Kaktusy i sukulenty - 1cz.(2006.07-04.2008)

Zablokowany
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Masz piekną kolekcję Zaczarowany. Podaj nazwę tego na ostatnim zdjęciu. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Dzięki Erazm. Ja uważam, że dopiero zaczynam. Wyszukuję właśnie takie, które będą zgodne z moim charakterem. Większość to jeszcze młodziki, ale mam nadzieję, że dobrze się nimi zajmuję.
Ten ostatni w brązowej doniczce to prawdopodobnie, Zygocactus zwany też Bożonarodzeniowym ( chyba o tego ci chodziło). Ten trzeci od końca to też Zygocactus tylko jakiś inny gatunek.
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

właściwa nazwa zygokaktusa to szlumbergera
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

poza tym trzeba się dobrze przypatrzyć bo to może być również kaktus wielkanocny (hatiora) - są do siebie bardzo podobne. mają trochę inaczej zbudowane kwiaty, poza tym odrobinkę inne pędy, hatiora ma jasnozielone i lekko karbowane, natomiast u szlumbergery są one ciemnozielone i ostro powcinane
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Poniżej zdjęcie z moją doniczką na mój mini ogródek.
Tak na razie idę małymi kroczkami. Doniczka nie za piękna, ale dość płytka i co ważne tania. Udało mi się znaleźć ziemie do kaktusów, ale jej cena mnie zszokowała. Za 1 litr 14 złotych. Trochę dużo. Na szczęście należy ją rozmieszać z piaskiem a na dno doniczki dać drenaż. Ale o tym musze jeszcze poczytać więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Ja na dno zawsze wysypuję tak ok 1cm keramzytu (do kupienia w sklepie ogrodniczym). Do wszystkich roślin, nie tylko kaktusów.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Doniczka ładna - moze być :wink:
Zastanawia mnie ziemia do kaktusów...która ma być rozmieszana z piaskiem???!!!! :shock:
Taką ziemię robię sama ze zwykłej ziemi do kwiatów mieszając ja z piaskiem i płacę 5 zł.a skoro już gotowa i za 14zł to nie rozumiem tego... :?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Doniczka super. Ja "ziemię do kaktusów" mam całkiem uniwersalną :wink: , zmieszaną z drobnym żwirem i żwir na dno. I jest OK.
14zł. Matko. ;:129
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Doniczka może nie jest najpiękniejsza, ale po tak długim szukaniu aż sam jestem w szoku, że wreszcie udało mi się kupić taką w odpowiedniej wielkości, głębokości oraz stosunkowo tanią (8 zł).
Co do ceny ziemi do kaktusów to może to tylko taki żart Praktikera. Wczoraj koło cmentarza kupiłem keramzyt, który kosztował 3 zł. Gdy pytałem sprzedawcy w Praktikerze czy mają taki keramzyt odpowiedział, że teraz nie, ale mają w swojej ofercie i kosztuje około 11 zł. Więc może z ziemią do kaktusów jest tak samo.
Co do rozmieszania ziemi do kaktusów z piaskiem to wydaje mi się, że to gdzieś tu przeczytałem. Ale może cos poplątałem, bo wcześniej tylko tak rzucałem jednym okiem na informacje o ziemi do kaktusów a dopiero teraz szukam tego na poważnie.
Kilka pytań:
Karo, bierzesz zwykła uniwersalną ziemi i mieszasz pół na pół z piaskiem? A ty Abudabi? Ile tego żwiru i jaki to żwir?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Najzwyklejszą ziemię do kwiatów mieszam z piaskiem,którego pryzmę mam na podwórzu i ze żwirkiem akwarystycznym w proporcjach 1:1:1 na dno nie daję już żadnej warstwy przepuszczalnej bo cała moja ziemia do kaktusów właśnie taka jest .
Gdzieś na początku wątku o kaktusach pokazywałam jak wygląda dobra mieszanka ziemi kaktusowej.

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Żwirek akwarystyczny :oops: został mi po urządzaniu akwarium. Cięzko mi określić proporcje, tak na oko 1 częśc żwiru do 2 części ziemi :)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Chce to zrobić porządnie więc was trochę pomęczę moi mili.
Co rozumiesz pod pojęciem "piasek". Dla mnie to takie żółte coś co dodaje się do cementu ( nie nie jestem budowlańcem hehe).
Też mógłbym "ukraść" taki żwirek przyszłemu szwagrowi z akwarium, ale mógłby źle to przyjąć hehe. Będzie lepiej dla mnie jak kupię.
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

W sklepie zoologicznym dostaniesz taki piaseczek bez problemu, nie może być za drobny (na pewno nie taki jak do cementu) żeby się błoto nie robiło. Do ziemi możesz też dodać perlitu (do dostania w sklepie ogrodniczym). Ja osobiście ponieważ jestem dość leniwa kupuję gotową ziemię do kaktusów, a na dno wysypuję ok 1cm keramzytu :P
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”