Graptopetalum

ODPOWIEDZ
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Graptopetalum

Post »

Bardzo proszę o rozpoznanie roślinki, którą mam w domu od zawsze :wink:

Obrazek
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się nazywa ten sukulent - echeveria:)

Post »

Podobna, ale piszą w necie, że kwitnie na czerwono, a moja ma na pewno drobne białe kwiatki. Bardzo dziękuję. Doszukałam identyczną. ;:138 . Tak, to na pewno echeveria.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Jak się nazywa ten sukulent - echeveria:)

Post »

Mam w domu takiego cudaczka, ale nie wiem, jak się nazywa.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się nazywa ten sukulent - echeveria:)

Post »

Przeczytałam, że jest około 140 odmian :shock:
Awatar użytkownika
Sahe
200p
200p
Posty: 254
Od: 16 mar 2014, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak się nazywa ten sukulent - echeveria:)

Post »

Ta roślina to sukulent graptopetalum paraguayense :) na 100% ponieważ mam taki egzemplarz, nabyłam niedawno, sprzedawca zapisał nazwę na karteczce i po sprawdzeniu w google zgadza się :)
Rozczarowanie to gniew dla mięczaków ...
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Graptopetalum

Post »

Graptopetalum paraguayense , tworzy płytki system korzeniowy, po kilku tygodniach oddzielony fragment rośliny wypuszcza korzenie w wodzie,tworzy piękne kaskady na beżowych pędach ze swoich rozet i ma urokliwe drobne białe kwiaty.
Mam tą roślinkę określam ją jako sukulent, chociaż pewnie niepoprawnie i jedyną wadą jaką ma dla mnie to to ,że jest taka krucha - łatwo się wyrywa z ziemi i łamie.
Kamila1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 21 mar 2020, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Graptopetalum

Post »

Witajcie, kilka dni temu zakupiony został ten o to Graptopetalum Amethystinum. Został natychmiast przesadzony do nowego podłoża i jeszcze nie podlewany. Dzisiaj odpadł jeden listek. Czy wygląd jest normalny? Czy sukulent potrzebuje wody czy to coś poważniejszego? Dziękuję z góry za odpowiedź.
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Graptopetalum

Post »

No niestety, ale czeka powtórne przesadzenie - o wiele za duża doniczka. Sukulenty wymagają ciasnych doniczek niewiele większych od bryły korzeniowej. Nawet przy posadzeniu tych trzech sukulentów razem, to i tak doniczka jest dalej za duża. W ogóle jeśli nie masz zbytniego doświadczenia w uprawie sukulentów, lepiej sadzic je osobno. Podobnie nie powinno się mieszać w jednej doniczce kaktusów i pozostałych sukulentów.
Druga sprawa, pewnie posadziłaś do samej ziemi, a powinnaś posadzić do mieszanki ziemi do sukulentów i żwirku w proporcji ok. 1:1.
Gubienie pojedynczo dolnych liści jest rzeczą normalną.

Masz oczywiście do dyspozycji południowy parapet?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
dominia1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 paź 2023, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Graptopetalum

Post »

Serdecznie proszę o pomoc z moim graptopetalum niedawno było przesadzane do glinianych doniczek bez warstwy drenażu ale ziemia przepuszczalna się wydaje korzenie pięknie oczyszczone były i na sucho po 6 dniach je zrosiłem może nawet i po liściach trochę i zaczęły teraz żółknąć od końcówek na całej szerokości od którego ma młodego po jednym liściu obok pomyślałem może to z tego stresu może daje miejsce swojemu potomkowi ale z drugiej gdzie nie wypuszcza młodych z trzy zżółkły i niektóre nawet w drugim rzędzie od ziemi nie wiem co mam o tym myśleć Wszystkie inne mi nawet te na mokro przesadzone stają niewzruszone liść dwa zrzuca ale tak napotegę .
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”