Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  
Autor Wiadomość
Sukulentowy
 Tytuł: Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.3
PostNapisane: 5 sty 2017, o 17:01 
100p
100p

1 szt.
Jak zimować euphorbie suzannae x bupleorofila?
Mam ją w 13 stopniach listopada i teraz nagle zrzuciła prawie wszystkie liście! Coś zrobić?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

norbert76
PostNapisane: 5 sty 2017, o 17:46 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
To normalne, że zrzuca na zimę liście. Wszystko jest w porządku. Zimą oczywiście nie podlewaj. Na wiosnę wypuści nowe. Ja zimuję w okolicach +15 stopni.

Zbyszek, wydaję mi się że faktycznie gnije od środka, ja bym go oderwał i wywalił. A z tym szczepionym wszystko w porządku, wygląda na mocno wyschniętego?

zbyszek12
PostNapisane: 5 sty 2017, o 18:28 
50p
50p

---
Tak, to z nieudanego szczepienia, jest całkiem wyschniety. A co byś powiedział jak bym go spryskal jakimś preparatem grzybobójczym i zostawił do wiosny? Może teraz juz go nie odrywać i nie ranić niepotrzebnie tego matecznego.

norbert76
PostNapisane: 5 sty 2017, o 20:56 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Jak gnije od środka, to już nic nie pomoże. Niemniej odseparował - odciął od zdrowej rośliny, bo choroby grzybowe potrafią bardzo szybko się rozprzestrzeniać. Tak się zastanawiam, czy nie zaczęło się od tego nieudanego szczepienia.

zbyszek12
PostNapisane: 5 sty 2017, o 22:07 
50p
50p

---
ok tak zrobię, rane spryskam czyms od grzybów, a szczepienie było robione w 2015 jak dobrze pamietam i tak został ten uschnięty.

Paul_Julian
PostNapisane: 5 sty 2017, o 23:05 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Norbert76, a możesz spojrzeć na moją bidę ? Poprzednia strona, ostatni post. Dzięki wielkie z góry. Mojego aloesa z innego tematu przesadzę do większej doniczki.

norbert76
PostNapisane: 5 sty 2017, o 23:15 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Paul_Julian napisał(a):
Jakub1982 - ja swój tez musiałem wyrzucić ...

I od razu proszę o pomoc z moją "bidą" :(
Od początku ten jeden kaktusik był jakiś marniejszy, niedawno go przesadzalem do większej doniczki, ale nadal bida.

Obrazek Obrazek

Inne po podlaniu ładnie pęcznieją, a ten nic. Dolna część jest wyraznie zdrewniała i nie wiem, czy on jakoś ruszy po jakimś czasie, czy moze mu coś brakuje ?

Niestety, pozwoliłem kaktusikom być za długo w za małych doniczkach i pewnie to był duży błąd :(

Czy Ty je teraz podlewasz? Napisz w jakim są podłożu - czy ten piach jest tylko z wierzchu, czy ogólnie jest go tak dużo?

Paul_Julian
PostNapisane: 6 sty 2017, o 00:13 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Podlewam je raz w miesiacu na podstawkę, wylewam nadmiar po 2 h. Inne pięknie rosną (inne gatunki sukulentów wprawdzie, ale sa w tym samym miejscu, tak samo opiekowane). Piachu jest jakies 70%, reszta to ziemia kaktusowa.

Razem z resztą kaktusików :
Obrazek
Aloes i ten okrąglutki (niestety nie wiem, co to) po przesadzeniu ( chyba w połowie grudnia) ładnie rosną, powiększyły się. Echeveria trochę mniej.
A ten jeden jakby obumierał :(

norbert76
PostNapisane: 6 sty 2017, o 01:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Błąd nr 1, nie podlewa się kaktusów przez okres jesienno-zimowy. Temperatura zimowania (za wyjątkiem kaktusów ciepłolubnych) powinna być poniżej +10 stopni. I tutaj traktuje się je nieco inaczej, niż pozostałe sukulenty.
Błąd nr 2, wydaje się że doniczka jest za duża od wielkości samego kaktusa. Powinna być nieco większa od niego samego.
Trzecia rzecz, wydaje mi się że za dużo jest drobnego piasku w stosunku do ziemi. Poczytaj tutaj o podłożu do kaktusów:

viewtopic.php?f=30&t=29595

A tu o zimowaniu:

viewtopic.php?f=30&t=8864

Paul_Julian
PostNapisane: 6 sty 2017, o 03:11 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Dzięki wielkie ! Jutro dokładnie wszystko poczytam i powynoszę roślinki, niech sobie zimują. ;:19

jaworek
 Tytuł: Kaktus zmarniał w ciągu kilku dni - proszę o porady i identyfikację
PostNapisane: 6 sty 2017, o 13:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1
Dzień dobry,

postanowiłam założyć wątek, ponieważ kaktus w moim mieszkaniu bardzo zmarniał w ciągu zaledwie kilku dni. Nie znam się niestety w ogóle na roślinach - należą do mojego chłopaka, ale szkoda mi tej żywej kolczastej istoty i mam nadzieję, że uda się go uratować.

Poniżej zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Bardzo proszę o rady.

norbert76
 Tytuł: Re: Kaktus zmarniał w ciągu kilku dni - proszę o porady i identyfikację
PostNapisane: 6 sty 2017, o 13:53 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
To jest Euphorbia enopla, zgniła od przelania. Możesz ją wyrzucić do śmieci. Nie sadzi się do osłonek bez odpływu, uniwersalnej ziemi, a podlewa się wtedy gdy ziemia całkowicie przeschnie - zimą jeszcze rzadziej.

Yeezy94
 Tytuł: Proszę o poradę "Echinocactus grusonii"
PostNapisane: 8 sty 2017, o 12:55 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam serdecznie ;).
Ostatnio otrzymałem kaktusa w prezencie , lecz ważne jest to dla mnie aby ten kaktus utrzymywał się i żył jak najdłużej.
Kaktusy są teraz w fazie spoczynku lecz kobieta w palmiarni powiedziała że lepiej go przesadzić z ciasnej doniczki.
Przesadziłem zmieszałem ziemię z ziemią z innego kwiatka. Czy te plamy na kaktusie to rzecz naturalna ? Słyszałem także że nie powinno się ich podlewać w okresie wegetacji. Nic nie podlewałem , ziemia która była przesadzana też nie była super sucha ale taka w sam raz.
Aktualne Foto.
I jakie radzicie porady i utrzymanie w dobrym stanie ?
Kaktus jest trochę przechylony na bok po przesadzeniu ale trzyma się mocno podłoża
FOTO
http://i64.tinypic.com/xfx3i8.jpg

norbert76
PostNapisane: 8 sty 2017, o 13:22 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Posadziłeś go do osłonki bez odpływu? Jeśli tak, to będziesz musiał przesadzić jeszcze raz. Zresztą nie tylko z tego powodu. Podłoże jest nieodpowiednie, poczytaj ten wątek o podłożu:
viewtopic.php?f=30&t=29595

Te plamy wydają się być oznakiem początkiem starzenia, z czasem powinny drewnieć.
Co do podlewania, to chodziło Ci raczej poza okresem wegetacji, że się nie podlewa.
Co do pielęgnacji, stanowisko słoneczne, najlepiej południowe, zimą z temperaturą poniżej pokojowej, minimalna ok. +10. Podlewasz wtedy kiedy całkowicie przeschnie podłoże, zimą w ogóle.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 924 ]  Idź do strony nr...        1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości