Wilczomlecz białounerwiony(Euphorbia leuconeura)

ODPOWIEDZ
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wilczomlecz białounerwiony(Euphorbia leuconeura)

Post »

Witam
Mam wilczomlecza, któremu przemarzła dolna łodyga (zapomiałam zamknąć okno). Górna łodyga (pomiędzy nimi jest zdrewniałe przewężenie) jest nadal zielona.

Czy możena tą górną część obciąć i ukorzenić czy raczej nie ma szans jeśli chodzi o ten gatunek?

A jeżeli da się ukorzenić to jak?
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

Lena odetnij tę zdrową część, na pewno poleci białe mleko.wpakuj na chwilę w letnią wodę,żeby wyciekł ten sok.
A potem po wyjęciu zostaw na trochę niech to wszystko obeschnie np. na dzień.
Wpakuj roślinę w lekkie przepuszczalne podłoże i nie podlewa, czasami zraszaj lekko podłoże i roślinę.
Mnie tak Monadenium zrobiło, tyle,że w grudniu, w tej chwili puszcza maleńkie listki.
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

Hmm Dzięki za odpowiedź.
Od wczoraj mam ją w wodzie trochę odżyła więc etap wypłukania soku można pominąć. Teraz zostawię do wyschnięcia i posadzę A jakie będzie najlepsze podłoże tnz co z czym najlepiej wymieszać?
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

Tutaj znajdziesz wiele wiadomości o odpowiednim podłożu dla kaktusów :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 95&start=0 :wink:
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

No ok dzięki za podłoże już wiem co i jak. Jeszcze ostatnie pytanie gdzie go najlepiej postawić? Na okno czy raczej zapewnić mniej światła?
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

Słońca u mnie zimą nie ma, monadenium stało na parapecie, ale lepiej na słońce może go nie wystawiaj.
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

Bardzo dziękuję za porady. Stoi biedak na oknie. U mnie też nie ma dużego słońca o tej porze roku także myślę, że nie będzie mu źle. Teraz żeby tylko chciał rosnąć :)
lena163
50p
50p
Posty: 81
Od: 29 sty 2012, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy da się ukorzenić wilczmlecza białounerwionego?

Post »

Hmm minęły prawie 3 miesiące i chyba mogę powoli stwierdzić, że się udało biedaka odratować. Chociaż jeszcze w kwietniu jak mi się roślina przy przestawianiu przewróciła to korzeni nie było. Teraz te liście które były zwiędłe zamiast po kolei usychać tak jak wcześniej, podniosły się i roślina wypuszcza mnóstwo nowych mimo, że miała mało wody (miesiąc nie była podlewana). Nie jestem pewna czy ma już odpowiedni system korzeniowy, ale chyba jest bardziej stabilna bo przy przestawianiu i nie chwieje się jak poprzednio.

Niestety nie mam jak wstawić zdjęcia bo nie mam dostępu do mojego komputera, ale za jakiś czas na pewno pokaże rezultaty.

W każdym razie bardzo dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Nuami
100p
100p
Posty: 180
Od: 15 lut 2015, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie, małe trójmiasto Kaszubskie

Wilczomlecz białounerwiony - jak przyciąć ?

Post »

Witam :)
Mój wilczomlecz potrzebuje pomocy. Jest na tyle wysoki i krzywy ,że niedługo się złamie w pół. Jedna odnoga już odleciała :) Planuje go jakoś odratować ale nie wiem jak się do tego zabrać. Myślałam aby go ściąć w zaznaczonych w załączniku miejscach, tylko nie wiem czy z części która pozostanie w doniczce coś odrośnie, i jak to obciąć i czy czymś posmarować powstałą ranę? No i co z tą częścią, którą obetnę, tą z liściami. Jak ją zasadzić ? Czy coś da się z tego wykombinować.

Pomożecie ? ;:oj
Obrazek
Ciągnie mnie do ludzi, lecz odpycha od tłumów.
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wilczomlecz białounerwiony(IEuphorbia leuconeura)

Post »

U mnie w pracy stał taki wielki okaz w korytarzu i co chwila ktoś go łamał na szczepki. Łamał go tak nieudolnie - w zasadzie masakrował, ze pewnego dnia jak przechodziłam to stwierdziłam, że bidak nie ma szans. Jakie było moje zdziwienie jak przechodziłam po około 2 miesiącach a on zregenerowany. Cudak normalny. Pytam się babeczki na portierni czyj on i w te pędy do "właściciela" wyżebrać kawałek. Patrzę a na parapecie w biurze u babki z 20 sztuk maluchów. Dostałam ładną sadzoneczkę i teraz mam swojego i mnóstwo dzieci bo jak się okazało cudak sam produkuje nasiona :)))) Mam do niego straszną słabość :))) Raz w nerwach wystawiłam go na olx bo nie mam miejsca i jak babka do mnie napisała, to wymiękłam i powiedziałam, że mogę jej tylko dziecko małe dać ;:306
Nie jestem znawcą gatunku ale jak widziałam po jakiej masakrze on odbił to chyba cięcie mu w warunkach domowych nie zaszkodzi - jednak na mojej opinii się nie opieraj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”