"Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Gruby portfel to ile złotych się u tych ,których zalinkował blabla zapłaci się za ciekawego kaktusa?
I jak powstają te chimery - co się dzieje z tkankami ?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Sukulentowy pisze:Gruby portfel to ile?
Pewnie trzeba zapytać się sprzedającego pod linkiem, który Ci wskazałem. Akurat w galerii jest taka roślinka.
Co to takiego jest chimera można poczytać choćby tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chimera_(biologia )
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Nie rozumie tego co tam napisali .napisali tylko kilka zdań o tym u roślin.,
Ja się głównie pytam o to co się dzieje z tkankami podczas szczepienia- jedno pochłania drugie czy zapuszczają w siebie jakieś tkanki ?
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Koleżanka przyniosła mi 5 książek o kaktusach. Czytam, oglądam, ganiam z książkami do piwnicy a i tak zielona jestem, który jest jaki. Może ze 3 marketowce udało mi się przyporządkować na ok. 40 doniczek ;:124
W końcu wzrośnie mi temperatura w piwnicy od otwierania drzwi i od żarówek.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

stefka z klasyfikacja kaktusów nawet najtęższe głowy mają problemy i do dzisiaj są wątpliwości co do niektórych roślin. A do tego powstają nieustanni nowe mieszańce. Chyba nie ma człowieka który by znał wszystkie nazwy. Te z marketów to na ogół popularne "chwasty" i te szybko odnajdywałem w internecie pod np. ferocactus (grafika) i sobie porównywałem z moim nowym nabytkiem. Z pomocą przyszli mi tez forumowicze w temacie rozpoznawania. ;:162
Pozdrawiam. Jacek :uszy
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Dam im teraz święty spokój a wiosną każdy, którego nie znajdę w książkach będzie siedział ze mną przy komputerze co i tak pewnie skończy się zrobieniem zdjęcia i prośbą choćby o nazwisko :D. Przynajmniej medialne zostaną.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

na kilku stronach internetowych przeczytałem,że szlumbergery i szczepione bezchlorofilowe nie powinny stać w ostrym słońcu i czy mógłbym je umieścić na półce lub regale ( dobrze nazwałem ten mebel?)zdjęcie ,,planu" pokoju ?
Obrazek
Na półce jest jakby przysłonięte firanką a na regale jasno ale NIGDY niema tam bezpośrednio padających promieni słońca .w szparze pomiędzy oknami mam takie warunki jak na regale.

Mam też drugie pytanie:
Jakie kaktusy i sukulenty powinny być w warunkach regały,pułki lub ostrego słońca?
Mam opuncje,mammlillarie,sestonie coryne,crassule rupestris,crassule ovata, crassule arborescens,jakiś Aloes jednolicie zielony z zębami,sempervivum ,jakiś rozchodnik z mrocznego lasu ,pilosocereus magnificus,myrtillocactus, gymnocalycium ( 4 gatunki) , szlumbergery,szczepione bezchlorofilowców ,ferocaxtus cylindraceus ,lobivie heamatantha ,titanopsis Hugo - shlethieri .
( niektóre z powyższych będę siał w lutym lub marcu.)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Na ta półkę i regał żadnego kaktusa nie stawiaj lepiej. Kaktusy to dzieci słońca, a szyba i tak sporo go pochłania.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Epifity także preferują pełne słońce. Na półkę można poustawiać paprotki.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Sukulentowy
200p
200p
Posty: 340
Od: 7 wrz 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Trochę nie fajnie ,a piszą aby nie stawiać szlumberger i tych z kolorową główką w pełnym słońcu ,ale np. Przysłonić firanką. coś mi się nie zgadza.

-- czwartek, 1 grudnia 2016, 23:03 --

Paprotki brzydkie i nie ładne...
Ja lubię tylko sukulenty i bonsai ale bonsaiów mi wystarczy ,a chcę kupić sobie jeszcze wiele sukulentów ,a na balkon ( południowy ) nie chce wystawiać bo nie będę się na nie mógł patrzeć przez cały dzień.komputera hyba nie wyniose :)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Nie zrozum mnie źle, ale w uprawie roślin, w tym wypadku kaktusom chodzi oto, żeby zapewnić im nie tylko podstawowe, ale przede wszystkim, jak najlepsze warunki do rozwoju, a nie po to, żeby sobie je tylko oglądać... W ten sposób, to można kupić sztuczne kaktusy, które można postawić gdziekolwiek. Balkon i to południowy to idealne miejsce na te rośliny, a nie jakaś ciemna półka z dala od okna....

Szlumbergery można spokojnie postawić w pełnym słońcu - oczywiście wcześniej trzeba je do niego stopniowo przyzwyczaić, jeśli roślina jest albo tuż po zakupie albo stała wcześniej z dala od okna.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Epifity męczą się w półcieniu. Bardzo dobrze czują się choćby na wschodnim parapecie. U mojej mamy właśnie na takiej lokalizacji, przy oszczędnym podlewaniu co roku bardzo obficie kwitną.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: "Kaktusowe Rozmówki..." cz.2

Post »

Sukulentowy pisze:Paprotki brzydkie i nie ładne...
Bzdura! Paprotki to nie tylko nefrolepsisy, ale i pterisy, adiantum, asplenia, flebodia, platycerium, jest z czego wybierać.
A kaktusa w cieniu tylko zepsujesz.
Szlumbergera - w porównaniu do innych kaktusów - na patelni (czytaj: w pełnym słońcu od rana do nocy) być nie musi, ale to nie znaczy, że go nie potrzebuje.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”