"Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Co kto lubi :)
Ja na przykład lubię małe (no, nie mikro, takie kilkuletnie), które u mnie rosną. A inni inwestują w stare okazy z przeszłością.
Jedni wolą kwiaty, inni ciernie, a jeszcze inni korpusy. Ilu kaktusiarzy tyle upodobań.
Ale żeby docenić 'naturalny' wygląd kaktusa trzeba w tym trochę posiedzieć. Wszystko przed Tobą :wink:

A temat wcale nie drażliwy, kaktusiarze to bardzo tolerancyjny naród ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

A ja na razie kupuję, doglądam ale co mam to pojęcia nie mam. Po prostu kaktusy, które kupiłam bo mi się podobały. Po zimowaniu podejmę pewnie próbę porównania moich egzemplarzy z już rozpoznanymi a jeżeli nie to będę prosiła o pomoc.
Kaktusa, którego kupiłam w B...ce podsuszyłam, udało się wyczyścić korzenie z torfu i dałam do nowego podłoża. Stoi teraz ( bez podlania ) jeszcze w pokojowej temperaturze a po dwóch tygodniach postawię z innymi w piwnicy.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Ja preferuję okazałe ciernie i ogólny wygląd korpusów kwiaty choć często piękne trwają krótko a kaktusy oglądam cały rok. Rozmawiałem kiedyś z pewnym kaktusiarzem, który fascynował się wymianą nasion robieniem opisów, statystyk, rozmowami w klubie co jak i kiedy siał ale w pewnym momencie zdał sobie sprawę z tego, że nie nadąża za tym wszystkim i teraz woli wygodę nad przygodę a jak go pytam jakiego jeszcze chciał by kaktusa gdyby mógł wybrać to mówi, że małego bo na dużego nie ma już miejsca :wit
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Ja lubię potężne grube ciernie (oprócz Gymnocalycium - ma malutkie, ale ten rodzaj jest mój ulubiony) i ciało trochę kolorowe, małe i kuliste z wielkimi żebrami i dużą ilością odrostów (trochę nie fajnie że czyste astrofyta nie mają odrostów a to mój drugi ulubiony rodzaj).

Na wiosnę chcę siać kaktusy - między innymi Astrophytum ornatum var. glaberscesns i Gymnocalycium stenopleurum "Friedrich" i Ariocarpus agavoides.

Po roku jakiej wielkości będą? To kaktusy bardzo rzadkie i chcę szybko duże parę dużych a resztę małych. Nasiona zamówiłem w SuccSeed po 2 porcje a Ariocarpus agavoides dali mi tylko 10 nasion. Mam nasiona jeszcze 8 innych gatunków.
Poprawiłem mnóstwo błędów składniowych, interpunkcyjnych i ortograficznych. Takich postów więcej tutaj nie pozwolę umieszczać. Następne będą kasowane.
Tomek/blabla
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

onectica pisze:Co kto lubi :)
J
Jedni wolą kwiaty, inni ciernie, a jeszcze inni korpusy. Ilu kaktusiarzy tyle upodobań.
Święte słowa Każdy się czym innym zachwyca Ja też tak mam jak gdzieś dopadnę to wszystkie chciałabym mieć Tak na mnie patrzą że market nie market muszę kupić A jak jeszcze do domu same przyjdą :?: Mam swoje ulubione typy ale jeszcze na chciej liście bo się zimowania boję Do wiosny pewnie coś przybędzie ale tych ulubionych nie kupię A na wiosnę
to wszyscy szaleć będziemy :tan
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

[quote="Sukulentowy"]
Na wiosnę chcę siać kaktusy - między innymi Astrophytum ornatum var. glaberscesns i Gymnocalycium stenopleurum "Friedrich" i Ariocarpus agavoides.

Po roku jakiej wielkości będą?
Nie wiadomo czy po roku w ogóle będą ;:306 No dobrze to był tylko żart nie mogłem się powstrzymać. Do wiosny jeszcze trochę czasu proponuję przeczytać artykuł Pana Mieczysława Siwca o wysiewaniu i pielęgnacji siewek. http://www.ptmk.warszawa.pl/artykuly/wysiewanie.html
http://www.ptmk.warszawa.pl/artykuly/pikowanie.html
Za jakiś czas napisz jak rosną. Powodzenia ;:136
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Czy istnieją jakieś listy obejmujące wszystkie gatunki ,odmiany ,rodzaje ,kultywary i hybrydy z rodzin : gruboszowatych,przypołudnikowatych i kaktusowatych? To razem około 6 000 gatunków .przydały by się takie. Jak są to proszę o link lub podpowiedź gdzie znajdę.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

A do tego frytki? :;230

Oczywiście, że istnieją, tylko w różnych miejscach są i trzeba je sobie samemu poskładać :wink:

A tak serio - zajrzyj np. tu:
http://www.llifle.com/Encyclopedia/CACT ... Cactaceae/
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Dzięki za link :D :D


Gdzie można zdobyć myrtillocalycium? To kaktus z listy które absolutnie muszę mieć.
To chimera gymnocalycium mihanovichi hibotan i myrtillocactus
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Chimery powstają przy szczepieniu, gdy komórki dwóch różnych roślin zaczynają tworzyć jeden organizm. Pewnie Myrtillocalycium kupić się nie da ale można spróbować stworzyć je samemu. Przepis jest bardzo prosty: należy zaszczepić pewnie 1000-2000 gymnaków na Myrtillocactus i liczyć, że na którejś roślince pojawi się chimera, która będzie chciała dalej rosnąć.

Jeśli interesują Cię różne dziwne formy kaktusów to sugeruję kontakt tutaj: http://www.kaktusy.com.pl/ Uprzedzam: trzeba mieć bardzo gruby portfel, by móc pozwolić sobie na takie rośliny.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Zaszczepić 2000 roślin- co ja znimi bym zrobił?
Skąd bym pozyskał 2000 gymnocalycium bezchlorofilowego i jaką średnicę powinny mieć kulki do szczepienia?


Bardzo gruby portfel to znaczy?ile? Kilkadziesiąt, sto ,dwieście czy tysiąc? :)

Może mi ktoś wytłumaczyć jak powstaje taka chimera jak myrtillocalycium?
Gymnocalycium coś zapuszcza w podkłade a podkładka w gymnocalycium? Czy jakoś inaczej?
Bo jak się pozna to jak się to tworzy to może można jakoś zwiększyć prawdopodobieństwo powstania chimery?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Gdyby to było takie proste, to byłyby tego pełne markety, a przynajmniej nie byłoby problemu z kupieniem.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Raczej proste nie jest ,to hyba oczywiste .
Co bym zrobił z 2000 roślin ,które się nie zrobią w myrtillocalycium?
Jak powstaje takie coś?
Gruby portfel to ile?
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”