PTMK Gliwice

ODPOWIEDZ
olqa11
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 mar 2013, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTMK Gliwice

Post »

O czym ja piszę o faktach. Biedronka była tylko przenośnią. Natomiast zapraszam do Obi itd - te same kaktusy - oczywiście masz rację pompowane - ale czy ty uważasz, że rosliny pochodzące od wielu "hodowców" nie są pompowane? oczywiście te które hodują dla siebie być może i nie ale jeżeli zajmuja się również handlem to gwarantuję ci że w 70% są (oczywiście to moje zdanie). Ale nie o tym mowa - ja tylko stwierdziłam, że przyjazd z Krakowa dla kilku gymno i Astro itd. nie ma sensu ponieważ co tydzień 10 razy więcej roslin mam na giełdzie kwiatowej która się trudni kwiatami a nie kaktusami. Natomiast odniose się do cen - nie wiem czy obserwowałaś kiedyś ceny na allegro ale za 12 zł bez problemu kupię Ariocarpus o średnicy ok 3 cm, natomiast u was 1 cm roslina kosztowała 12 zł, również A. Myriostigma ok 8 cm kupię na allegro za 15 zł a nawet 2x taniej więc o czym my mówimy. Zresztą kiermasz w postaci 3 stanowisk to dziecinada - na której rodziny z dziecmi kupowali swoim pociechą opuncja microdasys (biedne dzieci).
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PTMK Gliwice

Post »

To ja dorzucę swoje 3 grosze. Wg mnie przeliczanie zakupionych kaktusów na kilogramozłotówkę nie ma większego sensu. Cena zawsze będzie przy kaktusach sprawą drugorzędna. Większość kaktusiarzy decyduje się na zakup z uwagi na jakość roślin w znaczeniu czystości gatunkowej, rzadkości występowania i trudności uprawowej oraz ich kondycji czyli czy roślinki są napompowane czy uprawiane powoli i czy są szczepione lub na własnym korzeniu. Oczywiście zawsze decyduje też ciśnienie kupującego - czy bardzo mu zależy na danej roślince czy też nie - każdy szuka czegoś innego.
Oczywiście jeśli już koniecznie chcemy przeliczać rośliny wg ceny za sztukę to zawsze najtaniej wychodzi zakup nasion.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: PTMK Gliwice

Post »

Sorry, ale bywam w Obi i ani razu nie widziałam takich kaktusów jak sprzedawał np Milosz albo p. Gerhard - np Neoporterie , czy 20-letnie notokaktusy lub rzadziej spotykane mammillarie. A i cena jest nieporównywalna. Ponadto to była wystawa kaktusów, a dodatkiem był kiermasz, a nie odwrotnie.
olqa11
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 mar 2013, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PTMK Gliwice

Post »

Oczywiście Tomku zgadzam się z tobą w 100%. Niepotrzebnie może się rozpisywałam ale to dlatego, że trochę się zawiodłam - jechałam kawał drogi licząc na ciekawe gatunki oraz ich sporą ilość a zastałam 3 sprzedających z gatunkami które z punktu widzenia ich powszechności nie są dla mnie interesujące a już na pewno nie na tyle by jechać po nie 100 km w jedną stonę poniewaz tyle mam z Krakowa. Jeżeli idzie o cenę to mając na uwadze powyższe tak jak napisałam te gatunki można kupić np u Pana Pawła N. bądź innych za połowę ceny w stosunku do tego co widziałam na kiermaszu. Niepotrzebnie dałam się złapać na ekscytację niektórych.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PTMK Gliwice

Post »

Wystawy są po to, by pokazać swoje kolekcje gawiedzi i by przy okazji spotkać się z ciekawymi ludźmi. Jeśli chcemy kupić roślinki to trzeba jechać na giełdy do Czech lub na zachód Europy albo zamawiać roślinki wysyłkowo w sprawdzonych źródłach.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: PTMK Gliwice

Post »

I jeszcze jedno. Najciekawsze kaktusy można kupić na samym początku, a nie w niedzielę, tym bardziej, że sprzedaż była od piątku.
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: PTMK Gliwice

Post »

jeżeli chodzi o markety to zeszły na psy, coraz ciężej zobaczyć tam coś ciekawego( albo zrobilem się wybredny)i market jakby nie było mają najdrożej. Wszystkich którzy chcą wydać dużo pieniędzy zapraszam do czech
Rynio2
500p
500p
Posty: 701
Od: 11 cze 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek

Re: PTMK Gliwice

Post »

A w niedzielę 15 czerwca spotkanie kaktusiarzy oddziału Śląskiego odbyło się na działce kolegi Mariana. Oto kilka fotek z tego spotkania.

Obrazek

Obrazek

Uczestnicy spotkania (brak fotografa)

Obrazek

Obrazek

Pan Marian pokazuje swoje skarby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szklarnia gospodarza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rośliny, sama arystokracja z rodowodem.

Obrazek

Obrazek

Skalniak.
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: PTMK Gliwice

Post »

To i ja kilka wstawię :)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: PTMK Gliwice

Post »

mógłbym cały dzień takie fotki oglądać.
Jedno pytanko, czemu na jednej z fotek 4 kaktusy są przykryte jakimś papierkiem z wyciętą dziurą na kaktusa
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: PTMK Gliwice

Post »

Kolega Marian H. z uwagi na ograniczone rozmiary szklarenki ma w Swojej kolekcji kaktusy,
przeważnie takie,które osiągają stosunkowo małe rozmiary.
Ma także na Swojej działce mały,ale bardzo uroczy skalniak.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: PTMK Gliwice

Post »

banditoo pisze: Jedno pytanko, czemu na jednej z fotek 4 kaktusy są przykryte jakimś papierkiem z wyciętą dziurą na kaktusa
Czekają sobie na korzonki.:)

Jeszcze kilka wspaniałości i "perełek"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rynio2
500p
500p
Posty: 701
Od: 11 cze 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toszek

Re: PTMK Gliwice

Post »

Ja tu chciałem dodać kilka słów o kolekcji pana Mariana. Tych którzy byli u niego pierwszy raz byli pod dużym wrażeniem nie tylko wyboru i kondycji roślin. Ale doskonałemu precyzyjnemu ładowi, z jakim ja się spotkałem pierwszy raz. Chodzi o to że każda roślina ma etykietkę z nazwą rodzaju i odmianą + numer polowy. A na każdej doniczce białym mazakiem napisane - data wysiewu nasion, data przesadzania, a nawet notatka o ilości dostarczanej wody. Pan Marian wysoko ustawił poprzeczkę do której chciałbym dążyć.
Wielki szacun.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”