Źródła pozyskania nasion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Przymierzam się do wysłania zamówienia do Dohnalika. Może mi ktoś kto robił u niego zakupy w latach poprzednich napisać jak wygląda sprawa z płatnościami? Nigdzie nie jest podany numer konta itd. Czy on przysyła może jakiegoś maila z potwierdzeniem zamówienia jak już je skompletuje i podaje wtedy kwotę do zapłaty i nr konta do przelewu?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Za moich czasów po pewnym czasie przychodził email z info ile kasy się należy i po dokonaniu płatności przychodziły nasiona. Trochę to trwało ale do wiosny zazwyczaj udawało się wszystko załatwić i na kwiecień nasiona były gotowe do wysiewów.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

A podawał w emailu nr konta do przelewu? Bo na stronie http://www.cactus-hobby.eu/ widnieje tylko logo PayPal. Ja nie mam konta PayPal i nie chciałbym specjalnie na jedne zakupy go zakładać.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Za moich czasów przelew kosztował ponad 50zł i kasę wysyłało się wartościowym listem poleconym.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Teraz też stawki przelewów międzynarodowych są złodziejskie, ale jakoś to przełknę. Po prostu nie chcę zakładać konta PayPal dla jednorazowego zakupu, a w świetle tego co się ostatnio tam dzieje tym bardziej nie mam na to ochoty.
http://www.dobreprogramy.pl/Awaria-PayP ... 78151.html
https://niebezpiecznik.pl/post/sprawdzc ... ta-paypal/
http://www.instalki.pl/aktualnosci/bezp ... -luka.html
Myślałem, że ktoś wie jak jest z płatnościami obecnie u Dohnalika.
Wiem, że najlepiej zapytać u źródła i tak zapewne zrobię, ale z tego co słyszałem kontakt z tym panem jest dość specyficzny. Albo odpowie po kilku miesiącach, albo... wcale.
wakeford
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 gru 2016, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nasiona kaktusów z cactus-moravia.eu

Post »

Prosiłbym o opinię portalu sprzedającego nasiona z Czech: cactus-moravia.eu
Może lepiej zainwestować w inne źródło nasion? - bo czytając forum widzę, że niektórzy narzekają na nasiona z Czech, że stare ?
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Nasiona kaktusów z cactus-moravia.eu

Post »

wakeford pisze:Prosiłbym o opinię portalu sprzedającego nasiona z Czech: cactus-moravia.eu
Może lepiej zainwestować w inne źródło nasion? - bo czytając forum widzę, że niektórzy narzekają na nasiona z Czech, że stare ?
nowe źródło nie ma za dużo opinii, ja od nich póki co nic nie brałem. chwalą się że mają świeże nasiona ale często drogo chcą. sporo nasion z natury z różnych wypraw tu kiełkowalność może być różna. Jak się za bardzo nie znasz a chcesz mieć nasiona dość dobre za nie za dużo to zamów od Dohnalika.
Harvi pisze:Myślałem, że ktoś wie jak jest z płatnościami obecnie u Dohnalika.
Tomek pisał jak jest i nic się nie zmieniło. Tempo realizacji jest tylko troche lepsze bo w styczniu nasiona mam mieć. Płaci się przelewem. Paypal wygodniejszy ale przy wymianie płacisz ja wymiane waluty. Bank to złodziej i nic tego nie zmieni:)
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasiona kaktusów z cactus-moravia.eu

Post »

peter86 pisze: Tomek pisał jak jest i nic się nie zmieniło. Tempo realizacji jest tylko troche lepsze bo w styczniu nasiona mam mieć. Płaci się przelewem. Paypal wygodniejszy ale przy wymianie płacisz ja wymiane waluty. Bank to złodziej i nic tego nie zmieni:)
Chodziło mi konkretnie czy można przelewem bankowym i czy podaje dane konta później w mailu bo na stronie nie ma takowych informacji, tylko logo PayPal.
U Berchta, Pavliczka, SuccSeed czy nawet w tym źródle (cactus-moravia) co kolega wyżej podał jest wszystko jasno i przejrzyście napisane na temat płatności.
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Harvi pisze: Chodziło mi konkretnie czy można przelewem bankowym i czy podaje dane konta później w mailu bo na stronie nie ma takowych informacji, tylko logo PayPal.
U Berchta, Pavliczka, SuccSeed czy nawet w tym źródle (cactus-moravia) co kolega wyżej podał jest wszystko jasno i przejrzyście napisane na temat płatności.

Dostajesz na meila ile masz wpłacić plus dane do przelewu. Dolicza po kilka euro na koszty przelewów itp.
wakeford
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 gru 2016, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Ja już raz u nich zamawiałem tj. w cactus-moravia. Kontakt bardzo dobry, nasiona przychodzą po miesiącu. Płatność przelewem lub pay-pal. Wczoraj przeglądnąłem inne oferty nasion od firm podawanych na forum, to cactus-moravia pod względem wyboru jest bezkonkurencyjne. Ceny też porównywalne, porównywałem z succseed.
Natomiast nic mi z siewu od nich niestety nie wyszło, mimo że zamówiłem z 50 pozycji, wzeszło z 10 pozycji i to też słabo. Może to moja wina, bo zostawiłem słoiki na parapecie i wyszło silne słońce i przez ok 1,5 godziny grzały się w słońcu. Może być też inna przyczyna - dopiero potem zauważyłem, że duża część nasion, która tam jest, to wyprzedaż i w 2015 roku porcja takich nasion była po 0.16 euro - ale oni o tym oficjalnie piszą. Teraz na 2016 paczki z wyprzedaży popakowali po 100 i więcej nasion i łatwo po ty je poznać (jest to katalog 26)
Wczoraj chciałem przerzucić zamówienie na succseed, ale większości tego, co chcę w succseed nie ma. U Dohnalika, z tego co czytałem, czeka się po pół roku, więc jak dla mnie to odpada, nie mam nerwów do takich imprez.
Moim zdaniem cactus-moravia jest zbiorczą ofertą od paru lub kilkunastu osób z Czech, bo niemożliwe, żeby jedna osoba miła tak duża ofertę.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Tu macie wszystkich, którzy się kryją pod szyldem Cactus Moravia: http://cactus-moravia.eu/contact.html
To sama wierchuszka czeskiego kaktusiarstwa. Same znajome twarze.
Czemu nasiona nie kiełkowały: pewnie były zbierane w naturze a takie nasiona zazwyczaj za bardzo kiełkować nie chcą. Ja takich nasion bez sprawdzenia nie rozprowadzam. Czesi nie mają w tej materii żadnych skrupułów.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
wakeford
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 27 gru 2016, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Rozmawiałem z Andrzejem Hinzem - mówił, że nasion nie można przegrzać na słońcu i że to może być przyczyną, dlaczego mi tak słabo wzeszły.

Ok, to u kogo w takim razie mogę spodziewać się dobrych nasion ?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Ja bardzo dobrze wspominam jakość nasion z Francji, dokładnie chodzi o to źródło: http://adblps-graines-cactus.com/
Większość mojej kolekcji wysiewowej pochodzi z SuccSeed, dobrze kiełkowały też nasiona od Berchta. Większość co wiedziałem napisałem w pierwszym poście w tym wątku.
Oczywiście najlepiej jest pojechać sobie na stanowiska naturalne i samemu pozbierać potrzebnych nasion.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”