Włochacze

Awatar użytkownika
lbanek
200p
200p
Posty: 345
Od: 11 wrz 2012, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jedlicze, podkarpackie,

Re: Włochacze

Post »

No mogę wreszcie wstawić fotki moich nabytków
z biedry:
Obrazek
te 2 po bokach nowe

i trojaczki (nie wiem oreocereus trolli?)
Obrazek
Pozdrawiam Lucyna
Moje roślinki
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Calpurnia
200p
200p
Posty: 320
Od: 5 sie 2011, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Włochacze

Post »

Fajne :). Nic tylko tulić te puszki :D ;:138 ;:138 Tylko lepiej nie wsadzać kilku kaktusów do jednej doniczki. W przypadku zainfekowania wszystkie się od siebie pozarażają. :?
Obrazek
Ha en bra dag!
Awatar użytkownika
lbanek
200p
200p
Posty: 345
Od: 11 wrz 2012, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jedlicze, podkarpackie,

Re: Włochacze

Post »

Calpurnia pisze:Fajne :). Nic tylko tulić te puszki :D ;:138 ;:138 Tylko lepiej nie wsadzać kilku kaktusów do jednej doniczki. W przypadku zainfekowania wszystkie się od siebie pozarażają. :?
no wiem :oops: , podczytuję na FO tematy kaktusowe, ale z braku miejsca :oops:
na razie moje tak muszą przezimować ;:19
Pozdrawiam Lucyna
Moje roślinki
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Calpurnia
200p
200p
Posty: 320
Od: 5 sie 2011, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Włochacze

Post »

mam nadzieję, ze nic im się nie przydarzy ;) ale obserwuj je uwaznie, czy nic tam na nich nie widać. chociaż, wełnowce mogą byc w korzeniach... ja swoje przesadziłam miesiąc temu, bo miały infekcję. ale nie mogę ci radzić czy je przesadzić czy nie -- nie uważam się za eksperta, bardziej Tomek albo Rejden powinni sie wypowiedzieć.
Obrazek
Ha en bra dag!
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Włochacze

Post »

Sposobem na to jest posadzenie każdego do osobnej małej doniczki i włożenie i zamaskowanie tych małych w jednej dużej - niby razem, a tak naprawde osobno. Niektóre szkodniki się na to nabierają :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Włochacze

Post »

Atrakcyjność włochaczy spada wraz z pojawieniem się szkodników, czasem nawet człowiek nie zauważy kiedy roślina przenosi się do lepszego świata (o czym pisała jedna z koleżanek na forum bodajże nyskadu).
onectica pisze:Sposobem na to jest posadzenie każdego do osobnej małej doniczki i włożenie i zamaskowanie tych małych w jednej dużej - niby razem, a tak naprawde osobno. Niektóre szkodniki się na to nabierają :wink:
Gdyby tak było, szkodniki pozostawały by w jednej doniczce, zamiast hulać po kolekcji (w przypadku gdy każda roślina rośnie osobno) a z nowych nie przenosiły by się na stare, bo niby jak? :idea:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Włochacze

Post »

Ale zawsze jest szansa, że sie tak szybko nie rozlezą, przynajmniej te, siedzące w ziami.
Osobiście nie wypróbowałam tego sposobu, wyczytałam tu u kogoś na forum, ale myślę, że ma sens i na pewno nie zaszkodzi
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Calpurnia
200p
200p
Posty: 320
Od: 5 sie 2011, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Włochacze

Post »

Jest jeszcze jedna wada trzymania róznych kaktusów w jednej donicy, chyba Inez o tym mówiła. Może być tak, ze mają rózne upodobania dotyczące ziemi, temperatury, ilości wody i to, co jednego zadowala, drugiego męczy. Szczerze mówiąc nie rozumiem, czemu ludzie ładują kilka kaktusów razem (a czasami są razem też kaktusy z sukulentami :shock: ). Tyle ryzyka!~I wcale nie wygląda to dla mnie lepiej, niż gdy każdy jest osobno. Ale de gustibus non est disputandum ;:108 .
Osobiście zaczynam się przekonywać do kwadratowych doniczek. Zobaczyłam na forum kilka takich parapetów i naprawdę zarąbiaszczo to wygląda, a jaka wygoda! Chyba sobie takie wiosną zafunduję, bo dosyć mam już wiecznej walki z rodziną o parapety. :D ;:134
Obrazek
Ha en bra dag!
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”