Kaktusy i sukulenty - 1cz.(2006.07-04.2008)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Abudubi kolego. Jeśli chcesz, aby twoje kaktusy zostały zidentyfikowane musisz wrzucić zdjęcia do tematu „ Co to za roślinka”. Ten temat nie cieszy się duża popularnością. I lepiej jak zapytasz o każdą roślinkę z osobna. Ja niestety nie znam nazw tych kaktusów, ale mam tego po lewej na pierwszym zdjęciu.
Pozdrawiam. Ładny masz ten mini ogródek.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Zaczarowany pisze:Abudubi kolego. Jeśli chcesz, aby twoje kaktusy zostały zidentyfikowane musisz wrzucić zdjęcia do tematu „ Co to za roślinka”. Ten temat nie cieszy się duża popularnością. I lepiej jak zapytasz o każdą roślinkę z osobna.
Ależ kolego zaczarowany,dlaczego uważasz,że temat nie cieszy się dużą popularnością? :D
Ja myślę,że jest inaczej-ale interesują się nim forumowicze wtedy kiedy coś się dzieje z ich kaktusami,a jak wiesz są to rośliny wdzięczne w uprawie i prawie absolutnie niewymagające.
Tym tłumaczyłabym mniejszą ilość postów w tym temacie. :wink:
Racje masz absolutna w sprawie rozpoznania kaktusów kolegi Abudubi- inny temat forum i
zdjęcia- zbliżenia każdego osobno.
Wtedy jest szansa,że ktoś z nas rozpozna te kwiatki. :wink:
Pozdrawiam serdecznie
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ależ droga koleżanko Karo może się mylę, ale kaktusy ogólnie cieszą się mniejszą popularnością. Może jest to podyktowane tym, że uważane są one za proste roślinki (zwłaszcza w uprawie, ale nie tylko). A z tego, co zdążyłem zauważyć na tym forum ludzie lubią wyzwania (palmy, bonsai) i dlatego kaktusiki są w „cieniu”. Ja natomiast mam nadzieję trochę je rozreklamować.
Tak zgadzam się, na pewno ktoś rozpozna te kaktusy, ale trzeba się trochę bardziej postać.
Również pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No dobrze :D postaraj się - bardzo mi się ten pomysł podoba.
Musisz wiedzieć,że masz we mnie sprzymierzeńca. :wink:
Będę Cie mocno wspierać w kaktusowej kurucjacie....

Czy Twoja kolekcja już została przeniesiona na powietrze?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Zaczarowany pisze:Abudubi kolego ... Pozdrawiam. Ładny masz ten mini ogródek.
Dziękuję, odsyłam :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=71336#71336



Koleżanka :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Abudabi, przepraszam koleżanko. Niezamierzona pomyłka.
Dziękuje Karo, jak jest nas dwoje to już możemy namieszać.

Co do mojej kolekcji to muszę się przyznać, że dopiero zaczynam i moja kolekcja dopiero się kształtuję. Wszystkie kaktusy są młode, więc na razie nie będę ich wystawiał na zewnątrz.
Lubię tak pochodzić po centrach ogrodniczych czy supermarketów i wyszukiwać ciekawe kaktusy.
A w najbliższych planach mam zamiar zrobić taki mini ogródek jak koleżanka Abudabi. Tylko nie umiem znaleźć takiej dość płytkiej a szerokiej doniczki.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Takie donice - misy najłatwiej kupić w marketach Praktiker i Castorama.
Nie wiem czy masz w pobliżu siebie te sklepy,bądź miły i wpisz w profil choć orientacyjne miejsce zamieszkiwania ,co? :D
Tymczasem podpowiem,że możesz wykorzystać również do tego celu - makutrę - misę do ucierania ciast.Wystarczy nawiercić otwór odpływowy i ....już.
To kamionkowa misa więc i wygląd ma interesujący.

Popatrzyłeś na moja kolekcję ,kilka stron wcześniej - zapraszam? :D
Moje kaktusy "wyjechały wczoraj na letnisko".
Stoją już, jak co roku pod gołym niebem,na drewnianym podeście od strony południowo-wschodniej.
Tylko duża Crassula i Euphorbia zamieszkały na balkonie.Może z czasem znajdzie się chętny i je zniesie z piętra do ogrodu?
Słńce jest jeszcze niezbyt ostre więc nie grozi im poparzenie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Szukałem w supermarketach. Byłem w Praktikerze, Realu, Carefurze. Są ładne donice, ale są dość głębokie a wydaję mi się, że do takiego mini ogródka nie powinny takie być. A co gorsza są jakieś takie tandetne. Niedługo wybieram się do Obi, tam podobno jest duży wybór kaktusów, więc może i donic też.
Koleżanko Abudabi, jakiej wysokości jest twoja donica ze zdjęcia powyżej?

Widzę masz ogromnego wilczomlecza. Do tego masz kilka gatunków kaktusów z mojej listy „MUST HAVE”. Na przykład kaktus zwany popularnie „zajączek”.
A najpiękniejszy ten w pomarańczowej doniczce, składający się z kilku kul.
Oooo a ten w niebieskiej doniczce – chyba pachypodia jeszcze piękniejszy.
Ładne masz te kaktusiki, jeszcze mi daleko do Ciebie. Dziś postaram się porobić zdjęcia tych, które można pokazać publicznie (większość moich kaktusów to nadal sadzonki).
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Zaczarowany pisze:
A w najbliższych planach mam zamiar zrobić taki mini ogródek jak koleżanka Abudabi. Tylko nie umiem znaleźć takiej dość płytkiej a szerokiej doniczki.
Ja swoją kupiłam w sklepie ze szkłem - 1001 pomysłów na prezent. Kosztowała mnie jakieś 10zł w przecenie :) Jest bardzo ciężka - wys. 9cm, średn. 25cm.
Teraz jest dużo kaktusiarek właśnie w castoramie (wiem, bo mi postawili właśnie pod domem :D ) ciekawe są też duże doniczki do bonsai - płytkie, dość duże jak na kaktusy , z tym, że drogawe. Polecam Ci targi staroci :) tam znajdziesz, bardzo fajne gliniane misy :)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Justyno- gdzie i kiedy odbywają się w Łodzi targi staroci?Nic nie wiem o takich akcjach - wiem o Kutnie ale dla mnie to za daleko. :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Co niedziele - giełda od Lodowej. Trzymaj się prawej strony Puszkina w stronę Dąbrowskiego. Trzeba być wcześnie rano. Różne różniste szpargały tam sprzedają sprzedają :) No i przede wszystkim można, a wręcz należy się targowac ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Dziękuję - wcześnie rano ?Czy wystarczy o 8.oo ?Bo ja mogę nawet o 6.oo :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

7-8, bo koło 10 jest nie do zniesienia, tyle ludzi :)
Mój wujek tam handluje, i z tego co wiem jest tam juz koło 5, z tym, że zanim się rozłożą, poustawiają itd itd ;)
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”