Posty: 71
Od: 24 sie 2015, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Przeglądając archiwalne posty na temat mieczyków, znalazłem informację, że mieczyki można sadzić gdy rolnicy sadzą ziemniaki (to wersja dla tych co mieszkają obok pól uprawnych) lub (to dla tych pozostałych) gdy zakwitną forsycje. Jest jeszcze wersja najtrudniejsza do zastosowania, z bloga p. Stanisława, start sezonu następuje, gdy ziemia na głębokości 10 cm osiągnie temperaturę 10 degC.
I teraz prowokacja, wczoraj zobaczyłem pierwsze kwiaty forsycji, a moje mieczyki wczesnokwitnące (VE) mają już 4 cm "Kły". Przyznam, że jeszcze nie myślę o sadzeniu, ale co z tymi znakami przyrody? Czy rolnicy sadzą już ziemniaki?
Tomek
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 kwie 2016, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Ziemniakom z tego co kojarzę wystarczy temperatura 6C. Chodzi oczywiście o glebę. Nie widziałam jeszcze kwitnącej forsycji w tym roku. Jak rolnicy to nie wiem, ale ja będę niedługo ziemniaczki siać... natomiast mieczyki powsadzam za trzy tygodnie około. Jeszcze nawet nie mają zrobionej rabaty.
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Wczoraj posadziłam swoje mieczyki, miały być do doniczki ale wynalazłam im miejsce w ogródku. Posadziłam je w dużym plastikowym koszyku, i dobrze zrobiłam bo już dziś przy krawędzi koszyka zobaczyłam kopczyk kreta. Dziś zakopałam pułapkę, muszę złapać drania.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Rozumiem, że wsadziłaś już do gruntu - nie za wcześnie? - zawsze tak sadzisz?. Ja moje dopiero w tym tygodniu obiorę z łupinek i myślałam, że dopiero można je wsadzać do gruntu po 15 kwietnia - tak zrobiłam w roku ubiegłym (dopiero zaczynałam zabawę z mieczykami).
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.3

Post »

Zapowiadają ciepłą wiosnę, więc może w tym roku uda się posadzić mieczyki wcześniej niż zwykle u mnie, czyli przed 25 kwietnia.
Dlatego wyjąłem już część z leżakowania w lodówce, zdjąłem ostatnie łuski i wyłożyłem do wypuszczenia korzonków i pędów.
Obrazek
Pozdrawiam
Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”