Echinopsis /Trichocereus

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Echnopsisy to spokojnie nie takie noce znoszą i potrafią utrzymać kwiat. Najważniejsze aby w dzień było dobrze dużo słońca
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

slejerek pisze:Dzięki za odpowiedź. Kaktus mieszka na balkonie i wydaje mi się, że zimne noce mogły go zastopować. Słońca ma dużo i wilgoć raczej też odpowiednią. Pąki nie wiotczeją ale też nie rozwijają się, nie powiększają. No nic. może się zdecyduje jednak jeszcze rozwinąć:)
U mnie była podobna sytuacja. Pąki zastopowały na etapie trochę bardziej zaawansowanym niż to widać na pierwszym zdjęciu. Taka stagnacja trwała ok 2 tygodni. Ale od niedzieli gdy zaobserwowałem że włochate pąki zaczynają się wyciągać i zaczyna być widać zieleń między puszkiem to potoczyło się już błyskawicznie. Poniedziałek, wtorek szybki przyrost rurki kwiatowej i we wtorek wieczorem pąki były "na wybuchu". Otworzyły się nocą, rano mogłem zrobić zdjęcia (drugie foto), a niestety dziś po 15 już się zaczynały zamykać, a wieczorem były już "flaczki".
Obrazek
Obrazek
Edit: Miniaturka nie chce się wyświetlić, ale po kliknięciu w "Obrazek" zdjęcie docelowe powinno się otworzyć.
valgodeskom
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 sie 2013, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

zakwitnie mi katus dziś w nocy :)

Post »

Witam Wszystkich miłośników kaktusów.
Najprawdopodobniej dziś w nocy zakwitnie mi mój kaktus. Nie wiem co to za gatunek, ale kwiat będzie ogromny. Wklejam zdjęcie poniżej.
Moje pytanie to "czy można zapylić tego kaktusa, może komuś podobny kwitnie" bo chciałem mieć z niego potem nasionka. Mieszkam w Warszawie.

Obrazek

Obrazek


Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

To hybryda Echinopsis.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 760
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Ja też mam takiego tylko troszkę inny . Jaki to kaktus tzn. gatunek tylko muszę wrzucić zdjęcie

-- 9 sie 2013, o 09:08 --

Obrazek Obrazek

powiedzcie co to za gatunek
Pozdrawiam Anna
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Jest to Echinopsis subdendata
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
slejerek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 lip 2013, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

W końcu i mój się zdecydował:)

http://images62.fotosik.pl/65/6b32f5c96197912a.jpg
http://images65.fotosik.pl/65/b7b0b79473cbf778.jpg

Z uwagi na rozmiar zdjęć zamieniłem je na linki. Nasz regulamin jest w tej materii jednoznaczny:

§ 3.7 Zdjęcia i grafiki wstawiane do postów powinny być związane wyłącznie z treścią merytoryczną wątku. Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 , zalecamy: 500x375 pix lub 640x480 pix.

Tak duże fotki powinny być wklejane jako podlinkowane miniaturki lub zwykłe linki.
Tomek/blabla
Awatar użytkownika
Marantha
100p
100p
Posty: 141
Od: 14 mar 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

I kolejny raz przegapiłam kwiaty mojego E. supbdenudata! W tym roku zakwitł trzema na raz, ale w te upały nie wytrzymały nawet całego dnia :roll:
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Z moim co roku jest tak że wypuszcza pąki i wszystkie traci ;/ w zeszłym roku miał 6 pąków i wszystkie opadły jeszcze jak były całkiem małe ;/ w tym roku ma 1 pąk ale zatrzymał się ze wzrostem i od około 2 tygodni nawet nie drgnął... ciepło ma, doniczki nie przestawiam, podlewam więcej niż normalnie ale wiadomo nie przelewam, jasno cały dzień a mimo to nie chce rozkwitnąć ;/
Możecie mi podpowiedzieć co mogę zrobić żeby mu w tym pomóc? Słońce ma tylko z rana ale cały dzień ma jasne stanowisko...
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Za mało słonka. Kaktus nie może mieć tylko jasnego stanowiska, wymagane jest bezpośrednie słońce. Musi być to przynajmniej wschodnia wystawa ze słońcem do godziny 12:00.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

mogę go dać do innego pokoju i był miał wschodnie okno ale czy mi po przeniesieniu nie straci pąka albo nie dostanie jakiś poparzeń?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Możesz roślinkę przez tydzień cieniować, to się na pewno nie poparzy. Szanse na zrzucenie pąka na bardziej słonecznym stanowisku są mniejsze niż na stanowisku o mniejszym natężeniu światła. Roślinka zrzuca pąki, gdy nie ma czym ich wykarmić. Czyli albo za mało wody, albo za mało nawozu lub za mało słonka.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Ulpen11
200p
200p
Posty: 238
Od: 24 sty 2011, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Bielska-Białej

Re: Echinopsis - kwiaty :)

Post »

Tak zakwitł mój echinopsis. Szkoda, że tak krótko utrzymuje kwiat.

Obrazek
Pozdrawia Urszula.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”