Cleistocactus Lemaire

ODPOWIEDZ
Lena_mg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 sty 2015, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cleistocactus Lemaire

Post »

Witam,
od pewnego czasu coś dzieje się z moim kaktusem. Mam go do kilkunastu lat i nigdy nic się z nie działo, przesadzany był kilka lat temu, nie miał zmienianego stanowiska a mimo to zaczyna się wyginac. Prosze o pomoc, co sie z nim dzieje.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: CLEISTOCACTUS Lemaire

Post »

Moim zdaniem szuka światła.Chodzi o to,że roślina rosła i przekroczyła i tak nienajlepsze warunki oświetlenia co spowodowało piękny przykład fototropizmu.Strefa wzrostu jest miejscem w którym następuje wygięcie fototropiczne, jest ono spowodowane różnicą w szybkości wzrostu komórek naświetlonych i zacienionych. Mechanizm fototropizmu spowodowany jest nierównomiernym rozmieszczeniem auksyn w strefie wzrostu. Po stronie zacienionej gromadzone są auksyny, które bezpośrednio wpływają na wzrost komórek, natomiast po stronie naświetlonej stężenie auksyn jest bardzo małe i w ten sposób wzrost komórek w tej części jest zahamowany.Pozdrawiam klakier.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CLEISTOCACTUS Lemaire

Post »

Wg mnie węższe i powyginane pędy są martwe. Pewnie wdała się jakaś infekcja i roślinka częściowo lub całkowicie zgniła. Sugeruję sprawdzić, czy te przewężone pędy nie są zupełnie suche. Jeśli mam rację to trzeba je usunąć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cleistocactus Lemaire

Post »

Sprawdź, czy wygięte pędy są lekkie. Tak jak mówił poprzednik najprawdopodobniej te wygięte pędy są suche. Możesz usunąć trochę cierni z tego pędu, w celu upewnienia się, czy na pewno korpus kaktusa jest mumią. Możesz wbić w pęd szpilkę lub go naciąć. Nie martw się, ponieważ ten rodzaj szybko rośnie i dobrze się regeneruje. Przynajmniej Cleistocactus straussii (jeden z dwóch zabiedzonychg kaktusów podwoił swą wyskość w ciągu dwóch sezonów). Nie znam się na tym gatunku, ale najprawdopodobniej cleistocactusy rosną podobnie.

Powodzenia :)
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”