Źródła pozyskania nasion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Mają bardzo dużo zamówień, ale nasza paczka już w drodze, więc chyba wszystko działa.
Radzę przycisnąć pana Stevena.
Pozdrawiam Andrzej.
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Czy ktoś planuje może jeszcze w najbliższym czasie zakupy nasion u Prochazky lub Dohnalika ?. Chętnie bym się dołączył do zamówienia. Sam jeszcze nigdy nie zamawiałem za granicą.
Pozdrawiam
Paweł
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Hmmm. Widzę, że niestety wszyscy pewnie już się obkupili w nasiona u tych Panów o których wspominam :( . Ja niestety przespałem jesienne zakupy ;:41 . Chcąc nie chcąc zdecydowałem się pierwszy raz zamówić nasiona sam. I tutaj mam prośbę do osób które już zamawiały, o wskazówki i opis krok po kroku jaka jest procedura. Niby przetłumaczyłem to sobie na stronie ale nadal nie wiele z tego zrozumiałem ;:14 . Jak na razie założyłem sobie konto w sklepie internetowym u Prochazki i zapełniłem koszyk na dobrych kilka stówek :shock:.Nie wiem co dalej z tym fantem?
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Do Czechów to najlepiej po prostu wyślij mailem listę nasion i czekaj aż ci odpiszą ile masz zapłacić.
Teraz praktycznie już wszędzie można płacić PayPalem - jest szybko i prosto. Jak jeszcze nie masz tam konta to sobie załóż - na pewno się przyda.
Z tym że w tym momencie wysyłanie do Czechów zamówienia trochę mija się z celem bo sporo nasion już nie dostaniesz.
No chyba że nie za bardzo zależy ci tak bardzo na konkretnych pozycjach.
Na przyszłość - zamawianie nasion u Czechów to październik, najpóźniej listopad.
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
czaga
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 9 mar 2013, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Boję się takich zagranicznych zakupów. A u nas w kraju to nic nie ma? Początkująca jestem to nie wiem. Proszę o wtajemniczenie.
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Zależy kto czego szuka.i co chce siać, niektórych rzadszych nasion u nas nie kupisz.
x0Rysiu0x
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 10 kwie 2014, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Witam, zamówiłem na stronie kaktusy.cz nasiona zanim przeczytałem ten temat w całości, i mam pytanie, czy ktoś wie długo są tam realizowane zamówienia? Zamówiłem nasiona w lutym, a do tej poty nic się nie dzieje :| , odpowiedzi na 2 maile wysłane przez formularz kontaktowy nie otrzymałem. Obawiam się, że wpakowałem się w bagno po uszy ;:219 .
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Kilka razy zamawiałem tam nasiona i oprócz długiego na nie czekania większych problemów z zamawianiem nie było. Do dziś mam wiele roślin w kolekcji pochodzących z nasion właśnie z tego źródła.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Mam podobny problem.
Wprawdzie ja zamówiłem nasiona pod koniec marca więc czekam "tylko" 3 miesiące. Ale też przez ten czas nic się nie dzieje. Żadnej informacji n/t realizacji zamówienia. Tylko w profilu na stronie sklepu drugiego dnia złożenia zamówienia jego status zmienił się z "przyjęte" na "realizowane". Żadnych pieniędzy jeszcze nie wysyłałem bo i nawet nie wiem ile pozycji z zamówienia jest dostępnych. Trochę mnie dziwi takie podejście, bo zamówienie jest naokoło 1000 zł, więc wygląda to tak jakby sklepowi nie zależało na ich zarobieniu. Ponieważ nie chce mi się czekać na nasiona rok napisałem do tego Pana kilka dni temu maila z prośbą o określenie się. Na razie odpowiedzi brak. Poczekam do końca czerwca i szukam nasion gdzie indziej.
Inna sprawa, że ja przespałem na jesieni czas kiedy pojawiła się świeża oferta nasion, i podejrzewam, że i tak większości pozycji z mojego zamówienia już nie ma. Do jesieni już bliżej jak dalej i w tym roku złożę zamówienie w odpowiednim terminie.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

To nie do końca tak. Prawie wszystkie czeskie oferty to zazwyczaj zlepek tych samych podofert tych samych hodowców kaktusów. Widoczne sklepy to tylko huby kontaktowe. Wasze zamówienie jest dzielone przez hub na poszczególnych hodowców i do nich wysyłane wkawałkach. Oni kompletują cząstkowe zamówienia i wysyłają do huba. Gdy wszystko się kompletuje to zamówienie idzie do zamawiającego. Gdy jeden z hodowców spóźnia się z realizacją swojego podzamówienia wszyscy czekają. Do tego, z uwagi na sam proces podzamówień wydłuża się okres realizacji całego zamówienia. Konsekwencją takiej sytuacji jest to, co się teraz dzieje. Dodatkowo, gdy zamawia się nasiona poza jesiennym boomem cały proces się wydłuża. Jak temu zaradzić? Zamawiać bezpośrednio u hodowców a nie w hubach. Łatwo napisać, trudniej zrealizować bo jak rozpoznać kto jest tym źródłem. Ja na przykład do dziś nie wiem. Na przyszłość warto zamawiać w czasie jesiennego boomu, gdy oferty właśnie pojawiają się. Nasiona są relatywnie szybko dostępne (~3 miesiące) i zamówienia są stosunkowo kompletne.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
sancho100
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lut 2012, o 06:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Aktualizacja do mojego wcześniejszego postu.

W piątek doszły do mnie nasiona od Pana Prohazki :heja.

Nie wiem czy to efekt mojego maila, czy po prostu przypadek, że parę dni po jego napisaniu nasiona są. Ważne, że są. Co do zawartości nie mam żadnych zastrzeżeń. Ładnie popakowane, czytelnie opisane pakiety. Wprawdzie dużo zamienników ale składając zamówienie zezwoliłem na zamianę pozycji, ale tylko w obrębie danego gatunku na inną formę czy numer polowy. I tylko takie zamiany są, żadnych nie chcianych gatunków czy nie daj Boże innego rodzaju. Ale podkreślam, że zaznaczyłem to w mailu do zamówienia.

Podsumowując, jeśli komuś się nie spieszy i jest cierliwy to można polecić to źródło bo oferta przynajmniej Gymnocalycium ogromna. Ja zamawiając już dawno po najlepszym czasie otrzymałem przeszło 200 pozycji z tego rodzaju.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

U Berchta pojawiała się właśnie nowa oferta sprzedaży nasion.
http://www.bercht-cactus.nl/bl.php?l=en&a=listindex
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Źródła pozyskania nasion

Post »

Będziem siać! ;:183 Dzięki!
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”