Euphorbia trigona

szaki208
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 2 maja 2013, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomocy... co sie dzieje ? ... ratunku...

Post »

Niezwykle istotne !!! Sok wilczomlecza ma właściwości drażniące i niektórzy mogą silnie na niego reagować. Polecam rękawiczki gumowe i okulary. Unikaj kontaktu soku ze skórą, twarzą, oczami itd. Zapach soku też jest specyficzny. Ucięte kawałki wilczomlecza zabezpiecz papierowym ręcznikiem do czasu aż rana na roślinie przeschnie. Potem niech sadzonki przeschną przez tydzień i ukorzeniaj je w przepuszczalnym podłożu. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Pomocy... co sie dzieje ? ... ratunku...

Post »

Tnąc takiego badyla to puści sporo soku bo będzie cięty w miejscu gdzie jest dosyć gruby przekrój. Tydzień to może być mało aby się takie coś zasklepiło. Węgiel drzewny będzie pomocny....
Piszesz nawozie hm.... z zdjęć widzę ze dałeś ziemię bez dodatku piasku czy żwiru do tego dolałeś nawozem to może wiele tłumaczyć....
Nie widzę aby były liście.... w jakich warunkach go trzymasz? Zimą jak jest ciemniej powinny się ładnie odbudować bo latem przy słonecznym stanowisku mogą karłowacieć bądź tracić całkowicie. A tu już ich nie ma... miał je wcześniej czy właśnie po przesadzeniu padły?
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
k0j0t
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 lut 2014, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomocy... co sie dzieje ? ... ratunku...

Post »

nigdy nie mial lisci.
moze to inna odmiana ?
zawsze tak wygladal.
mysle, ze utne go tam gdzie jest niebieska kreska a te czlony ponizej jej postaram sie wyratowac - co szkodzi.
ziemia byla specjalna do kaktusow a kaktus przeprowadzal sie 14 miesiecy temu. Zawsze stal z dala od okna.
Mam go od 5 lat i nigdy nic z nim sie nie dzialo.
Od czasu do czasu tylko pokazywal sie bialy zaciek od soku (najwyzszej czesci) - po prostu byl wycierany.
Moze to faktycznie ten nawoz w plynie...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Euphorbia trigona

Post »

Zimą nie nawozi się sukulentów, to podstawowa zasada. A już tym bardziej w połączeniu ze świeżą ziemią.
Tak samo nie nawozi się, gdy podłoże jest całkowicie suche, bo można spalić korzenie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
k0j0t
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 lut 2014, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Euphorbia trigona

Post »

i po operacji... oto zdjecia
Obrazek
na pierwszym zdjeciu miejsce sciecia "pnia" - uciety nieco wyzej niz niebieska linia na zdjeciach wczesniej.
przy pierwszym scieciu "lamowka" w niektorych miejscach byla siwa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a srodek na nakorzeniania mam taki....
Obrazek

poczekam kilka dni az nieco zaschna miejsca naciec, posypie i lekko wcisne w jakis piasek.
Chyba, ze cos zle zrozumialem :)
Dzięki za pomoc.
LilkaWro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 cze 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Euphorbia zagadkowa choroba

Post »

Witam szanownych forumowiczów, moje 2 euphorbie (ok. 6 letnie) w tym roku na wiosnę zaatakowało coś dziwnego i rozprzestrzenia się w dużym tempie :( pojawiają się brunatne plamy i miejscami biały nalot, nie zaobserwowałam żadnych szkodników.
Bardzo proszę o pomoc co to za ustrojstwo i co z tym począć.

http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... g~original
http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... g~original
Zdjęcia są zbyt duże dlatego zamieniłem je na linki. Tomek/blabla
Awatar użytkownika
Agnieszka Gie
100p
100p
Posty: 121
Od: 15 maja 2008, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Euphorbia trigona

Post »

Nie przestawiałaś jej ostatnio? Moja dostała podobnych plam gdy ją wystawiłam na zewnątrz i poparzyła się od słońca. Z tą różnicą, że plamy się już nie rozprzestrzeniają.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Euphorbia trigona

Post »

Czy ktoś się orientuje co zrobić, żeby czerwona trigona (rubra) miała piękne czerwone wybarwienie?
Mniej światła, więcej światła, bardziej sucho, bardziej mokro, więcej wiatru, coś w podłożu?...
Moja zapowiadała się pięknie, a teraz zaczyna zielenieć i nie wiem czemu :roll:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
hadasbeata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 sty 2016, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wilczomlecz trójżebrowy

Post »

Witam, mam wilczomlecza. Towarzyszy mi od kilku lat i jest dla mnie bardzo ważny. Jak dostalam go byl juz wysoki. Nie zmienialam doniczki. Od jakiegoś czasu odnogi zrobiły się wąskie i trochę miękki. Przy koncach troche sie odchylają. Uwielbiam kaktusy i sukulenty i wydawalo mi sie, że wiem jak się nimi ,, opiekować,, ale teraz sama juz nie wiem. Nie sadze bym przelała. Główny pień jest twardy. Przesuszylam-nie wiem czy się da... Bardzo prosze o wskazówki co dalej.
POZDRAWIAM
BEATA H.
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Wilczomlecz trójżebrowy

Post »

Witaj.Jeśli możesz zrób zdjęcie i wstaw je tutaj.To się zobaczy co i jak.
Awatar użytkownika
Klecanka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 gru 2015, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Euphorbia trigona

Post »

Sprecyzuj może to "od jakiegoś czasu" jeśli oznacz to, od jesieni kiedy dzień stawał się coraz krótszy to zapewne się wyciągnął - efekt wysokiej temperatury, braku światła i podlewania. Jeżeli problem pojawił się wcześniej to może oznaczać to zarówno brak światła np. roślina stoi na północnym oknie albo w głębi pokoju jak również zagłodzenie.
hadasbeata
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 sty 2016, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Euphorbia trigona

Post »

Obrazek

Obrazek
Oto moj wilczomlecz kochany. Prosze o wskazowki. Pozdrawiam
BEATA H.
Awatar użytkownika
Klecanka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 gru 2015, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Euphorbia trigona

Post »

Moim skromnym zdaniem koniecznie trzeba ją przesadzić, albo podłoże jest wyjałowione albo roślina nie może pobierać z niego składników pokarmowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”