Jatropha

nuta5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 wrz 2013, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jatropha

Post »

Witam!
Baaardzo chciałabym kupić młody (mały ) egzemplarz Jatropha Podagrica , tylko gdzie???
Obecnie mam paronastoletni duży egzemplarz i boję się go odmłodzić przez ucięcie czubka, póki nie będę miała dla niego zastępstwa, gdyby operacja się nie udała. Proszę o radę.
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Witam-spróbuj zapylić kwiat Jathrophy- nie każdy owoc się zawiązuje ale mnie się udało - spróbować warto,nasionka dojrzewają.Obecnie nie mam już Jathrophy ale to bardzo ciekawa roślinka zostało mi po niej jedno nasionko/sama nie wiem czemu nie wyrzuciłam :) -wygląda jak porządnie najedzony odwłok kleszcza bez łapek-pozdrawiam :wit
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Ja widziałem tę roślinkę tylko raz w Boliwii niedaleko Pajcho w prowincji Tarija. Wyglądała tak:

Obrazek

Dokładnej nazwy gatunkowej nie znam.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Ja kupiłem nasiona na początku tego roku na Ebay'u (chyba z UK), na polskich portalach aukcyjnych nie widziałem.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Hej -BOOL- napisz proszę czy nasionka wzeszły a jeśli tak to w jakim podłożu /może ja też bym to moje jedno zasiała/ chociaż już parę lat leży w szkatułce i nie wiem czy w ogóle by jeszcze wzeszło :)
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Hej WIOLETTA011!
Nasiona wysiewałem do mieszanki ziemi, drobnego żwiru i piachu. Niestety z pięciu zakupionych nasion wzeszło tylko jedno, ale ma się póki co bardzo dobrze i mam nadzieje, że przetrwa zimę.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Obawiam się że może być ciężko wyczytałam w google że jatropha kiełkuje tylko ze świeżych nasion -trudno będę eksperymentować :idea:
W przyszłym tygodniu wysiewam adenium więc spróbuje wsiać też jatrophę zobaczymy ryzyk-fizyk ;:130 może się uda -dziękuję za odpowiedźi pozdrawiam :wit
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
A w sumie do stracenia nie ma zbyt wiele. :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jatropha

Post »

Znaczy co? jatrophę świeżą tylko sie wysiewa?
Pytam, bo moja właśnie porozrzucała nasiona po całym pokoju, na kolanach szukałam.Znalazłam 6 szt, zamierzałam poeksperymentować wiosną z nimi.
Czy wiosną to jeszcze będą się pod kategorie "świeże" klasyfikować?
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Cześć LUSI -gdzieś w necie wyszperałam że powinno się sadzić do 1-go m-ca- lecz im wcześniej tym lepiej- nie ryzykuj,moje leżały parę lat więc marne szanse ale zobaczymy -na razie od dzisiaj się moczy w wodzie.Jeśli zasiejesz-odezwij się proszę-pozdrawiam
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
WIOLETTA011
100p
100p
Posty: 127
Od: 4 wrz 2013, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Cześć-nie jest źle ;:138 sprawdziłam dziś moje nasionka bo okazało się że mam dwie szt. :tan były napęczniałe-zdusiłam je z dwóch boków i skorupka ładnie pękła.Delikatnie je wyjęłam i ułożyłam pomiędzy mokrymi płatkami kosmetycznymi nad ciepłym kaloryferem -to było rano,a teraz widzę że coś się na końcu jednego pokazuje -mam nadzieję (a tak to wygląda) że pokazuje się korzonek.Zachowują się i podobnie wyglądają jak kiełkujące ziarno wyłuskanego słonecznika.Może to nie do końca prawda że trzeba siać świeże nasionka(moje leżały w puzderku chyba z 10 lat)-skorupka nie była taka gruba żeby nie przebiło się coś ze środka.Obserwuję i cierpliwie czeka co będzie dalej ;:173
Śmieć nawet w szczerozłotej misie zawsze będzie śmieciem,a róża nawet w wyszczerbionym wazonie zawsze pozostanie różą -pozdrawiam Wiola
Kaktusy i liściaste-Wiola
Działka
Awatar użytkownika
bool
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1338
Od: 26 lip 2010, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jatropha

Post »

Ja kupiłem nasiona zimą, a wysiewałem wiosną więc myślę, że jakoś bardzo szybko zdolności do kiełkowania nie tracą.
Oczywiście wiadomo, że im wcześniej tym lepiej i szansa na posiadanie nowej roślinki jest większa. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jatropha

Post »

Jak tam wysiane nasionka Wiolu?
Bool, moczyłeś swoje przed wysianiem?
Tak dopytuję, bo sama nie wiem co ze swoimi, siać, ale ciemno siewki będą mieć, czy wiosny czekać i lepszych warunków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”