Kalanchoe tomenosa

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
marrrtina
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lis 2012, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Kalanchoe tomenosa

Post »

Witam,
czy posiada/ł kiedyś ktoś może Kalanchoe Tomenosa? Poszukuję informacji jak zajmować się tą rośliną. Zakupiona niedawno całkiem mi zmarniała. Podzieliłam na listki i mam nadzieję, że może puszczą korzonki. W internecie znalazłam informacje, że łatwo się ukorzeniają, natomiast mi listki usychają po prostu. Jak podleję, to z kolei gniją :( nie wiem już co robić, żeby coś było z tej rośliny. Ktoś może ma jakieś doświadczenie?
Pozdrawiam,
Marta


FOTO w sieci
Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kalanchoe Tomenosa

Post »

Witaj,
Ja mam tomentose, ale nie jest łatwa w uprawie, przynajmniej u mnie. Ona musi mieć najlepiej okno południowe, ew. południowo-zachodnie. Na każdym innym będzie miała tendencję do wyciągania się i będzie marniej wyglądać. Poza tym uprawia się ją jak inne sukulenty - ziemia do kaktusów + piasek i podlewanie jak wyschnie ziemia. Co do rozmnażania, z liścia też próbowałem, ale mi też nic z tego nie wyszło. U Ciebie zgniło - mam nadzieję, że liście kładłaś na suchej mieszance, z przewagą piasku?
pozdrawiam
:)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”