Identyfikacja kaktusów i sukulentów Cz.1

Zablokowany
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Identyfikacja kaktusów i sukulentów Cz.1

Post »

Bardzo proszę wszelkie autoryteta ;) o rzucenie okiem na zdjęcia moich kaktusów i zidentyfikowanie ich :) (ostrzejsze już nie będą - jaki aparat, takie zdjęcia)

Obrazek

1. Obrazek2. Obrazek3. Obrazek

4. Obrazek5. Obrazek6. Obrazek

Dziękuję (bardzo Karo)
i jak już - to koleżanka, si? :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Ten na fotce nr 2 to być może echinopsis subdenudatum.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

To wcale nie tak łatwo Amanda. Kaktusów jest miliony, jeśli nikt cię nie naprowadzi na gatunek to takie szukanie nie ma sensu. Sam próbowałem.
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ja szukałem pachypodium, ale mi się nie udało. Ciągle wyskakiwały dwa gatunki jednak inne niż ten, co ja mam. Prawdopodobnie są bardziej popularne niż mój.
Ja zawsze próbuje oczywiście sam znaleźć, ale czasem po prostu się nie da.

Co do tych słów w twoich postach to pewnie to administrator lub moderatorzy. Nie piszesz z błędami, ale nie używasz polskich znaków (może ich nie masz nie wiem). Na tym forum przywiązuję się do tego dużą wagę i trzeba się dostosować.
Awatar użytkownika
skarb14
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 gru 2006, o 19:04
Lokalizacja: Pieńsk

Post »

Miestety nie wiem jak nazywają się Twoje kaktusy, ponieważ mimo, że bardzo lubię kaktusy i mam ich kilka to nie znam się na nazwach. Jestem natomiast ciekawa co trzeba było zrobić aby kaktus nr 1 zakwitł. Jego kwiat jest piękny. Mam nadzieję, że kiedyś również mi uda się doprowadzić kaktusy do kwitnienia. Pozdrawiam :wink:
Dobre uczynki i słowa zawsze wracają
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

skarb14 pisze:Miestety nie wiem jak nazywają się Twoje kaktusy, ponieważ mimo, że bardzo lubię kaktusy i mam ich kilka to nie znam się na nazwach. Jestem natomiast ciekawa co trzeba było zrobić aby kaktus nr 1 zakwitł. Jego kwiat jest piękny. Mam nadzieję, że kiedyś również mi uda się doprowadzić kaktusy do kwitnienia. Pozdrawiam :wink:
:)
Nie wiem co trzeba było robić, SAMOSIE stało ;) Może po prostu dałam im szansę nie przywalając jak za pierwszym razem ziemi żwirem, i nie podlewając ich tak gorliwie ;)

W środku tego żóltego kwiata, miał jeszcze maleńkiego fioletowego. Bajka. Szkoda, że już się zwinął.
Pozdrawiam - Justyna
Labor
100p
100p
Posty: 122
Od: 12 lut 2007, o 08:58
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post »

Amanda pisze:Czy nie wiecie moze, kto ciagle pod moimi postami pisze, abym pisala poprawna polszczyzna? Przeciez nie popelniam zadnych bledow ortograficznych. To juz staje sie irytujace
Ingerować w Twoje posty może tylko osoba mająca do tego uprawnienia (administrator, moderator). Uwaga o pisanie poprawną polszczyzną odnosi się na pewno do tego, że nie używasz liter typu ą, ę, ó, itp.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Aby zakończyć w wątku o kaktusach sprawę pisowni- proszę zajrzeć pod ten adres ,
aby przekonać się jak istotne znaczenie odgrywa ona na forum.
Pozdrawiam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

skarb14 pisze:Miestety nie wiem jak nazywają się Twoje kaktusy, ponieważ mimo, że bardzo lubię kaktusy i mam ich kilka to nie znam się na nazwach. Jestem natomiast ciekawa co trzeba było zrobić aby kaktus nr 1 zakwitł. Jego kwiat jest piękny. Mam nadzieję, że kiedyś również mi uda się doprowadzić kaktusy do kwitnienia. Pozdrawiam :wink:
Moja znajoma, miała piękne kaktusy i zawsze jej kwitły. Mi nic nigdy nie kwitło. Do czasu. Terazjest innaczej...za jej radą oczywiscie :) :)

Opisów jest wiele.. ale ja stosuje jeden. W ziemie faktycznie podlewam mniej. Tylko troszkę. Na wiosnę, jak juz jest ciepło wystawiam kwaity na zacieniony balkon, podlewam odżywką ( obojetnie jaką, najczęściej taką jak mam) i pod koniec lata, czasami latem kwiaty zaczynaja kwitnąć. A jak rosną!!! Ostatnio moim ukochanym kwaitem jest epifilum.
Jak wkleję zdjęie na fotosik, to zaraz je tu przeniosę. Moje epifilum już wynisłam na balkon. :) Spróbuj z balkonem i odżywką. To na prawdę pomaga. Zyczę powodzenia :) :)
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Obrazek

Obrazek


A tutaj już się przekwita mojemu epifilum
Obrazek



Chciałam wam napisać, że kwiaty utrzymują się stosunkowo długo jakna kaktusowate.
:) :)

ten mój to jest młody okaz ..dopiero pierwszy raz zakwitnął w zeszłym roku a ma 3 lata.
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 404
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

a moim ukochanym kaktusikiem jest echinopsis zwany królową jednej nocy (nie wiem co to za odmiana), kwitnie mi co roku, czsami nawet częściej niż raz w sezonie i ma przepiękny ogromny kwiat. szkoda że przekwita bardzo szybko, w zasadzie to jeden dzień i juz więdnie. szkoda bo jest śliczny, jak zakwitnie to wkleję fotki
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

ania007 pisze:a moim ukochanym kaktusikiem jest echinopsis zwany królową jednej nocy (nie wiem co to za odmiana), kwitnie mi co roku, czsami nawet częściej niż raz w sezonie i ma przepiękny ogromny kwiat. szkoda że przekwita bardzo szybko, w zasadzie to jeden dzień i juz więdnie. szkoda bo jest śliczny, jak zakwitnie to wkleję fotki
Królowa jednej nocy to Selenicereus grandiflorus i kwitnie tak:
http://www.mob-zabrze.pl/gfx/020krolowa/krolowa.html
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

A ja pytam o tą królowe w temacie, „co to za roślina”. Przyznam, że nie spodziewałem się, że to kaktus. Szukam informacji o nim, ponieważ chce go rozmnożyć ( wziąć tak zwaną „szczepkę”). Ma ktoś jakieś informację jak najlepiej pobrać i ukorzenić się?
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”