Kaktusy i sukulenty - 1cz.(2006.07-04.2008)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola1988
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 cze 2007, o 16:59
Lokalizacja: Radzymin k/Warszawy

Post »

Mam pytanie : jak kaktusy nie zimują w zimnym pomieszczeniu to nigdy nie zakwitną?
Pozdrawiam

"To co kochamy, mówi nam, jakimi jesteśmy."
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Z własnego doświadczenia: trzymałem na parapecie jak normalne kwiatki i tylko Mammillaria bocasana była w stanie wykrzesać z siebie kwiatki :(

W czerwcu zacząłem się dokształcać :lol: i w tej chwili jedna z moich "starych" mammillarii wypuściła 13 pączków kwiatowych :D Myślę, że to jest tak, jak ze wszystkim roślinami traktowane odpowiednio zawsze potrafią się odwdzięczyć :wink:
Dawid
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Widze tutaj wielu nowych kaktusiarzy, więc powtórze moje pytanie

Jakich warunków wymaga Cleistocactus strausii
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

DawidS28- Cleistocactus strausii wymaga pełnego nasłonecznienia, podstawowego podłoża do kaktusów. min. temperatura to 10C. Rośliny te lubią latem dużo słońca i wody, poza tym spryskiwanie i mgławicowanie. Ziemia powinna być żyzna i przepuszczalna. Zimą nie zasuszamy ich zupełnie, gdyż łatwo tracą korzenie i trudno je wiosną odbudować. Zimować należy je w temperaturze 10÷12°C. Rozmnażamy je z nasion i sadzonek. Rosną dobrze na własnym korzeniu i są ozdobą każdej kolekcji.


Za waszą radą wsadziłam nowe kaktusy pod prysznic i sie zmył brud. Zaraz ide sobie zrobić z nich ogródeczek. Kupiłam miseczke ziemie i jakies ozdobne kamyczki. No i jakiś spray przeciw grzybom. jak zrobie to pokaże wam zdjęcie:)
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki, czyli na szczęście dobrze go hoduję, a już się bałem, że cos nie tak, bo jeden z moich clesistocactusów padł
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Stworzyłam swój własny ogródeczek, mi sie podoba. Mam nadzieje, że w miare dobrze go zrobiłam. A wiecie jak sie nazywa ten kaktus z białymi kolcami i ta kulka? Bo nie jestem pewna co do nazwy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ten z białymi kolcami jeśli się nie mylę to Mammillaria gracilis, płaski mały to Opuntia microdasys, wysoki okrągły to jakaś Mammillaria :)

W jakim podłożu je posadziłaś?
Dawid
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

No sadziłam oczywiscie w ziemi do kaktusów a posypałam wierzch jakimiś kolorowymi kamyczkami do dekoracji:)


cd. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=7220
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Kolorowe kamyczki to kwestia gustu. Ja osobiście uważam, że to roślinka ma być ozdobą i przyciągać wzrok. Nie miej mi za złe, ale uważam, że te kamyczki są w zbyt ostrym kolorze. Najładniej i najnaturalniej wygląda gruby żwir, ale czasami stosuje się także antukę. ;)
Dawid
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

No mi sie takie podoba, zwlaszcza, ze kamyczki pasują do dekoracji i dodatków w pokoju wiec brałam je również pod tym kontem. A mam tez pytanie. U mojego echinacactusa zauważyłam taką plamę, co to może być? Kupiłam go jakieś 3 tygodnie temu. Zastanawiams ie czy nie zmienić mu ziemi. Może tam tkwi problem. Ale sprawdzałam korzenie to były w porządku. Ale dla bezpieczeństwa kupiłam jakiś spray przeciw grzybom
Obrazek
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Spora ta plamka :( szkoda, że zdjęcie nie jest lepszej jakości. Specjalistą nie jestem, ale myślę, że użycie czegoś przeciwgrzybowego nie zaszkodzi.
Dawid
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

No plama niestety spora. Była mniejsza ale myślałam, że to może od słońca albo coś, ale wczoraj już była takich rozmiarów więc dziś kupiłam i spryskałam
Obrazek
Obrazek
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

K-arolka do kupionej gotowej mieszanki ziemi ,trzeba dodawać jeszcze żwirek
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”