Astry- uprawa

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Moje astry kilka dni temu zostały posadzone Piszu ogrodzeniu. Dopiero dziś nabrały wigoru
Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Susza która panuje u mnie od dłuższego czasu nie sprzyja wzrostowi astrów,pomimo że są co jakiś czas podlewane.Trudno,muszą przetrwać ten trudny okres.Na chwilę obecną są dwa razy potraktowane Topsinem przeciw chorobom i dwa razy Calcinitem gdyż wapń to ich ulubiony składnik pokarmowy.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Choroby i szkodniki trochę przetrzebiły astry w tym sezonie,ale podlewanie i dolistne traktowanie wapniem poprawiły ich kondycję.Będzie ich mniej niż rok temu,lecz liczę na mocne sadzonki i dobre kwitnienie. ;:108

Obrazek

Pora abyście pokazali i swoje. ;:173
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Ach, moim daleko do twoich Witku :) Nie są tak dorodne, ale mam nadzieję, że będą cieszyć moje oko, gdy zakwitną :D
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Oko Ci cieszyć będą na pewno,przyjdzie na to czas. ;:108 Daleko czy nie zdjęcia mile widziane w tym wątku Amelko. :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Mam wysianą mieszankę astrów chińskich książęcych oraz kilka szt peoniowej Nimfy.
Kwitnący kwiatek, to karłowa odmiana floksa gwiaździstego :)
Wybaczcie sznurki przy płotku, ale to zabezpieczenie przed podróżami mojego berna :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Od razu lepiej jak pokazujesz ich na zdjęciach. ;:108 I po co było być tak skromnym. :D Astry masz Amelko prima sort, ;:215 bardzo ładne już sadzonki. ;:63
Zasilałaś je już czymś od czasu wysadzenia?
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Astry- uprawa

Post »

Nie, ale miałam wysypany czarnoziem na tą moją rabatkę :) Dziś po południu będę robić oprysk wapniem, to o nie zahaczę ;:108
Trochę dziwię się różnorodności kształtu i koloru liści, ale pewnie tak ma być :mrgreen: Toczę jednak walkę ze ślimakami, ponieważ obok jest zaniedbana działka i mnożą się tam na potęgę. Na szczęście żadnego z astrów poważnie nie uszkodziły.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Tak sądziłem,dlatego zapytałem. ;:173 Właśnie ten oprysk wapniem chciałem Ci zaproponować.Traktuj je tak co powiedzmy 10 dni,rośliny ci ładnie nabiorą ciemniejszego koloru liści a w przyszłości tak traktowane wypuszczą mocne pędy boczne które wydadzą dorodne kwiaty.Tylko nie pryskaj w słońcu,najlepiej wieczorem lub wczesnym rankiem. ;:108 Ze ślimakami walcz bo to nigdy nic nie wiadomo jakie mają upodobania smakowe.Różnorodność kształtu liści i koloru to cecha odmianowa,tak ma być.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Powoli zaczyna być widać zaczątki pąków kwiatowych. ;:173 A jak się mają Wasze astry ogrodnicy?

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Astry- uprawa

Post »

Minął tydzień.

Obrazek

Pojawił się pierwszy oczekiwany kwiat. ;:333

Obrazek

Jest o tyle dobrze że w piątek solidnie popadało. ;:108 :D
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Astry- uprawa

Post »

Mam w tym roku trzy odmiany o fioletowych kwiatach jak na razie kwitnie Piwoniowy Lazuryt.

Obrazek

Obrazek
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
saanderstje
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 22 kwie 2017, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Astry- uprawa

Post »

Ale Wam zazdroszczę tych zakwitniętych astrów! Ja cierpliwie czekam na swoje peoniowe i przeglądam wątek, w jakim terminie powinny te astry zakwitnąć, bo nie mogę dojrzeć u siebie jeszcze pączków...

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”