co to za kaktus - stan zdrowia

grimgor
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 9 lis 2011, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

co to za kaktusik.
Jest to mój pierwszy kaktus i porsze o stwierdzenie jaki jest jego stan

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10e ... 6860a.html


jak według was jest ze stanem zdrowia bo nie wiem czy zimuje czy jest chory

przepraszam za jakość zdięcie robione aparatem 2 megapixsele
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

To Mammillaria elongata.
Stan zdrowia w miarę ok, ale słoneczka nie żałuj kaktuskowi :P.
Ps. Zdaje mi się, że zaczyna się delikatnie wyciągać...
Pozdrawiam, Darek.
niwre37
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 17 kwie 2011, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mieroszów

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

... :D masz dobry wzrok bo ja już przez mgłę widzę.. :D
pozdrawiam Erwin.
grimgor
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 9 lis 2011, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

było lato siedziała i kisiła sie na słońcu
Jakie okno jest najlepsze dla tego kwiatka bo stoi na północy
Czy mógł by kotoś wysłać zdiecie tego kwiatka jak kwitnie bo w google jest masa takich ale większość ma zópełnie inne ubarwienie.
Jak zmienić ubarwienie kaktusa aby był taki jak by czerwonawy
Martwi mnie jeszcze 1 rzecz od prewnego czasu ale to już dawno porobly sietam takie jak by dziury i widać było wnętrze kaktusa było to jak by wysuszone .
Odciołem potem te pędy teraz wszystko ładnie zaroslo i potem solidnie podlałem czym to mogło być spowodowane
niwre37
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 17 kwie 2011, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mieroszów

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

a czy człowiek np.biały może zmienić kolor na żółty lub czarny?.. :) może jedynie się pomalować/wymalować wiec i ty go popryskaj sprayem.. :lol:
pozdrawiam Erwin.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

:( chyba nie o taką podpowiedź chodziło Forumowiczowi "grimgor", źle podpowiadać, to lepiej nic nie pisać ;:14 , są Forumowicze o dużej praktyce w opiece nad tymi roślinami, podpowiedzą jak prawidłowo opiekować się tą rośliną :wink: .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
niwre37
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 17 kwie 2011, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mieroszów

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

no tak,masz racje.. ;:223 ale to nie była podpowiedz... :wink:
pozdrawiam Erwin.
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

To ja Ci odpowiem, że tak się wyrażę ,,po ludzku"...

Piszemy o M. elongata, czyli o tym konkretnym kaktusie.
Są po prostu roślinki różniące się ubarwieniem cierni, jedne wręcz o prawie białych cierniach, inne w odcieniach koloru żółtego, jeszcze inne w odcieniach czerwieni. Nic niestety z tym nie zrobisz, tak ma genetycznie uwarunkowane ubarwienie cierni i już.

Roślinka stoi na północnym parapecie, a to najgorsza wystawa ze wszystkich (opcja hodowli kaktusów na parapecie). Najlepsze co możesz zrobić, to przeprowadzić się z roślinką na południowy parapet. Wtedy kaktusik będzie miał więcej słoneczka, a co za tym idzie ciernie będą pokaźniejsze i ładniej wybarwione (intensywniejsza barwa).
Reasumując im kaktusik ma więcej słońca tym ma ładniejsze ciernie i naturalniejszy pokrój.

Tak to w skrócie wygląda. Jak nie zapomnę, to zrobię na dniach zdjęcie cierni mojej elongaty, to sobie obejrzysz. Uciernienie jest doskonałe jak na tą konkretną roślinkę z wyraźnym długim cierniem środkowym co jest wyraźnym wskaźnikiem, że roślince nic nie brakuje :P.
Pozdrawiam, Darek.
grimgor
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 9 lis 2011, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

darekcn42 pisze:To ja Ci odpowiem, że tak się wyrażę ,,po ludzku"...
Roślinka stoi na północnym parapecie, a to najgorsza wystawa ze wszystkich (opcja hodowli kaktusów na parapecie). Najlepsze co możesz zrobić, to przeprowadzić się z roślinką na południowy parapet. Wtedy kaktusik będzie miał więcej słoneczka, a co za tym idzie ciernie będą pokaźniejsze i ładniej wybarwione (intensywniejsza barwa).
Reasumując im kaktusik ma więcej słońca tym ma ładniejsze ciernie i naturalniejszy pokrój.
.
Sorka walnołem sie kaktus stoi na wschodnim okniepo porstu zagapiłem siebo pisałem referat do szkoły
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

Wschodnia wystawa nie jest jeszcze taka najgorsza.
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

darekcn42 pisze:Uciernienie jest doskonałe jak na tą konkretną roślinkę z wyraźnym długim cierniem środkowym co jest wyraźnym wskaźnikiem, że roślince nic nie brakuje :P.
Darek, przyznaj się... byłeś na kursie jasnowidzenia, kiedy nie było Cię na forum :shock:

Potwierdzam wszystko co powiedział Darek o tej mamilarii, oprócz tego, że coś tutaj wyraźnie widać :wink: Aparatem 2 megapix można robić w miarę znośne zdjęcia, często wystarczy porządne oświetlenie i odrobina dobrej woli.

Jako filolog nie mogę, nie dodać swoich 3 groszy - błagam włącz słownik i przeczytaj choć raz swój post zanim go dodasz. Wtedy na pewno otrzymasz odpowiedzi na większość swoich pytań.
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

Co do fotografii, hmm? 2mpx spokojnie wystarcza do publikacji zdjęcia na internecie itp. Tak samo do wyświetlania zdjęcia na monitorze, co prawda plakatu z tego się nie zrobi, ale do net-publikacji ok.
Pozdrawiam, Darek.
Ksiula
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 lut 2015, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co to za kaktus - stan zdrowia

Post »

Witam, ja z podobnym pytaniem :) Przedwczoraj kupiłam nowego kaktusa. Nie znam się na kwiatkach, chciałam zacząć od czegoś co mam nadzieję będzie prostsze w uprawie, bo niestety do tej pory zaliczyłam już kilka ogrodniczych porażek. Stąd moje pytania - jaki wg Was jest stan tego kwiatka? Kupiłam go w niewielkiej kwiaciarni, nie wiem czy powinnam z nim coś teraz zrobić? Jak z jego adaptacją? Czym i czy w ogóle nawozić, kiedy i jak dużo podlewać? Czy może stać tam gdzie teraz stoi? Czy może być ta ziemia w której jest obecnie?

Kwiat stoi po stronie wschodniej mieszkania, około 2,5 - 3,00 metrów od okna. Pomieszczenie nie jest szalenie jasne, słońce nie jest ostre. Co myślicie? Jakieś wskazówki dla początkującej? :)

Pozdrawiam,
Ksiula
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”