Róża jerchońska - porady dotyczące hodowli.

ODPOWIEDZ
wikusia35
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2013, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Róża jerchońska - porady dotyczące hodowli.

Post »

Niedługo przyjdzie do mnie zamówiona róża jerychońska,ale prawie nic o niej nie wiem. Wiem tylko,że okres "suszy" musi trwać dwa tgodnie,po tym czasie podlewamy. Co jeszcze? :?:
Moje rośliny: hiacynty wodne,-,storczki,kaktusy,bambus,muchołówka,róża jerychońska i całe multum innych na balkonie.
Moje zwierzęta: chomiki - Kuleczek(miała być Kuleczka) i Filutek,pies Amo,17 rybek. :)
Pzdr :)
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róża jerchońska - porady dotyczące hodowli.

Post »

Przerabiałam hodowlę tej róży kilka lat temu... dziwna i dosyć specyficzna roślina. Po podlaniu, po upływie kilkudziesięciu minut ładnie się otwiera, jest cała zielona z białawymi obwódkami liści, o ile mnie pamięć nie myli :roll: Powinna być podlewana przegotowaną, letnią wodą, tak aby zalane były tylko jej korzonki. Po upływie ok tygodnia roślinę należy przestać podlewać, zasuszyć i powtórzyć podlewanie po 2-3 tygodniach... i w kółko tak samo. A i radzę uważać na wszelkiego rodzaju grzyby i glony, bo lubią atakować roślinę. Ogólnie ciekawa roślina, dosyć niezwykła, choć ja wolę jednak takie, które rosną cały czas, a nie tylko przez kilka dni i zamieniają się w " kupkę sianka", no ale to już tylko i wyłącznie moja prywatna opinia :wink:
Życzę powodzenia i sukcesów w hodowli. Jak już dostaniesz tę roślinkę to wstaw proszę kilka fotek :)
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
wikusia35
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2013, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Róża jerchońska - porady dotyczące hodowli.

Post »

chciałam napisać "tygodni" :)
Moje rośliny: hiacynty wodne,-,storczki,kaktusy,bambus,muchołówka,róża jerychońska i całe multum innych na balkonie.
Moje zwierzęta: chomiki - Kuleczek(miała być Kuleczka) i Filutek,pies Amo,17 rybek. :)
Pzdr :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”